Aké sú alternatívy kravského mlieka? – 10 alternatív mlieka

Hľadáte alternatívy ku kravskému mlieku? Existuje však množstvo alternatív mlieka, ktoré sú zdravé, výživné a chutia celkom dobre. Ak sa o tom chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej a zistite, ako môžete nahradiť kravské mlieko …

10 alternatív kravského mlieka

Alternatívy ku kravskému mlieku rôzne alternatívy mlieka

Kedy musíte nahradiť kravské mlieko??

Alternatívy kravského mlieka Alternatívy mlieka Náhrada kravského mlieka

Pokiaľ ide o mlieko bez laktózy, existuje viac možností ako kedykoľvek predtým. Od sóje po ryžu až po orieškové mlieko si mnoho ľudí vyberá rôzne alternatívy mlieka na zmiernenie alergií a špecifických zdravotných problémov alebo na vedenie vegánskeho životného štýlu. Nech už je dôvod akýkoľvek, výber správnych alternatív kravského mlieka môže byť náročný. Presne preto sme pre vás vytvorili nasledujúci zoznam s 10 alternatívami kravského mlieka. Len posúvajte ďalej …

Aké alternatívy mlieka existujú??

Alternatívy k kravskému mlieku alternatívy mlieka bez laktózy

Rastlinné mlieko ako náhrada mlieka

Alternatívy kravského mlieka Alternatívy mlieka bezlaktózová diéta

Alternatívy kravského mlieka Porovnajte alternatívy mlieka

sójové mlieko

Začnime s najbežnejšou náhradou kravského mlieka. Sójové mlieko je klasika bez mliečnych výrobkov, ktorá je veľmi bohatá na bielkoviny. Ale tento tekutý sójový extrakt môže mať aj kriedovú chuť, čo môže byť pre niektorých ľudí dosť nepríjemné. Sójové mlieko má napriek tomu hladkú konzistenciu a asi 8 gramov bielkovín na porciu.

Sójové mlieko s vysokým obsahom bielkovín 

Alternatívy kravského mlieka Alternatívy mlieka sójové mlieko

Ryžové mlieko

Ryžové mlieko je sladšie ako ostatné alternatívy mlieka bez laktózy a má riedku a vodnatú konzistenciu. Je to prirodzene sladké, aj keď niektoré značky pridávajú sladidlo. Ryžové mlieko je teda obzvlášť chutnou voľbou. V porovnaní so sójovým mliekom má však nízky obsah bielkovín (iba 1 gram bielkovín na porciu) a napriek tomu ponúka rovnaký obsah kalórií ako šálka kravského mlieka s 2% mlieka (120 kalórií).

Ryžové mlieko má riedku a vodnatú konzistenciu

Alternatívy kravského mlieka Alternatívy mlieka, ryžové mlieko

Mandľové mlieko

Mandľové mlieko má jemnú, orieškovú chuť, vďaka čomu je obľúbený pre tých, ktorí chcú trochu viac chuti. Je jemný a jemne sladký a má iba 30 kalórií na porciu. To je menej ako polovica porcie odstredeného mlieka. Mandľové mlieko má však nízky obsah bielkovín a podobne ako ryžové mlieko obsahuje iba 1 gram bielkovín na porciu.

Chutné mandľové mlieko

Alternatívy kravského mlieka Alternatívy mlieka mandľové mlieko

Mlieko na báze kokosu

Kokosové mlieko nie je to isté ako konzervované kokosové mlieko. Alternatívy mlieka na báze kokosu majú túto bohatú, krémovú kokosovú príchuť, ale na rozdiel od ultra hustej konzistencie konzervovaného kokosového mlieka chutia viac ako kravské mlieko. Alternatívy mlieka na báze kokosu majú napríklad viac tuku ako mandľové mlieko, ale existujú aj verzie, ktoré majú menej kalórií ako kravské mlieko.

Je rozdiel medzi kokosovým mliekom a mliekom na báze kokosu

Alternatívy ku kravskému mlieku Alternatívy k mlieku, bezmliečna diéta

Kešu mlieko

Táto alternatíva mlieka má mierne orieškovú chuť, rovnako ako ostatné alternatívy mlieka na báze orechov. Porcia kešu mlieka obsahuje asi 45 percent dennej potreby vápnika. To je asi o 15% viac v porovnaní s porciou kravského mlieka.

Mlieko na rastlinnej báze vyrobené z kešu orieškov

Alternatívy ku kravskému mlieku Alternatívy mlieka k kešu mlieku

Lieskové orechy

Lieskové mlieko s orieškovou chuťou je chutnou alternatívou. Ak však nie ste milovníkom orieškovej chuti, potom to samozrejme nebude pre vás. Skúste však na trhu nájsť orieškové mlieko. Stojí to za to.

Lieskové mlieko však nie je k dispozícii v každom supermarkete

Alternatívy k kravskému mlieku Alternatívy mlieka k lieskovému mlieku

Konopné mlieko

Konopné mlieko je vyrobené z konopných semienok, ktoré sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré ponúkajú množstvo zdravotných výhod vrátane protizápalových vlastností. Konopné semená sa vyrábajú aj z rastliny konope používaného na výrobu marihuany, ale konopné mlieko nemá žiadne psychoaktívne účinky z tejto drogy.

Konopné mlieko je zdravé a bohaté na omega-3 mastné kyseliny

Alternatívy kravského mlieka Alternatívy mlieka k konopnému mlieku

Ovsené mlieko

Ovsené mlieko nie je ani krémové, ani vodnaté. Niektorí ľudia majú radi túto alternatívu mlieka kvôli konzistencii odstredeného mlieka a miernej sladkosti.

Ovsené mlieko ako alternatíva kravského mlieka

Alternatívy kravského mlieka Alternatívy mlieka, ovsené mlieko

kozie mlieko

Verte či neverte, kozie mlieko sa v skutočnosti považuje za mlieko bez laktózy jednoducho preto, že obsahuje menej laktózy ako kravské mlieko. Je to obľúbená alternatíva kravského mlieka, ktorú väčšina ľudí s intoleranciou laktózy môže použiť bez toho, aby sa neskôr cítili zle.

Kozie mlieko obsahuje oveľa menej laktózy ako kravské mlieko

Alternatívy k kravskému mlieku Alternatívy mlieka, kozie mlieko, bez laktózy

Arašidové mlieko

Ak nemáte alergiu na arašidy, arašidové mlieko by mohlo byť pre vás alternatívou bezlaktózového mlieka. Často sa používa v dojčenskej výžive, pretože má vysoký obsah bielkovín, tukov a kalórií. Ak teda chcete po posilňovni prijať niekoľko kalórií navyše, arašidové mlieko je chutnou alternatívou, ktorú by ste mohli vyskúšať.

Arašidové mlieko má vysoký obsah bielkovín, tukov a kalórií 

Alternatívy kravského mlieka Alternatívy mlieka, arašidové mlieko

Alternatívy mlieka bez laktózy pre mladých i starších

Alternatívy ku kravskému mlieku Zoznam alternatív mlieka

Deti radi pijú mlieko 

Alternatívy ku kravskému mlieku Alternatívy mlieka Deti radi pijú mlieko

Rastlinné mlieko je zdravou alternatívou kravského mlieka

Alternatívy kravského mlieka Alternatívy mlieka bez laktózy