Bowen Therapy vám pomôže nájsť korene vašich zdravotných problémov!

Krátko po príchode jesene by sme sa s vami chceli podeliť o čo najviac zdravotných tipov. Dôvodov, prečo sa tento rok presťahovať, je veľa. Tu sú však dve najdôležitejšie: Na jednej strane je jeseň a zima obdobím, v ktorom oveľa častejšie trpíme nachladnutím a chrípkou. V roku 2020 budeme mať medzi sebou aj koronavírus. To, či ho dostaneme a ako ho prežijeme, závisí od nášho celkového zdravotného stavu. Bowen Therapy bojuje proti vznikajúcim a chronickým zdravotným problémom takmer magickým spôsobom. Testy, ktoré sa dajú ľahko vykonať, môžu identifikovať hlavnú príčinu jedného alebo viacerých symptómov. Toto je založené na desaťročiach skúseností a výskumu! V nasledujúcich riadkoch by sme vás o tom chceli informovať a podporiť vás tipmi na nájdenie vhodného terapeuta v prípade potreby.

Veľmi ľahké pohyby prinášajú v kontexte Bowenovej metódy fascinujúce výsledky

bowen terapia Ľahká práca na chrbte

Prístup Bowenovej terapie

Naše telo má prirodzenú schopnosť vrátiť svoje vlastné funkcie späť do rovnováhy. Podľa Toma Bowena, vynálezcu tejto terapie, je stimulácia schopnosti tela liečiť sa sama jedinou skutočne účinnou metódou na dosiahnutie stabilného zdravia..

Dôvodom je to, že každé telo je individuálne, a preto každý človek potrebuje iný prístup k uzdravovaniu.

Bowen Therpie je uznávaná po celom svete pre svoju účinnosť

techniky bowenovej terapie pre bowenovú terapiu

Tom Bowen

Bowenova metóda bola pomenovaná po svojom vynálezcovi. Toto je terapeut Tom Bowen, ktorý sa narodil v meste Wolverhampton v Anglicku v roku 1916. Bol lekárom a mal veľký záujem o alternatívne liečebné techniky. Jeho manželka bola chronicky chorá. Minimálne na začiatku to bola jeho hlavná motivácia pre neustály ďalší rozvoj jeho liečebných metód. Nakoniec v dôsledku jeho úsilia vznikla Bowen Therapy, ktorá dodnes pomáha mnohým ľuďom s rôznymi problémami na celom svete..

Hlboká relaxácia je to, čo nás podľa Toma Bowena uzdravuje a udržuje nás zdravými

bowen terapia veľká svalová relaxácia

Krátkodobé a dlhodobé ciele Bowenovej terapie

Napätie alebo blokády na rôznych miestach nášho tela sú hlavnou príčinou našich zdravotných problémov. Akonáhle to rozpustíte, začne regenerácia všetkých orgánov a systémov. Optimálna rovnováha v tele a zdravý životný štýl sú tiež pre každého iné. To je hlavný prístup Bowenovej metódy. Počas Bowenovho sedenia sa človek pokúša nájsť konkrétny koreň alebo korene jedného alebo viacerých symptómov. Z dlhodobého hľadiska chcete uvoľniť všetko napätie a urobiť pacienta fit a zdravším.

Bowen terapeuti majú rozsiahle znalosti o ľudskom tele

zdravotné problémy tipy bowen terapia

Čo sa stane počas návštevy Bowenovho terapeuta?

Potom, čo pacient nahlási svoje príznaky, sa začnú testy tzv. Alternatívny lekár vyvíja mierny tlak na určité svaly alebo časti tela, ktoré zodpovedajú príslušným rôznym častiam tela alebo orgánom. Podľa toho, ako silne alebo slabo na to reagujete, zistíte, kde presne je problém. To často vedie k najprekvapivejším výsledkom. Trauma v oblasti čeľustí je často zodpovedná za napätie, ktoré je možné cítiť inde – napríklad v dolnej časti chrbta, v nohách a dokonca aj v členkoch. Po diagnostikovaní sa niektoré kľúčové body na tele masírujú veľmi krátko a zľahka. Väčšinou ide o začiatky alebo končeky svalov. Zdroj traumy je následne dôkladne ošetrený na samom konci vhodnou Bowenovou technikou.

Účinnosť metódy je zrejmá z momentálnych reakcií tela. Niekedy to môže byť mierna bolesť alebo iný pocit podráždenia. To sú vždy jasné znamenia, že sa v tele niečo zmenilo! Znamená to nasledujúce: Terapeut zistil problémovú oblasť a aktivujú sa samoliečebné mechanizmy.

Depresiu je možné veľmi pozitívne ovplyvniť aj vďaka uvoľneniu napätia 

tipy na zdravie - nápady na bowen terapiu

Kto sa môže liečiť podľa Bowenovej metódy??

Prakticky všetky symptómy a choroby je možné liečiť Bowenovou technikou. Jediná dôležitá vec je, ako to skombinujete s inými liečebnými metódami. Po návšteve terapeuta telo potrebuje asi týždeň, aby posunulo mechanizmy na uzdravenie. Prerušované používanie inej terapie, napríklad masáže, môže tento proces spomaliť alebo dokonca zvrátiť. Takzvaná liečebná kríza môže ešte nastať v priebehu prvého týždňa. Občas sa môžu typické príznaky vášho problému zosilniť. Možné sú aj ďalšie príznaky, ako napríklad nevoľnosť, ktoré sú spôsobené detoxikačným procesom. Zostaň v kľude!

Jeden až trikrát stačí s dobrým terapeutom, ak nemáte vážne problémy 

ľahká terapia úklonom

Nájdite správneho terapeuta

Správny Bowen terapeut je jednoducho ten, ktorý vám rýchlo pomôže. Väčšina ľudí by sa mala po jednej alebo dvoch terapiách veľmi zlepšiť a potom už potrebuje len profylaktickú liečbu. Len veľmi vážne chorí potrebujú viac. Čo keď to však nie je váš prípad? Potom ste buď narazili na zlého terapeuta alebo terapeuta, ktorý je pre vás nevhodný, alebo vám táto terapia nefunguje. Je možné, že potrebujete ďalší holistický prístup. Ako už bolo povedané, každý je individuálny. Dobrý Bowenov praktický lekár vám môže ukázať dobré alternatívy. Osobný súcit medzi pacientom a odborníkom je tiež zásadný. Je dokázané, že v tomto prípade telo „rozumie“ „signálom“, ktoré mu dáva Bowenova technika, oveľa lepšie.

Deti od 12 rokov môžu byť liečené nezávisle 

rôzne zdravotné techniky bowen terapia

Kombinujte s inými metódami!

Skutočne kvalitní Bowen terapeuti majú vynikajúce znalosti o ďalších liečebných technikách a všeobecnom lekárstve. Tom Bowen bol predsa sám vyštudovaný lekár! V rámci Bowenovej terapie existujú techniky, pomocou ktorých si môžete vopred overiť, či by pre vás bola vhodná určitá iná terapia, či už klasická lekárska alebo alternatívna.

Prajeme vám zdravé a príjemné jesenno-zimné obdobie!

Nájdite terapeuta, ktorému intuitívne dôverujete 

rôzne metódy bowenovej terapie

Chronická bolesť hlavy je účinne liečená aj Bowenovou technikou 

úžasné nápady pre zdravie bowen terapia