Chcete zmeniť svoje vzorce správania?

Zmeňte vzorce správania: Pomoc s infografikou

S prvým jarným nádychom môžete vo vzduchu cítiť nový začiatok. Príroda sa znova prebúdza a s ňou aj naše dobré úmysly. Chceme sa zbaviť nahromadeného odpadu a prebytočných kíl. Buďte uvoľnenejší. Žite zdravšie a aktívnejšie. Chceme viac chodiť von a načerpať nové sily. Túžime po väčšej slobode a vyrovnanosti. Stručne povedané: potrebujeme zmenu scenérie. A skutočná zmena začína zvnútra. Ako sa hovorí, ak chcete niekoho zmeniť a urobiť mu radosť, začnite od seba!

Pre niekoho môže byť dlho odkladaná tanečná hodina to pravé, iní si radšej obujú bežecké topánky a prebehnú fit po parku a ďalší budú uprednostňovať bazén a po namáhavom dni o niekoľko kôl v kancelárii práca. V zásade ide o to isté – chceme zmeniť svoje správanie. Potrebujete primeranú dávku disciplíny a vytrvalosti, ako aj veľa motivácie. Pretože správanie má svoje dôvody, ktoré sú často hlboko zakorenené v našej psychike. Nie nadarmo sa ňou zaoberá celá veda – aplikovaná psychológia.

Zmeniť vzorce správania je jednoduché

Beh parkom

Zlé návyky, zbohom!

Ak ale chcete zmeniť svoje správanie a zbaviť sa zlozvyku, nemusíte sa nutne ponáhľať k psychológovi. V tomto prípade by ste mali skôr počúvať svoj vnútorný hlas a konať podľa svojho vnútorného pocitu. Telo má svoju vlastnú inteligenciu a ak ste dostatočne pozorní, dokážete sami rozpoznať potreby svojho organizmu a zdravo ich uspokojiť..

Čerstvá zelenina zo záhrady

Tiež by bolo veľmi rozumné a užitočné získať ako ďalšiu podporu dôležité rady a tipy a triky od skúsených odborníkov, ako sú odborníci na výživu alebo osobní tréneri. Vďaka ich bohatým skúsenostiam si môžete zaistiť potrebnú podporu a motiváciu. Radi by sme vám tiež pomohli vzdať sa zlých návykov. Preto nižšie odporúčame túto tematickú interaktívnu infografiku.

Jóga vás robí zdravými

Vzdajte sa starých vzorcov správania, získajte novú kvalitu života

Infografika sa konkrétnejšie zaoberá ženským telom. Celkovo sú však informácie dosť univerzálne a môžu byť rovnako užitočné aj pre mužov. Infografika je veľmi užívateľsky prívetivá a hravá. Stačí v pravom hornom rohu vybrať zlozvyk, ktorého sa chcete vzdať, alebo nový požadovaný vzor správania a potom presunúť kurzor na ľudskú postavu. Tak sa dozviete, aké pozitívne účinky bude mať na vaše telo, ak sa rozhodnete vykonať vhodné zmeny životného štýlu.

Bavte sa a prosím zostaňte zdraví!

 

Môžete nájsť ďalšie informácie a rozhovory s odborníkmi tu.