Alkalická voda: je voda s vysokým pH skutočne zdravá?

Voda je dôležitá pre každú bunku, tkanivo a orgán v našom tele. Najlepším spôsobom, ako zostať hydratovaný, je piť dostatok vody. Ale akú vodu? Existuje však veľa ľudí, ktorí tvrdia, že zásaditá voda je zdravšia ako voda z vodovodu. Je to skutočne tak a bolo to vedecky dokázané? Dnes hovoríme o zásaditej vode. Zostaň pri tom …

Alkalická voda: čo to je??

Alkalická voda, voda z vodovodu s vysokým pH

Viesť zdravý životný štýl a piť čerstvú citrónovú vodu

Alkalická voda, vysoké pH, zdravý životný štýl, citrónová voda

Čím je zásaditá voda odlišná?

Voda je kombináciou vodíka a kyslíka. Preto sa mu hovorí aj H2O. PH vody určuje, aká je kyslá, a pohybuje sa od 0 do 14. pH 7 je považované za neutrálne. Preto sa považuje za vyvážený medzi kyslým a zásaditým. Ak je voda na stupnici pH nižšia ako 7, je „kyslá“. Ak je vyššia ako 7, je „zásaditá“.

Zmerajte pH vody prúžkami pH

Alkalická voda, pásy s vysokým pH

Hodnota pH vody z vodovodu by mala byť normálne medzi 6,5 a 8,5. Voda z vodovodu má však tendenciu klesať pod túto úroveň – v rozmedzí 4,3 až 5,3 – v závislosti od toho, kde žijete.

Balená voda môže byť podľa rôznych noriem zásaditá. Alkalická voda vo fľašiach má pH vyššie ako 7. V niektorých prípadoch výrobcovia používajú na zmenu chemického zloženia vody špeciálne zariadenia. A niekedy do vody pridávajú živiny, aby zmenili jej pH.

Je balená voda zásaditá?

Alkalická voda balená voda s vysokým pH

Na porovnanie: Pomarančová šťava má pH 3,3 a čierna káva okolo 5, čistá voda má neutrálne pH 7, ale voda z vodovodu má tendenciu klesať pod túto hodnotu.

Alkalická voda vo fľašiach

Fľaša na zásadité vody s vysokým pH

Aké zdravotné výhody sú pripisované zásaditej vode??

Milovníci alkalickej vody tvrdia, že jej zvýšený obsah vodíka poskytuje väčšiu hydratáciu ako bežná voda, najmä po náročnom tréningu. Tiež hovoria, že normálna pitná voda s pH pod 7 vytvára príliš veľa kyseliny v krvi a bunkách. Nízke pH normálnej vody obviňujú zo všetkých druhov zdravotných problémov, od osteoporózy až po rakovinu.

Po cvičení pite zásaditú vodu

Alkalická voda s vysokou hodnotou pH voda zdravého životného štýlu po cvičení

Alkalická voda údajne znižuje kyslosť v krvnom obehu a:

  • zlepšuje metabolizmus;
  • zvyšuje energiu;
  • spomaľuje starnutie;
  • zlepšuje trávenie;
  • znižuje úbytok kostnej hmoty.

Zástancovia vody s vysokým PH tvrdia, že má tiež schopnosť vyhladovať rakovinové bunky.

Balená voda s pH 8

Alkalická voda s vysokým pH, zdravý životný štýl

To všetko dokáže alkalická voda?

Zdravotné tvrdenia o zásaditej vode sú viac o predaji ako o vede. Nie je dostatok štúdií na podporu údajných priaznivých účinkov alkalickej vody na zdravie.

Vaše telo navyše dokáže samo udržať vaše pH na vyrovnanej úrovni. Obličky sú vstavaným filtračným systémom. Ich úlohou je vyrovnať kyslosť v tele. Keď je krv príliš kyslá, telo zníži kyslosť vydýchnutím väčšieho množstva oxidu uhličitého.

Zdravie z prírody

Alkalická voda, voda z vodovodu so zdravým životným štýlom s vysokým pH

Žalúdok plní úlohu vyvažovača. Žalúdočné šťavy – kombinácia tráviacich enzýmov a kyseliny chlorovodíkovej – neutralizujú všetko, čo jete a pijete. Zásaditá voda v zásade prekyslí váš žalúdok skôr, ako dokáže to, čo sľubujú zdravotné tvrdenia.

Ako chutí zásaditá voda??

Alkalická voda môže mať horkú alebo odlišnú chuť ako voda z vodovodu. To môže tiež zmeniť chuť čohokoľvek, v čom ho použijete, napríklad kávy alebo čaju.

Citrónová šťava zvyšuje pH vody

Alkalická voda, vysoké pH, zdravý životný štýl, citrónová šťava

Sóda bikarbóna tiež robí vodu z vodovodu zásaditou

Alkalická voda, sóda bikarbóna s vysokým pH, citrónová šťava

Je alkalická voda bezpečná?

Pokiaľ nemáte ochorenie obličiek, zásaditá voda nepredstavuje vážne zdravotné riziko. Vysoká hladina pH môže vašu pokožku vysušiť a spôsobiť svrbenie alebo podráždený žalúdok, ale to je tak všetko..

To, že je alkalická voda bezpečná, neznamená, že má na vaše telo liečebné alebo preventívne účinky. Aby ste však zostali zdraví, pite dostatok vody. Pre váš organizmus sa osvedčila prírodná minerálna voda alebo voda z vodovodu.

Pitná voda je zdravá

Alkalická voda, fľaše so zdravým životným štýlom s vysokým pH

Zostaňte hydratovaní a zdraví!

Alkalická voda, vysoké pH