Budujte a žijte – výrazne zmeňte kvalitu svojho života!

Zdravé budovanie a bývanie okamžite a citeľne mení kvalitu nášho života

Čo presne znamená stavať a žiť zdravo? Predovšetkým to má niečo do činenia s prekonaním prahu medzi nami a prírodou. Pretože bez blízkeho kontaktu s prírodou neexistuje zdravý život. Prirodzené budovanie a život v blízkosti prírody však neznamená zastavenie priemyselného pokroku. Je to o tom, že každý pracuje pre prírodu a umožňuje to za každých okolností, vrátane mestského prostredia.

Budujte a žijte – doprajte si vysokú kvalitu života

tipy na stavbu a život zlepšujú kvalitu života

Stavajte a žijte – tipy, ako udržať kontakt s prírodou

Tipy na zvýšenie energetickej účinnosti

Šetrite energiu so solárnymi systémami

nápady na život šetria energiu tipy solárne systémy

Úspora energie

Zásadným úspechom priemyselného pokroku v tomto ohľade je možnosť úspory energie bez toho, aby v dôsledku toho trpela kvalita nášho života..

Slnečné systémy, energeticky úsporné žiarovky, pokrývajúce fasády rastlinami alebo inými prírodnými materiálmi, ktoré súčasne zaisťujú dobrú izoláciu a čistia náš vzduch, sú len niekoľkými príkladmi moderného a efektívneho života..

Tipy, ako doma šetriť energiou

budovať a žiť energetickú účinnosť solárnych systémov

Vyberte energeticky úsporné žiarovky

tipy na stavbu a život šetria energiu

Popínavé rastliny skrášlia fasádu domu a pomôžu vám aj šetriť energiou

stavať a žiť popínavé rastliny fasády domu

Dnes kladieme dôraz na ďalšie dva aspekty moderného mestského života. Používame ich ako príklad, aby sme ukázali, ako je zdravý a prirodzený život v meste skutočne možný: Môžete prispieť k ochrane životného prostredia a zlepšeniu zdravia ľudí. Dve témy tohto článku sú o zdraví Stavať a žiť zaoberať sa vlastnou záhradnou výrobou a používaním zdravých výrobkov v každodennom živote.

Údržba záhrady a vlastná záhradná výroba

Moderná údržba záhrady je neoddeliteľnou súčasťou modernej mestskej budovy a bývania. Vďaka mnohým inováciám vo vede a vďaka moderným trendom dizajnu bude možné vyrábať vlastnú zeleninu a ďalšie produkty v záhrade a v dome aj na veľmi malých plochách.

Vytvorte malú záhradu na balkóne

nápady na bývanie záhradný balkón dizajn zelenina

Samozrejme, bolo by najlepšie, keby sme si postavili vlastný dom s vnútorným dvorom v mestskej oblasti. Vlastnú záhradu si však môžete vytvoriť aj v modernom dome, na terase alebo balkóne. Môže pozostávať z kvetináčov, závesné koše sú ďalšou veľmi dobrou možnosťou. Najmodernejšie a najinovatívnejšie sú takzvané vertikálne záhrady. To vám umožní pokryť určité oblasti stien zelenými rastlinami. Zaisťujete tým čistenie vzduchu a zároveň tam dokážete pestovať určité produkty.

Vertikálna záhrada vždy vytvára fascináciu

životné nápady vertikálne záhradné rastliny blízko k prírode

Možné sú napríklad paradajky, avokádo, aloe vera, rôzne druhy papriky, bylinky. Dekoratívne palmy, gumy a ďalšie stromy a kríky slúžia ako moderné dekorácie a robia naše životné prostredie zdravším.

Pestovanie aloe vera doma

stavať a živé rastliny pestovať aloe vera

Navrhnite malý balkón prirodzene

nápady na bývanie nápady na dizajn balkónov rastliny zdravý životný štýl

Takýto prístup je dobrý aj pre rozvoj detí. Budete rásť uprostred prírody a naučíte sa s ňou správne zaobchádzať. Navyše už nebudú tak náchylní na alergie a iné typické mestské choroby.

Produkujte zeleninu vo vlastnej záhrade

nápady na bývanie vlastná záhrada pestovanie zeleniny

Uistite sa, že máte na balkóne veľa zelene

nápady na bývanie dizajn balkónu pestovanie byliniek

Pergola a ďalšie podobné vybavenie pre vašu záhradu

Radi píšeme o rôznych záhradách na našich webových stránkach. Znovu a znovu zdôrazňujeme, že nám prinášajú veľa zábavy a rozširujú náš životný priestor. Akosi veľmi neriešený bol fakt, že pergola a iné druhy strešných krytín sú celkom šetrné k životnému prostrediu a zdravé.

Pergola je obzvlášť praktická záhradná časť

stavať a žiť záhradné nápady pergola popínavé rastliny

Pergola s lavicou a ozdobnými vankúšmi

nápady na bývanie nápady na záhradu pergola hodiť vankúše kvety

Potom však vyvstáva otázka, prečo sú také systémy vyrobené z dreva. Tento materiál je pre naše zmysly upokojujúci a tým stabilizuje naše telo. Drevené materiály sú navyše vynikajúcim základom pre rozprestieranie viniča a iných popínavých rastlín. S pergolami a podobnými systémami pomáhame svojmu prostrediu lepšie „dýchať“. Ak tomu chcete venovať viac času a úsilia, môžete dokonca vyrobiť určité množstvo hrozna alebo dokonca vlastné víno …

Skrášlite pergolu popínavými rastlinami

nápady domov záhradný dizajn pergola kvety popínavé rastliny

Áno, na starostlivosť o rastliny musíte použiť veľkú silu. Na druhej strane je to veľmi dobré. To vám poskytne minimálne množstvo fyzickej aktivity, ktorá vás udrží vo forme každý deň!

Čistiace prostriedky na báze rastlín

Všetky čistiace prostriedky majú alternatívy šetrné k životnému prostrediu. Ak udržiavate veľkú alebo malú záhradu, niektoré z nich si môžete dokonca vyrobiť sami. Ale ani to nemusí byť zložité. Zdravé výrobky, ktoré používate pri varení, vám môžu pomôcť s čistením domácnosti.

Existuje veľa dobrých príkladov. Jedlú sódu je možné nahradiť čistiacim mliekom. Na čistenie kúpeľne môžete použiť ocot. V obchodoch so zdravou výživou nájdete aj silnejšie čistiace prostriedky, ktoré niekedy dokonca prevyšujú účinnosť prípravkov na chemickú úpravu, a preto už nie sú také drahé. Hlavne sa vám oplatia zlepšiť zdravie.

Uprednostňujte zdravšie alternatívy k chemickým čističom

životné nápady čisté bývanie zdravé vyberajte si prírodné produkty