7 efektívnych, prírodných domácich liekov na opuchnuté oči

Či už sú vaše opuchnuté oči dôsledkom dlhej noci bez spánku, veľmi potrebného záchvatu slz alebo jednoducho každodenného stresu, tieto jednoduché prírodné prostriedky vám pomôžu veľmi rýchlo a efektívne! Ak sa teda chcete zbaviť unavených a opuchnutých očí, zamierte do kuchyne a vyskúšajte jeden z týchto užitočných trikov.

Prečo by ste si mali dať uhorku na oči??

Plátky uhorky si dajte na oči, aby ste znížili opuchy. Môže to znieť ako príbeh starej ženy, ale uhorky skutočne majú mierne protizápalové účinky. Aby bol váš zážitok ešte príjemnejší, uchovávajte uhorku v chladničke, kým ju nebudete môcť použiť. Chlad sa bude na vašich viečkach cítiť úžasne a pomôže cievam trochu sa zmenšiť, čo zase zníži opuch.

Extra tip: Ošúpeme a nakrájame na kocky polovicu uhorky a pyré v mixéri s ½ šálkou studenej vody. Nalejte zmes do rozprašovača. Nastriekajte na okrúhle kozmetické tampóny a priložte si ich na oči na 10 minút.

Uhorky sú jedny z najlepších pomocníkov pri opuchoch očí

nafúknuté oči plátky uhorky ako domáci liek

Namiesto toho použite zemiak

Žiadne uhorky? Skúste namiesto toho plátky zemiakov! Na každé oko položte plátok zemiaka a nechajte ho odstáť 15 minút. Zemiak citeľne zmierni opuch a hneď pocítite príjemnú úľavu.

Vašim očiam pomáha zázračná hľuza

zemiaky proti opuchnutým očiam

Ako sa zbaviť opuchnutých očí lyžičkami

Ak všetko ostatné vo vašom úsilí zlyhalo, vyskúšajte studené lyžice. Dve lyžice dajte na päť minút do chladničky alebo mrazničky. Potom si ho pomaly prevaľujte cez oči, kým už necítite žiadne chladenie. Predtým sa uistite, že je vaša pokožka úplne suchá, inak môže dôjsť k začervenaniu.

Najlepšie je použiť iba polievkovú lyžicu

lyžice na opuchnuté oči domáce opravné prostriedky

Mäta to robí lepšie

Vetvička čerstvých listov mäty môže tiež pomôcť zbaviť sa opuchnutých očí. Rozdrvte a rozdrvte mätu a naneste ju na tmavú pokožku pod očami. Nechajte mätu pôsobiť asi 20 minút a potom ju dôkladne opláchnite.

Ošetrenie bylinkovým zeleným čajom

Opuchnuté oči udržujte obkladom zo zeleného čaju. Namočte vatu do zeleného čaju, odstráňte prebytočnú vlhkosť a jemne poklepte okolo očí. Pomôže to napnúť pokožku okolo očí.

Harmančekový čaj je tu klasický

opuchnuté oči tipy čajové vrecúška

Proteín proti opuchnutým očiam

Nadýchanú oblasť pokožky pod očami vyhlaďte nanesením tekutého vaječného bielka. Keď je tekutina suchá, budete cítiť, ako sa koža napína. Nechajte niekoľko minút pôsobiť, potom opláchnite studenou vodou. Proteín pomáha pridávať kolagén do oblasti pokožky a napína ju.

Odporúčajú sa aj niektoré organické krémy s funkciou spevnenia

nafúknuté končeky očí

Soľný roztok

Opuchnuté oči? Namočte vatové tampóny do roztoku 1/2 čajovej lyžičky soli a 1 šálky horúcej vody, potom priložte na oči a relaxujte. Vaše oči budú opäť v poriadku do 15 minút alebo aj menej.

Cítiť prospešný rozdiel!

tipy proti opuchnutým očiam

Ako zabrániť opuchnutým očiam ráno

Ak sa často prebúdzate s opuchnutými očami, existuje jednoduchý prostriedok. Pred spaním si dajte pohár vody a počas spánku sa uistite, že máte trochu zdvihnutú hlavu.

A tu sú ďalšie tipy proti opuchnutým očiam.

Potom jednoducho naneste príslušného konzultanta!

tipy na líčenie nafúknuté oči

A dajte si červený alebo lesklý rúž!

nafúknuté tipy na líčenie očí