Ako úspešne vykonávať relaxačnú techniku ​​Bodyscan krok za krokom

Relaxačnú techniku ​​Bodyscan musíte pochopiť prostredníctvom vlastnej skúsenosti, pretože je veľmi ťažké ju vysvetliť slovami. Je to relaxačná technika s mnohými variáciami. Obvykle je to vedené a až po dlhom cvičení to zvládnete sami. Spravidla tí, ktorí vedú túto techniku, poskytnú dostatok informácií o zásadách, ktoré je potrebné dodržiavať. Ale nie vždy to tak musí byť. Z tohto dôvodu by sme pre vás chceli zhrnúť niektoré hlavné pravidlá.

Nájdite správne miesto na skenovanie tela

Relaxačné techniky s výhľadom na more

Pochopte myšlienku relaxačnej techniky Bodyscan

Relaxačná technika Bodyscan je veľmi intuitívny prístup. Vďaka tomu sa naučíte počúvať vlastné telo. Jasnejšie pocítite svoju bolesť a napätie, ako aj súvislosti medzi nimi. Ide o to, že pomocou technológie Bodyscan tam nasmerujete svoje myšlienky a prispejete k hlbokému uvoľneniu príslušných problémových oblastí.

Pre úspech je samozrejme nevyhnutné, aby ste mali hlbokú dôveru v silu meditácie a meditatívnych relaxačných techník. Na túto tému by sme chceli poukázať na to, že niekoľko vedecké štúdie preukázali jeho výhody. Ak patríte k skeptikom, možno si niektoré z nich prečítate. Takýmto spôsobom si vybudujete ďalšie znalosti, ktoré prispejú k účinnosti tejto relaxačnej techniky pre väčšinu ľudí.

Meditácie a skenovanie tela vám pomôže lepšie rozvinúť vlastnú intuíciu

Relaxačné techniky zdravý životný štýl zdravý životný štýl

Vyskúšajte niekoľko variácií!

Postup pri takýchto relaxačných technikách je viac -menej rovnaký. Vedie vás hudba a hlas. Potom prejdite mentálne alebo vnútorným okom (podľa toho, čo vám robí lepšie) rôznymi časťami tela a vedome ich uvoľnite. Pri každom variante však existujú určité rozdiely, ale to najlepšie ste si pre seba mohli vybrať čisto intuitívne. Verte svojmu vnútornému pocitu. Nenúťte sa! Využite aj túto meditáciu, ktorá k vám vtedy vnútorne hovorí.

Na skenovanie tela nepotrebujete špeciálne oblečenie 

Relaxačné techniky mužská joga

Dôležitý je príjemný hlas a hudba

Tento tip zodpovedá predchádzajúcemu. Ľudia majú rôzne hudobné preferencie. Hudba a hlas navyše pri každej meditácii prebúdzajú jednotlivé asociácie. Z tohto dôvodu môže druh hudby a hlasu znieť u niektorých ľudí veľmi pozitívne a pre ostatných byť nepríjemný. Aj v tomto prípade je dôležité vybrať si, čo vás najviac ovplyvňuje a oslovuje. Nedovoľte, aby vás ostatní napádali alebo na vás tlačili.

Väčšina ľudí počúva meditáciu Bodyscanom v posteliRelaxačné techniky Nápady na spálňu Tipy pre zdravie

Počúvajte niekoľkokrát meditácie a snažte sa sústrediť

Mali by ste si vytvoriť zoznam príjemných meditácií. Každý z nich ste potom mohli niekoľkokrát počúvať. Možno budete potrebovať viac času a opakovania, aby ste sa na to skutočne zamerali. Na začiatku budete pravdepodobne rýchlo zaspávať. Ak by ste to skúsili ďalej, jednu časť by ste vnímali lepšie ako druhú. Určite všetko bude fungovať stále lepšie. V skutočnosti na nás také techniky telesného skenovania pôsobia nevedome. To znamená, že aj keď zaspíte, pomôže vám to relaxovať a uzdraviť sa. Ale pre maximálny efekt by bolo skvelé, keby ste zostali bdelí až do konca a aktívne sa zúčastnili.

Bodyscan je potom možné kombinovať s jogou alebo strečingom

Relaxačné techniky cvičené doma

Zapracujte na svojich intuitívnych schopnostiach

Každý vníma takéto meditácie inak. Niektoré v Bodyscane postihujú rôzne časti tela len tým, že na ne myslíte. Iní ľudia hovoria, že by si to okamžite alebo po chvíli predstavili svojim vnútorným okom. Okrem toho existujú aj ľudia, u ktorých je skenovanie tela sprevádzané fyzickými vnemmi. Všetky varianty sú dostatočne účinné a prinesú vám úspech. Považujte to však za dobrú príležitosť na rozvoj ďalších typov intuitívnych schopností. Vizualizácia je toho veľmi dobrým príkladom. Na začiatku to veľa ľudí nemôže robiť vôbec. Ak sa však pokúsite vizualizovať veci počas dlhšieho časového obdobia, nakoniec to funguje.

 Vykonajte Bodyscan, kdekoľvek sa cítite bezpečne

Relaxačné techniky Skvelé nápady pre telesný sken

Kombinujte s inými postupmi

Meditáciu Bodyscan je možné nádherne kombinovať s inými postupmi, ktoré intenzívne prispievajú k vnímaniu vlastného tela. V prvom rade sú, samozrejme, joga alebo veľa strečingu. Po takýchto praktikách sa uvoľní veľa blokád a človek si uvedomí svoje vlastné slabé a problémové oblasti. Skenovanie tela by celú vec dokončilo.

S Bodyscanom zistíte rýchlejšie, odkiaľ pochádza váš relax

Relaxačné techniky zmierňujú napätie

Nájdite vhodné miesto

Obvykle sa odporúča, aby sa relaxačné techniky Bodyscan vykonávali doma v pokoji, buď v ľahu alebo v sede. Iné miesto však môže byť dobré, ak ste tam v bezpečí a nerušene. Obzvlášť vhodná je záhrada alebo iné vonkajšie priestory, v ktorých dominuje príroda. Pobrežie rieky v lese alebo morská pláž by boli ideálne, keby tam neboli žiadni ľudia.

Varovanie: Vždy by ste sa mali vyhýbať technike Bodyscan a iným meditáciám počas jazdy alebo v iných situáciách, v ktorých musíte byť v záujme svojej bezpečnosti ostražití.!

Poznáte svoje slabé stránky vo vlastnom tele?

holistické liečebné metódy relaxačné techniky

S Bodyscanom lepšie spoznáte svoje telo

Relaxačné techniky blízke prírode

Prajeme vám s tým veľa úspechov! 

Príroda Bodyscan Meditácia Relaxačné techniky