Čaga čaj: jeho neočakávané výhody a ich vysvetlenie

Huba Čaga, z ktorej sa vyrába čaj Chaga, je superpotravina a zároveň istý druh patogénu – príroda nám znova a znova ukazuje, že zlé a dobré idú ruka v ruke. Huba Čaga rastie na stromoch a na prvý pohľad nevyzerá vôbec vábne. Pripomína skôr chorobu a dokonca by ste ju na prvý pohľad mohli identifikovať ako druh rakoviny na rastlinách. Huba Čaga rastie na brezách a je pôvodne známa z Ruska a Fínska, ako aj z Ázie. Tam je už po stáročia súčasťou ľudového liečiteľstva. Tento liek zo severných lesov bol vyrobený v diele Alexander Solženicyn a vďaka tomu si okrem iného získal veľkú popularitu.

Textúra huby čaga

Čaga čaj - skvelé nápady super jedlo

Ako rozoznáme hubu Čaga??

Napriek tomu, že huba Chaga je spojená predovšetkým s lesom severných krajín, v skutočnosti ju možno nájsť na brezových stromoch v celej Európe. Farba sa líši od tmavo hnedej a čiernej a povrch na vonkajšej strane je veľmi porézny a pevný. Vnútro je žlté až žltohnedé a niekedy môžu byť aj biele alebo žlté škvrny.

Táto strana huby sa vyznačuje aj svojou pevnou textúrou, ktorá veľmi pripomína korok. Zber húb Chaga je čiastočne uľahčený tým, že zvonku je často veľa krehkých miest. Potom sa dajú ľahko oddeliť a používať.

Oddelenie čagy od kôry stromov je pomerne jednoduché

Chaga (Inonotus obliquus) - liečivá brezová huba

Čaga čaj a prospešné vlastnosti čaga húb

Existujú rôzne spôsoby konzumácie tejto superpotraviny. Čaga čaj je veľmi bežný a obľúbený. Ak v súčasnosti nevyliečite ťažké choroby, ale pijete ich ako profylaxiu a ventilátor, bolo by to perfektné. Obsahuje najdôležitejšie prospešné zložky, ktoré tvoria jeho osobitý charakter. Je dokázané, že je v ňom veľa zinku, medi a vápnika. Vo veľkých množstvách sa tam nachádza aj železo a horčík. Čajom Chaga môžete nahradiť nedostatok vitamínov skupiny B. Čaj Čaga tiež obsahuje veľa mangánu, melanínu, sodíka a draslíka. Zoznam zdravých surovín tým nekončí. Sotva existuje rozšírené ochorenie, ktorého liečbu nemožno podporiť viac či menej koncentrovaným príjmom huby Chaga. Už niekoľko rokov sa široko používa v onkológii.

Existuje mnoho prídavných látok v potravinách, ktoré sú vytvorené na základe huby Chaga

Chaga čaj, zdravá výživa, superpotravina

Pripravte si alebo kúpte čaj Čaga hotový

Čaj Chaga obsahuje všetky vyššie uvedené zdravé zložky. Koncentrácia však nie je príliš vysoká, a preto by ste ju mali považovať skôr za profylaxiu a menej za liečbu niektorých chorôb. Intenzívne prehĺtanie čaju čaga po dlhú dobu môže vaše telo detoxikovať. Imunitný systém je tým podporovaný úplne prirodzeným spôsobom. Videá o príprave čaju Chaga nájdete na internete. Ukazujú, ako si prášok pripraviť sami. Na druhej strane sa to dá kúpiť už hotové v obchodoch. Čo je teraz lepšie??

Čaga rastie väčšinou na severe, v Ázii, ale aj tu na brezách

Inšpirácia čajom Chaga zdravý životný štýl

Samozrejme, bolo by udržateľnejšie, keby sme všetci išli do lesa a odtiaľ sme dostali hubu čaga. Nie je to však príliš praktické ani možné. Platia tu aj pravidlá: aby sa zdroje nevyčerpali, najradšej by sa huba dostala tam, kde sa čoskoro aj tak budú odškrtávať stromy. Okrem toho by ste z toho istého stromu nemali dostávať príliš veľké množstvá. Aj keď to vyzerá ako forma choroby, chaga má zdravú funkciu pre kôru stromov a život rastliny všeobecne! Ak si potom kúpite hotový prášok, je veľmi dôležité uistiť sa, že bol získaný udržateľným spôsobom!

Existuje aj kozmetika s chaga

Kozmetická superpotravina z čaju Chaga

Od spracovania po víťazný čaj čaga

Huby Chaga je možné konzumovať čerstvé, ale väčšinou sa najskôr sušia. Aby ste to urobili, musí byť nakrájaný na malé kúsky a uchovávaný pri teplote medzi 43 a 51 stupňami 24 hodín. Ale ako je zrejmé, je to takmer možné iba pre bežných spotrebiteľov v zime, v domoch, kde máte krb alebo kachle na drevo. Ďalším vhodným prístupom by bolo nechať podnos s kusmi húb rozhádzaných na radiátore 24 hodín. Trochu komplikované, nie? Takže pre väčšinu z nich by už suché kusy boli lepší nápad! Tie je možné čoraz častejšie nájsť v bio obchodoch a na farmárskych trhoch. Huby Chaga je možné po vysušení spracovať, kým nemá práškovú konzistenciu. Môžete to urobiť v mixéri. Teraz si z neho môžete pripraviť čaj a tinktúru sami.

Na prvý pohľad by si niekto mohol myslieť, že chaga je choroba na strome

Čaj Čaga príroda tipy na zdravý život

Ako pripraviť čaj Chaga

Na približne 500 ml vody potrebujete 8 až 12 gramov čagy. Čím dlhšie to budete variť, tým bude chuť intenzívnejšia. Ale za pouhých 15 minút budete mať dobrý účinok. Čas varenia nesmie byť dlhší ako 2 hodiny. Chuť čaju Čaga má rada väčšina ľudí. Je opísaný ako bohatý a intenzívny. Niektorí ľudia majú vzťah k chuti kávy. Čaj čaga sa teda dá použiť ako jeho zdravá náhrada.

Čaga čaj posilňuje imunitný systém

Chaga čaj superpotraviny zdravý život

Čagu nájdete v samotnom lese!

Čajový čaj Chaga zdravé nápady

Opäť farba textúry zvnútra!

Chaga čaj tipy pre zdravé stravovanie

Čaga čaj je tiež detoxikačný

Čagový čaj dva kusy pre zdravý život

Mnohí tvrdia, že čaj Chaga chutí takmer ako káva!

jesť zdravo žiť zdravo Chaga čaj

Hotový prášok je možné kúpiť v obchodoch

živé zdravé superpotraviny čaj čaga

Čagový čaj by mal byť varený od 15 minút do 2 hodín

tipy na zdravý život čaj čaga

Mnohým chutí čaga veľmi chutne

Malá šálka - skvelý nápad na čaj čaga

Čaga dokonca pomáha predchádzať rakovine!

Terapeutický čaj s hubou Chaga.

Čagovým čajom sa len málokedy dá predávkovať!

Príprava čaju - nápady na skvelé jedlo Čaga čaj