Autogénny tréning – jednoduchá, ale účinná relaxačná technika

Autogénny tréning je relaxačná technika, ktorá sa zameriava na podporu pocitu pokoja a relaxácie vo vašom tele, aby pomohla zmierniť stres a úzkosť. Konkrétnejšie táto technika pomáha prekonávať úzkosť, stres, frustráciu alebo smútok.

Autogénny tréning – čo je to relaxačná technika?

Tipy na relaxačnú techniku ​​autogénneho tréningu

Nemecký psychológ Johannes Heinrich Schultz vyvinul v 30 -tych rokoch autogénny tréning na konkrétne zníženie stresu v ľudskom tele prostredníctvom relaxačných cvičení a na získanie určitej miery kontroly nad týmito procesmi..

V súčasnej dobe sa autogénny tréning často používa v spojení s kognitívnou behaviorálnou terapiou.

Túto relaxačnú techniku ​​však možno použiť aj samostatne ako pomoc pri zvládaní stresu.

Autogénny tréning je typ relaxačnej techniky, ktorú je možné použiť na zníženie úzkosti

Autogénny tréning relaxačná technika tipy na morské kamene

Vychutnať si chvíľu!

Autogénny tréning hory príroda odpočinok

Cieľom väčšiny relaxačných techník, vrátane autogénneho tréningu, je podporiť prirodzenú relaxačnú reakciu. To spomaľuje dýchanie, znižuje krvný tlak a nakoniec vytvára pocit zvýšenej pohody.

Podmienky, ako je sociálna alebo všeobecná úzkostná porucha, depresia a nespavosť, môžu profitovať z autogénneho tréningu. Autogénny tréning je nápomocný aj pri zvládaní každodenného stresu a dokonca môže pomôcť pri panických záchvatoch.

Stačí si povedať: „Som úplne pokojný!“

Autogénny tréning relaxačná technika prináša tipy na vnútorný pokoj

Čo je to autogénny tréning?

Autogénny tréning je relaxačná technika, ktorú prvýkrát predstavil v roku 1932 nemecký psychiater Johannes Heinrich Schultz. Schultz si všimol, že ľudia, ktorí boli v hypnóze, sa dostali do uvoľneného stavu, v ktorom pociťujú ťažkosť a teplo.

Autogénny tréning funguje prostredníctvom série vlastných vyhlásení o ťažkosti a teple v rôznych častiach tela. Tento proces má pozitívny vplyv na autonómny nervový systém.

Nájdite späť svoj vnútorný pokoj!

Autogénny tréning Tipy na relaxačnú techniku ​​Užívajte si maličkosti v živote

Aj keď je menej známy ako iné relaxačné techniky, ako je progresívna svalová relaxácia, autogénny tréning sa ukázal byť účinný pri liečbe úzkosti.

Ak cvičíte autogénny tréning dostatočne často, jednoduché slová „Som úplne pokojný“ môžu stačiť na navodenie stavu relaxácie..

Ak bojujete s akýmikoľvek ťažkosťami alebo značnými psychiatrickými problémami, pred začatím akéhokoľvek relaxačného cvičenia vyhľadajte radu lekára.

Autogénny tréning sa používa na zmiernenie stresu a zníženie niektorých symptómov úzkosti

Praktizujte autogénny tréning doma Tipy na relaxačnú techniku

Naučte sa a aplikujte autogénny tréning

Cvičenie autogénneho tréningu je najúspešnejšie, ak sa vykonáva s vyškoleným odborníkom, napríklad terapeutom. Keď sa s touto metódou zoznámite, môžete začať používať túto relaxačnú techniku ​​sami.

Urobte si pohodlie a riaďte sa pokynmi

Autogénny tréning Technika relaxácie Tipy na nahrávanie hlasu

Pripraviť sa. Skôr ako začnete, nájdite si tiché a pohodlné miesto na oddych. Tieto cvičenia môžete vykonávať v ľahu alebo v sede. Nezabudnite si dať dole okuliare a uvoľniť tesné oblečenie.

Úľava od stresu a základné relaxačné cvičenia

Autogénny tréning Nácvik relaxačnej techniky

Začnite s dýchaním. Prvým krokom je spomaliť dýchanie. Uistite sa, že ste v pohodlnej polohe, a začnite pomaly a rovnomerne dýchať. Akonáhle ovládnete svoj dych, povedzte si: „Som úplne pokojný.“ Povedať to sebe samému môže dokonca stačiť na to, aby ste sa dostali do stavu relaxácie..

Autogénny tréning by nemal nahradiť psychoterapiu alebo lieky na duševné choroby

Autogénny tréning Tipy na relaxačnú techniku, ako sa vyrovnať s úzkosťou

Zamerajte svoju pozornosť na rôzne oblasti tela. Začnite pravou rukou a zopakujte vetu „Moja pravá ruka je ťažká, som úplne pokojný“, pričom dýchajte pomaly a kontrolovane. Opakujte s druhou rukou a s obidvoma nohami a opakovane sa vráťte k „Som úplne pokojný“.

Sústreďte sa na tlkot svojho srdca. Pri hlbokom nádychu šesťkrát zopakujte: „Môj tep je pokojný a pravidelný“, potom povedzte: „Som úplne pokojný.“ To pokračuje do rôznych oblastí vášho tela vrátane žalúdka, hrudníka a čela. Okrem týchto krokov môžete vykonať aj a Nahrávanie hlasu používať s návodom. To vám umožní úplne relaxovať a sústrediť sa na techniku.

Keď cvičíte túto relaxačnú techniku ​​sami doma, použite nahrávanie hlasu

Autogénny tréning Relaxačná technika Tipy Zdravie

Zastavte autogénny tréning a poraďte sa so svojim lekárom, ak počas alebo po cvičení autogénneho tréningu pociťujete extrémnu úzkosť, nepokoj alebo iné nežiaduce účinky..

Autogénny tréning Relaxačná technika Tipy Jóga

Autogénny tréning je relaxačná technika, ktorá môže pomôcť znížiť hladinu stresu a navodiť pocit pokoja v mysli a tele.

Autogénny tréning by nemal nahradiť váš súčasný liečebný plán. Ak podstupujete psychoterapiu alebo užívate lieky proti úzkosti, k súčasnej liečbe by ste mali použiť aj autogénny tréning. Čím skôr vyhľadáte pomoc, tým skôr sa budete môcť cítiť lepšie.

Vážna sociálna úzkosť nie je niečo, s čím by sa dalo žiť

Autogénny tréning Tipy na relaxačnú techniku ​​Relaxujte

Autogénny tréning relaxačná technika tipy cvičenia