Bojujte so zlou náladou vyváženou stravou

Vedeli ste, že vyvážená strava a zlá nálada sú na sebe závislé

V poslednej dobe ľudia stále častejšie hovoria o depresiách. Oveľa viac ľudí si myslí, že sa ich to týka. Pravdou je, že depresia je ťažká diagnóza, ktorá by sa nemala diagnostikovať príliš rýchlo.

Existuje mnoho ľudí, ktorí majú len prvky depresie. Rýchla vlastná diagnostika môže byť pre túto skupinu škodlivá, pretože vedie k nesprávnym opatreniam. Často je to trvalá únava, vyhorenie alebo jednoducho nezdravý životný štýl. Spomínaná problémová oblasť sa môže ľahko odraziť na vašej nálade a sebavedomí. Mnoho ľudí má tiež príznaky pripomínajúce depresiu z nesprávnej stravy.

Vyvážená strava zabráni zlej nálade

vyvážená výživa proti tipom na zlú náladu

Dnešný článok chceme venovať vyváženej strave. Z tohto dôvodu už nepoužívame slovo depresia. U nás je to o zlej nálade a pocite neistoty pre vlastnú silu. Pôjdeme do možnej súvislosti so zdravým stravovaním a vysvetlíme, ako prekonať zlú náladu vhodnými zmenami v stravovacích návykoch.

Vyvážená strava – zdravá strava má vplyv na vašu celkovú pohodu

zdravé stravovanie správna výživa pohoda

Zdravé raňajky sú dobrým spôsobom, ako začať deň

zdravé stravovanie, buď šťastný, zdravý životný štýl

Zdravé jedlo a nálada

Nezdravý život a nie vyvážená výživa sú možným dôvodom zlej nálady. Často sú sprevádzané ďalšími faktormi a v skutočnosti sú hlavnou príčinou tohto stavu najčastejšie iné faktory. Tie sú založené na zmenách v biochémii mozgu, na hormonálnych problémoch alebo traumatických zážitkoch.

Príčinou zlej nálady môže byť nezdravé jedlo

vyvážená strava zlá strava zlá nálada

Správna výživa je v uponáhľanom každodennom živote zásadná

vyvážená výživa stres pracovisko zlá nálada

Ale aj v tomto prípade to hrá vyvážená výživa hrá dôležitú úlohu v tom, ako sa s takýmito situáciami vyrovnať a ako dlho trvá, kým ich prekonáte. Inými slovami, ak budete jesť zdravú a vyváženú stravu, budete lepšie pripravení na životné výzvy!

Jedzte vyváženú stravu a buďte fit a šťastní

vyvážená výživa dobrá výživa pozitívna charizma

Pozrime sa teraz na celú vec trochu vedeckejšie. Zlá nálada je spojená s nízkou hladinou serotonínu v mozgu. Len 10% je v mozgu a ostatných 90% sa tvorí v konkrétnej oblasti žalúdka. Vidíte logickú súvislosť medzi týmito informáciami? Tiež dôjsť k logickému záveru, že zdravá strava a dobrá nálada sú silne prepojené?

Správna výživa a dobrá nálada spolu súvisia

vyvážená výživa dobrá nálada zdravá výživa žiť zdravo

Jedlo a jedlá pre dobrú a zlú náladu

Vopred vás chceme upozorniť, že odpoveď na otázku, aké jedlo je dobré a ktoré je zlé pre vašu náladu, má jednotlivé nuansy. Preto musíte naše zoznamy považovať za sprievodcu a nie za nevyhnutné.

Musíte sa pokúsiť naučiť sa pozorovať a spoznať seba. Môže sa napríklad stať, že vám jedlo zo zoznamu „dobrých“ spôsobí zlý pocit. To môže mať niečo do činenia s alergiou, zlou asociáciou alebo intoleranciou kvôli chorobe. Zlý zoznam zase môže zahŕňať veci, ktoré si spájate s dobrými momentmi z vašej minulosti.

Váš vlastný výživový plán je osobným rozhodnutím

zdravé stravovanie jesť správne dobré jedlo zlé jedlo

Skúste sami, čo je pre vás dobré a čo zlé

vyvážená výživa, buďte šťastní

Nasledujúce zoznamy sú teda o pravidlách vyváženej stravy a dobrej nálade, ale musíte sami zistiť, ako ďaleko sa vás týkajú. Musíte si tiež uvedomiť, že hovoríme o trvalej konzumácii. Ak budete jesť niečo „zlé“, ale inak budete mať zdravý životný štýl, nedostane vás to do zlého emočného stavu.

Každý má svoje vlastné stravovacie návyky

vyvážená strava stravovacie návyky správna výživa

Jesť ovocie, nie len ako povinnosť, ale užívať si to

zdravé stravovanie dobrá nálada zdravý životný štýl

Dbajte na pestrú stravu

zdravé stravovanie zdravý raňajkový životný štýl

Jedlá, ktoré väčšinu ľudí zle naladia

Obvykle ide o umelo vyrobené potraviny. Odstránia nás z prírody a my už nedokážeme tak ľahko udržať rovnováhu vo svojom živote.

Prirodzená a pestrá strava, ktorá nám tiež chutí, zaisťuje zlepšenie sebavedomia a dobrú náladu. Prečítajte si viac o „dobrých“ a „zlých“ potravinách v našom ďalšom článku na rovnakú tému! Pokračovanie bude čoskoro nasledovať!

Zahrňte do svojho jedálnička aj zeleninu

jesť zdravo jesť zeleninu moravia pohoda

Bohaté raňajky dodávajú dobrý tón

zdravé stravovanie zdravé raňajky zdravie