8 tipov na chudnutie pre väčšiu pohodu a dobrú náladu v každodennom živote

Pravdepodobne ste to už počuli: chudnutie začína v hlave. Možno to je pravda, ale bez správnych návykov a pravidelných akcií to zostáva iba na úrovni myšlienok. Aby ste sa cítili dobre, rešpektovali svoje vlastné telo a nechali svoju myseľ bez obáv blúdiť, potrebujete väčšiu rovnováhu a vyrovnanosť. A tie je možné dosiahnuť o to lepšie, ak sa budete cítiť ľahší a všímavejší, psychicky aj fyzicky. S týmito 8 tipmi na chudnutie by sme vám chceli dať niekoľko tipov, ktoré povedú k väčšej pohode a pohode prostredníctvom udržateľného chudnutia.

1. Zbohom hladomor!

zbohom tipy na chudnutie

Ak ste už vyskúšali veľa diét, pravdepodobne už poznáte obávaný jo-jo efekt potom alebo aspoň nepríjemný pocit obmedzenia, ktoré človek ochotne prijal. Na chudnutie vlastne nie je potrebné hladovať. Ale naopak. Ak telu neustále zakazujete prijímať kalórie, ktoré potrebuje pre svoj normálny bazálny metabolizmus (zvyčajne medzi 1 a 1 pre dospelého).

400 a 1 900 kcal denne), potom sa prepne do režimu hladomoru. A práve to je úplne kontraproduktívne, pretože v tomto režime sa telo pokúša uložiť ešte viac tuku, aby si zaistilo prežitie.

Takže namiesto toho, aby ste hladovali, by bolo oveľa efektívnejšie, keby ste sa rozhodli pre vyváženú, nízkotučnú diétu. Rovnako dôležité je byť ohľaduplnejší a praktizovať vedomý pôžitok. Prísne zákazy sa nikdy nevyplácajú. Skúste rovnováhu a dokonca si každú chvíľu doprajte niekoľko dezertov a sladkostí.

2. Znížte negatívny stres

Pekná mladá žena so zdvihnutými rukami

Jedným z najnegatívnejších faktorov v každodennom živote, ktoré často vedú k priberaniu na váhe, je takzvaný negatívny stres. Často je to spojené s frustráciou a bezohľadnosťou. Pri tomto type stresu telo neustále uvoľňuje stresový hormón kortizol, čo vedie k chuti do jedla a tvorbe brušného tuku. Preto by ste mali hľadať malé útočiská alebo si vytvárať krátke chvíle relaxu, obzvlášť v stresových dňoch. Či už ide o 10-minútovú meditáciu alebo krátku prechádzku na čerstvom vzduchu. Vďaka tomu sa váš systém vráti do rovnováhy a zníži hladinu kortizolu v krvi.

3. Naštartujte svoj metabolizmus

sila korenia na chudnutie

Zároveň by ste mali rozhýbať metabolizmus. A to funguje nielen pri cvičení a hlbokom dýchaní, ale aj pri niektorých zázračných jedlách, ako je zázvor a chilli. Horké látky, ktoré obsahuje, stimulujú trávenie, krvný obeh a krvný obeh. Pravidelná konzumácia zázvoru alebo chilli, a prečo nie oboch, spôsobí, že kilá odpadnú, ako keby samy. Napriek tomu to nepreháňajte, ale užívajte si s mierou a zaraďte do svojho každodenného jedálnička dve zdravé potraviny. Čo napríklad energizujúci zázvorový čaj, chilli con carne alebo silné zázvorovo-chilli papričky, ktoré sú zavŕšené citrónovou šťavou, kurkumou a cejlónskou škoricou?

4. Šport a cvičenie

tipy na chudnutie jogy a športu

Aj keď nemusíte byť nutne športovec, aby ste vyzerali štíhlo a príťažlivo, pri cvičení a športových aktivitách sa chudnutie jednoducho nedá obísť. Pretože je známe, že pohyb je život! Skúste teda poraziť svoje slabšie ja a vyberte si niektoré druhy cvičení, ktoré vás najviac bavia. Beh, plávanie, tanec alebo joga – v závislosti od vašej fyzickej kondície a osobných preferencií. Potom to robte aspoň 2-3 krát týždenne viac ako 30 minút v kuse. Mimochodom, onedlho si všimnete pozitívny efekt, ktorý nie je možné vidieť iba na váhe, ale aj v zrkadle.

5. Pite dostatok vody

detoxikačný nápoj tipy na chudnutie vody

Každé dieťa to už vie: Musíte dostatočne piť! Ide predovšetkým o neperlivú vodu a nesladené čaje. Ideálne sú na to aj čerstvo vylisované šťavy s mierou a detoxikačná voda. V zásade platí nasledujúce: Dostatočnú dennú dávku vody je možné vypočítať vynásobením 30 ml vody na 1 kg telesnej hmotnosti. Vo všeobecnosti by ste mali každý deň vypiť 1,5-2 litre vody alebo nesladených nealkoholických nápojov.

Extra tip: Keď sa cítite hladní, často ide skôr o smäd. Skúste to sami a ak pocítite mierny hlad, vypite pár dúškov vody. Vo väčšine prípadov tento predpokladaný pocit hladu zmizne sám a jedlo môžete odložiť alebo vynechať.

Náš obľúbený trik: Je to vlastne skôr stará detoxikačná technika, ktorá bola známa už v staroveku. Na prázdny žalúdok vypite každé ráno pohár teplej vody. Môžete tiež pridať kvapku čerstvej citrónovej šťavy, aby ste detoxikačný účinok výrazne posilnili.

6. Vyhnite sa cukru

Káva bez cukru vám dodá pocit sýtosti

V žiadnom prípade nejde o to, aby ste nekonzumovali žiadne uhľohydráty, ale aby ste čo najviac obmedzili neprirodzený, spracovaný cukor. Pretože naše telo na to jednoducho nie je stvorené a je väčšia pravdepodobnosť, že ním bude zaťažený. Bohužiaľ, v mnohých potravinách je často veľa skrytého cukru, a preto je vo všeobecnosti vhodné vyhýbať sa hotovým výrobkom, pokiaľ je to možné. Kávu alebo čaj tiež pite nesladený a doprajte si len občas sladké dezerty alebo zmrzlinu. To, ako striktne sa s tým vysporiadate, samozrejme závisí aj od vášho vlastného postoja a psychiky.

7. Dostatok spánku

tipy na chudnutie dostatok spánku

A vedeli ste, že môžete schudnúť aj vtedy, keď spíte? A to treba brať doslovne. Pretože keď spíme, hladina hormónu leptínu v krvi sa zvyšuje a zaisťuje dostatočný pocit sýtosti. Zároveň klesá hladina hormónov zvyšujúcich chuť do jedla ghrelin a orexin a ani počas dňa veľmi nepociťujete hlad. Skúste teda pravidelne spať a spať tak, ako ste schudli.

8. Stavte na lásku

tipy na chudnutie milujte sa

Láska tiež zohráva rozhodujúcu úlohu, pokiaľ ide o tipy na chudnutie, a nielen lásku k druhým, ale predovšetkým k sebe samému. Nebuďte na seba príliš prísni a doprajte si viac prestávok, odmien a šťastných chvíľ. V prvom rade prijmite svoje telo také, aké je, a viac ho počúvajte. Bude vám vďačný.

Zákazy majú menšiu šancu na úspech, pokiaľ ide o udržateľné chudnutie

tipy na chudnutie schudnúť bez hladu

Stále sa spoliehajte na zdravé jedlá a nápoje

smoothie bowl zdravé tipy na chudnutie

Uprednostnite hodnotné bielkoviny zo živočíšnych a rastlinných zdrojov

ketónové diéty tipy na chudnutie bielkovín

tipy na chudnutie zdravých bielkovín

Pripravte si chutné smoothie bez cukru

zdravé nápoje a tipy na chudnutie vody

A využite nádherné letné dni, aby ste nasali dostatok slnečného svetla

relaxácia slnečnému žiareniu tipy na chudnutie