Ako detoxikovať telo – 5 praktických rád

Naše telo je vybavené niekoľkými prírodnými detoxikačnými systémami. Systémy ako obličky, črevá, potné žľazy, pľúca a pečeň pracujú na odstraňovaní toxínov z nášho tela. Vzduch, ktorý dýchame, voda, ktorú pijeme, a dokonca aj jedlo, ktoré jeme, nás môžu vystaviť znečisteniu, toxínom a určitým chemikáliám. Preto musia byť naše obličky, koža, pľúca a pečeň v top stave! Žiaľ, to je len zriedka. Môžete mať zápchu alebo sa len zriedka potíte! Toto sú príklady toho, ako zaseknuté systémy zabraňujú optimálnemu vylučovaniu toxínov. Tu je 5 tipov, ktoré vám pomôžu pri detoxikácii tela. Takto môžete úspešne podporiť prirodzený detoxikačný proces.

Ako môžete svoje telo detoxikovať?

Detoxikácia tela Diéta na detoxikáciu tela

Detoxikačná kúra pre celé telo

Detoxikácia tela Detoxikačné systémy tela

 1. Potenie je dobré

V našich tukových bunkách je možné uložiť mnoho chemikálií. Cvičenie je úžasný spôsob, ako zmenšiť a transformovať naše tukové bunky a potenciálne z nich pri tomto procese odstrániť znečisťujúce látky. Môžu sa tiež vylučovať pokožkou v pote – pri cvičení aj v saune.

Čím viac sa potíte, tým lepšie sa vaše telo zbavuje toxínov

Detoxikácia tela Detoxikácia tela a detoxikácia tela

Skúste tiež nejaké detoxikačné cvičenia jogy

Detoxikácia tela Detoxikácia tela a športová detoxikácia

Sauna je stále ďalším príjemným spôsobom, ako sa zbaviť toxínov v tele

Detoxikácia tela Detoxikácia tela

 1. Dajte dôraz na výživu

Pečeň sa vo veľkom podieľa na procese detoxikácie. Nasledujúce potraviny môžu podporovať pečeň v jej detoxikačných úlohách:

 • Kapustokvetá zelenina (kapusta, kel, karfiol, ružičkový kel, bok choy, kaleráb a brokolica)
 • Cvikla
 • granátové jablko
 • Zelený čaj
 • ľanové semienko
 • artičok
 • Psyllium šupkový prášok

Na raňajky si dajte detoxikačné smoothie

Detoxikácia tela Detoxikácia tela Smoothies

Dostatočný prísun fytonutrientov, vitamínov, minerálov a antioxidantov je tiež nevyhnutný pre adekvátnu detoxikáciu. Jedzte veľa ovocia a zeleniny na rastlinnej báze – čím sýtejšia a jasnejšia farba, tým väčšie množstvo antioxidantov. Hľadajte spôsoby, ako zahrnúť všetky farby dúhy do vašej stravy, aby ste zaistili príjem širokej škály živín a antioxidantov. Uistite sa, že váš tanier obsahuje 50-75% zeleniny (a ovocia) a ostatných 25-50% celých zŕn a / alebo zdrojov bielkovín.

Dávajte pozor na potraviny, ktoré vám pristanú na tanieri

Detoxikácia tela Diéta na detoxikáciu tela

 1. Naučte sa dýchacie techniky

Hlboké dýchanie, meditácia, jóga a cvičenia sú skvelé spôsoby, ako podporiť zdravé a normálne vzorce dýchania. Cieľom je optimalizovať schopnosť pľúc umožniť lepší obeh kyslíka. To pomáha podporovať odstraňovanie nežiaducich znečisťujúcich látok. Skúste sa naučiť rôzne dýchacie techniky a integrovať ich do svojho každodenného života.

Dýchanie znamená život a kvalita dýchania určuje kvalitu života

Detoxikácia tela Detoxikácia tela

 1. Pite dostatok vody

Pite dostatok vody po celý deň, aby ste si vypláchli obličky. Pýtate sa, koľko stačí? Odporúča sa vypiť asi 30 ml vody na každé kilo vašej telesnej hmotnosti denne. To znamená, že človek, ktorý váži 60 kg, potrebuje denne približne 1800 ml alebo 1,80 litra vody. Vo všeobecnosti by ste mali piť dostatok tekutín, aby ste len málokedy pociťovali smäd a váš moč je bezfarebný alebo svetlo žltý.

Pravdepodobne ste si dobre vedomí dôležitosti pitnej vody

Detoxikácia tela Detoxikácia tela Nápoj z vody

Citrónová voda má silný detoxikačný účinok

 1. Zdravý pohyb čriev má veľký význam

Črevo je rozhodujúce pre proces detoxikácie. Na podporu zdravého detoxu je dôležitý každodenný, tvarovaný pohyb čriev. Zdravá činnosť čriev tiež podporuje vylučovanie a vylučovanie žlče z pečene a žlčníka, čo napomáha procesu detoxikácie.

Jeden zo spôsobov, ako udržať zdravé každodenné vyprázdňovanie, je získať viac vlákniny, najmä z ovocia, zeleniny a mletého ľanového semena.

Majte zdravú črevnú flóru?

Detoxikácia tela Detoxikácia tela Detoxikačná kúra Suhlgang

Črevné problémy sú často väčšie ako samotné vlákno. Naše dve hlavné stratégie na zlepšenie trávenia sú:

 • Rovnováha črevnej flóry prostredníctvom dobrých baktérií s probiotikami a správnou výživou a likvidácia problematických mikróbov rôznymi ošetreniami.
 • Identifikácia precitlivenosti na potraviny eliminačným procesom alebo krvnými testami IgG / IgA. Najčastejšou precitlivenosťou na potraviny sú mliečne výrobky, lepok, vajíčka, sója a kukurica – a hneď za nimi sú aj orechy. Skúste sa aspoň na 3 týždne vyhýbať niektorým, niektorým alebo všetkým týmto jedlám a uvidíte, čo sa stane s vašim trávením.

Čím zdravší je váš životný štýl, tým silnejšie bude vaše telo

Detoxikačný režim na telo Detoxikačný režim na telo

Pri detoxikácii tela tiež nezabúdajte na zdravý životný štýl

Tu je niekoľko ďalších tipov, ako na to:

 • Jedzte zdravo a zásobte sa hodnotnými biopotravinami. Prečítajte si etikety na potravinách. Odhaduje sa, že v spracovaných potravinách je 300 chemikálií. Uistite sa teda, že kupujete potraviny s „skutočnými“ prísadami, ktoré poznáte.
 • Používajte výrobky na ochranu pokožky, ktoré neobsahujú ftaláty a parabény.
 • Vyhnite sa plastovým a nepriľnavým panviciam. Ak je to možné, vyberte sklo, nehrdzavejúcu oceľ a liatinu.
 • Zlepšite kvalitu vzduchu vo svojom dome pomocou rastlín, ktoré čistia vzduch a často otvárajte okná (áno, aj v zime!) Na zlepšenie kvality vzduchu v interiéri.

Zostaňte zdraví a správajte sa k svojmu telu s rešpektom a láskou!

Otrava liekom rozhodne stojí za to

Detoxikácia tela Detoxikačný režim tela