Ľanový olej – čo je to za hype omega 3?

Využite liečivé vlastnosti ľanového oleja

Ľanový olej, často nazývaný tekuté zlato, je veľmi obľúbený vďaka svojmu jedinečnému zloženiu a mnohým pozitívnym účinkom na zdravie. Ľanová rastlina, z ktorej sa získava viskózny zlatožltý olej, pochádza pôvodne z Egypta, Iránu, Sýrie a východného Turecka. Ľan sa teraz pestuje aj v Európe.

Lisovaný za studena: zlatý a zdravý olej

Ľanový olej je vyrobený z ľanového semena a môže byť lisovaný za studena alebo za tepla a rafinovaný. Ľanový olej lisovaný za studena je zďaleka najzdravší, pretože stráca najmenej vitamínov a živín. Zlatožltá farba oleja sa získava lisovaním za studena. Chuť oleja je oriešková, korenistá a sená. Ak ho skladujete trochu dlhšie alebo ak príde do kontaktu so svetlom a vzduchom, nadobudne horkastú a zatuchnutú chuť. Je preto vhodné kupovať menšie množstvá. Čím viac ho budete používať, tým lepšie, pretože olej nevydrží dlhšie ako dva mesiace.

Získajte viac informácií o účinkoch ľanového oleja

liečivý účinok omega 3 mastných kyselín na ľanový olej

liečivé rastliny ľanový olej účinok omega 3 mastné kyseliny

Omega-3: prameň mladosti a pomocníci v každej núdzi

Tajomstvo ľanového oleja alebo v čom je taký populárny, je vysoká dávka omega-3 mastných kyselín, ktoré obsahuje. So svojou koncentráciou omega-3 je na prvom mieste medzi všetkými rastlinnými olejmi a je jedným z prvých olejov, v ktorých koncentrácia omega-3 mastných kyselín prevyšuje koncentráciu omega-6 mastných kyselín. Omega-3 mastné kyseliny sú nevyhnutné pre vaše zdravie. Podiel omega-3 mastných kyselín v ľanovom oleji je až 70%. To je oveľa viac ako repkový olej, ktorý je známy ako dodávateľ omega-3: tento podiel má iba 9%. Ľanový olej tiež obsahuje až 10-krát viac omega-3 mastných kyselín ako ryby.

Ľanový olej má vplyv na omega 3 mastné kyseliny

Ľanový olej je vynikajúcim zdrojom energie a zaisťuje zdravie buniek tela tým, že pomáha bunkám transportovať živiny do buniek a transportovať toxíny von z buniek. Omega-3, známa ako kyselina alfa-linolénová, má tiež mnoho ďalších priaznivých účinkov na fyzické aj duševné zdravie:

-Výrazné zníženie krvného tlaku

-Prevencia trombózy, infarktu a mŕtvice

-Vývoj antikarcinogénneho účinku

-Inhibícia zápalu

-Podporovať zrážanie krvi

-Úľava od depresie a úzkosti

Ak je príjem omega-3 mastných kyselín príliš nízky, schopnosť myslieť môže byť výrazne znížená. Niet preto divu, že ľanový olej je známy ako elixír života: Má mimoriadne pozitívny vplyv na mnohé oblasti zdravia..

liečivý účinok ľanového oleja omega 3 mastné kyseliny ľanové semienka

Najlepšie a najchutnejšie spôsoby, ako užívať ľanový olej

Keďže ľanový olej lisovaný za studena je najzdravší, mali by ste ho brať aj za studena, aby ste z jeho pozitívnych účinkov vyťažili maximum. Keď ho zohrejete, stratia sa dvojité väzby omega-3 a omega-6 mastných kyselín, čo spôsobí vyparovanie účinkov. Ľanový olej preto nie je vhodný na vyprážanie.

Účinok ľanového oleja na semená a olej z omega 3 mastných kyselín

Keďže ľanový olej má príjemnú, orieškovú chuť, môžete ho brať rovno, napríklad 1-2 lyžice denne. Je tiež veľmi vhodný do studených jedál, ako sú korenené šaláty, zmiešané s tvarohovými pokrmmi alebo podávané so zemiakovými bundami. Vďaka veľmi vysokému podielu omega-3 mastných kyselín môže ľahko nahradiť ryby, a preto je dôležitou súčasťou vegetariánskej a vegánskej stravy.

http://leinoel-kaufen.com/ nájdete všetky zaujímavé a užitočné informácie o ľanovom oleji. Prečítajte si tam všetko o živinách a použití ľanového oleja a vyskúšajte jeden z lahodných receptov s ľanovým olejom.

zdravá strava ľanový olej účinok omega 3 mastných kyselín