Bylinkový čaj proti bolestiam hlavy – jeho zdravé účinky a jednoduchá príprava

Ak často navštevujete náš web, nájdete mnoho zaujímavých článkov o alternatívnej medicíne a užitočné tipy na úľavu od rôznych chorôb. Boj s mnohými príznakmi ochorenia je možný pomocou domácich liekov, ktoré pochádzajú priamo z prírody. Nedávno sme vás informovali o piatich osvedčených liečivých bylinkách, ktoré bojujú s bolesťami hlavy. Dnes chceme v téme pokračovať a referovať o bylinkových čajoch, ktoré majú liečivý účinok na bolesti hlavy a migrény. Tiež vám dáme užitočné tipy na výrobu týchto čajov.

Ale skôr, ako prejdeme k praktickej časti tohto článku, chceme poskytnúť trochu predbežných informácií. Liečivú silu bylín poznajú ľudia už od staroveku a vždy si ich cenili. Väčšina liečivých byliniek má všestranné využitie, ale dnes sa zameriame len na tie, ktoré zmierňujú bolesti hlavy. Táto bolesť môže mať rôzne príčiny a spúšťače. Bolesť hlavy je niekedy sprievodným príznakom prechladnutia a tráviacich ťažkostí, ale aj vážnych chorôb. Príčinou môže byť aj nízky krvný tlak. Príliš dlhá práca na počítači, trápenie sa nad problémami a každodennými situáciami, fyzické a psychické vyčerpanie a citlivosť na počasie sú často príčinou bolestí hlavy. Migréna je špeciálna forma tejto bolesti a je charakterizovaná typickými, pravidelnými priebehmi.

 Pozor! Bolesti hlavy a migrény sú typickými príznakmi, ktoré sprevádzajú vážne choroby

liečiť bolesti hlavy bylinkovými čajmi

Predtým, ako sa uchýlite k známym liekom alebo sa rozhodnete pre liečbu prírodnými prostriedkami, je dôležité zistiť, čo spôsobuje bolesť hlavy alebo migrénu. Miernu, občasnú bolesť si môžete sami liečiť liečivými bylinkami doma. Ak však máte silné, opakujúce sa bolesti hlavy, je nevyhnutné, aby ste navštívili svojho rodinného lekára, aby vám včas odporučil najlepšiu liečbu, predpísal vám vhodné lieky alebo vám poskytol ďalšie rady o uzdravení..

Ktoré bylinky pomáhajú proti bolestiam hlavy?

Medzi liečivými bylinkami máme päť obľúbených, ktoré bojujú s bolesťami hlavy alebo im aspoň uľavujú. Zázvor je na vrchole tohto zoznamu, pretože je osvedčeným liekom na rôzne choroby. Doma môžete použiť čerstvý koreň tejto bylinky, nakrájať jej kúsok na palec, ošúpať a nastrúhať. Potom nechajte kúsky zázvoru namočiť v litri vriacej vody asi 30 minút. Zápar potom môžete piť po malých dúškoch. Zázvor má štipľavú chuť. Ak nemáte radi čistý nápoj, môžete pridať kúsok citrónu. To vám dodá jemnejšiu chuť a zvýši účinok zázvorového čaju. Zvlášť upokojujúci účinok môžete dosiahnuť aj čerstvo uvareným čajom z medovky. To uvoľní vaše nervy a zaručí vám pokojný spánok.

Na plnenie vankúšov môžete použiť aj sušený medovka alebo kvety levandule. Jeho aróma vám pomôže pri problémoch so spánkom a v boji proti bolestiam hlavy. Rovnako je to s vanilkovými luskami. Typická vôňa vanilky upokojuje zmysly, čo vedie k relaxácii. S vanilkovou dužinou vyškrabanou z lusku si môžete pripraviť aj zdravý liečebný čaj a vychutnať si ho dúšok po dúšku. Môžete si tiež kúpiť hotový vanilkový extrakt. Tak objavíte liečivú silu vanilky a čoskoro zistíte, že sa dá využiť nielen pri pečení. Rozmarín je tiež veľmi obľúbený ako liečivá bylina. Jeho esenciálny olej prináša úľavu od bolestí hlavy, keď sú symptómy spôsobené nízkym krvným tlakom.

 Liečivé byliny sú alternatívne lieky, ktoré pochádzajú priamo z prírody

bylinný čaj z balzamu na bolesť hlavy prírodné prostriedky

Kde kúpite liečivé bylinky na bolesti hlavy??

Samozrejme, že vo voľnej prírode nájdete mnoho liečivých byliniek a zbierate ich tam. Tieto potom môžete sušiť doma a až potom z nich pripravovať liečivé čaje podľa vašej chuti. Na to však musíte mať lepšie znalosti o medicíne. Liečivé bylinky je možné pestovať aj vo vlastnej záhrade alebo vysadiť a starať sa o ne v kvetináčoch. Najľahším spôsobom je však dostať ich ako hotové zmesi a čaje v lekárni alebo ich nájsť v neďalekom supermarkete. Opýtajte sa vo svojej lekárni aj na špeciálne čajové zmesi, ktoré zmierňujú bolesti hlavy a dlhodobo s nimi bojujú.

Pestujte liečivé bylinky vo vlastnej záhrade?

Zbavte bolesti hlavy prírodným rozmarínom

Ako si doma pripraviť bylinkový čaj na bolesť hlavy?

Tu je niekoľko osvedčených receptov na bylinné čaje proti bolestiam hlavy. Tu sú vlastne štyri úspešné zmesi 2-3 bylín, ktoré pôsobia na bolesti hlavy a migrény. Všetky sú chutné a ľahko sa pripravujú. Nechajte bylinkové čaje lúhovať dostatočne dlho a vychutnávajte si ich pomaly, dúšok po dúšku.

Voňavý bylinkový čaj zmierňuje bolesti hlavy

vyliečte bolesti hlavy levanduľou

– čaj z vanilky a levandule

Čajová lyžička dužiny vanilky sa vloží do šálky a pridá sa k nej 5 g sušených kvetov levandule. Čaj sa nechá 10 minút lúhovať a potom sa prefiltruje. Tento voňavý čaj potom môžete podľa chuti osladiť cukrom, medom alebo stéviou.

-Medovka lekárska-levanduľa-rozmarínový čaj

Všetky tri zložky tejto čajovej zmesi pôsobia upokojujúco a tým aj proti bolestiam hlavy. Potrebujete 5 g meduňky, 3 g levandule a 3 g rozmarínu. Bylinky musíte zaliať 250 g horúcej vody a nechať lúhovať asi 10 minút. Potom odfiltrujte a vychutnajte si skvelú chuť a arómu!

– Čierny čaj so zázvorom a citrónom

Zázvor sa výborne hodí k chuti čierneho čaju, oba majú analgetické vlastnosti. Na tento bylinkový čaj môžete použiť 3-5 g sušeného alebo čerstvého zázvoru. Doba máčania je odlišná, 2-3 minúty pre sušený zázvor a 20-30 minút pre čerstvý zázvor. Až potom pridajte 4 g čierneho čaju, ktorý musíte tiež 5 minút lúhovať. Táto čajová zmes chutí trpko, takže môžete pridať 3 g citrónovej trávy a chuť bude jemnejšia. Odporúča sa aj kvapka citrónovej šťavy. Takto získate bylinkový čaj, ktorý je veľmi osviežujúci. Môžete si ju osladiť podľa svojich predstáv a preferencií.

– Vanilka a zelený čaj

Sladké a horké sa dajú vynikajúco kombinovať z hľadiska chuti a môžu uľaviť od bolesti hlavy. Vezmite 4 g čierneho alebo zeleného čaju a nechajte listy lúhovať 5 minút v horúcej vode. Potom pridajte lyžičku vanilkovej dužiny. Podľa chuti čaj oslaďte.

Už ste vyskúšali jeden z týchto bylinkových čajov? Priniesol vám požadovanú úľavu od bolesti hlavy??

vyliečte bolesti hlavy čajovými bylinkami proti bolestiam hlavy

vyliečiť bolesti hlavy bez liekov

zmierniť bolesti hlavy liečivým čajom

bylinkový čaj na bolesti hlavy zázvor a citrón

bylinkový čaj na bolesť hlavy niekoľko nápadov na recepty

prírodný liek na bolesť hlavy z byliniek

Bylinkový čaj na bolesť hlavy Pripravte si čierny čaj na bolesť hlavy

bylinný čaj zmierňuje bolesti hlavy