Detoxikujte telo – s Umeboshi to funguje len tak mimochodom

Keď sa cítite unavení a vyčerpaní, je veľmi vhodné telo detoxikovať. Pretože znečisťujúce látky z potravín, vzduch a celé naše prostredie sa v našom organizme časom akumulujú a zostávajú v ňom dlho vo forme odpadových produktov a tukových usadenín. V dôsledku toho sú naše telá často prekyslené a trpíme takzvaným oxidačným stresom. Dnes vám povieme, ako Japonci stovky rokov detoxikovali svoje telo a každý deň si zaistili udržateľné zdravie, štíhlu líniu a vitálnejšiu energiu..

Detoxikujte telo umebošim

umeboshi detoxikácia tela

Čo je umeboshi?

Jedno z tajomstiev detoxikácie tela v Japonsku sa nazýva umeboshi. V doslovnom preklade znamená ume (slivka) a boshi 干 (suché). Ide teda o kyslo-slané nakladané a sušené japonské slivky, alebo skôr marhule. V zásade sú plody ume bezprostredne po zbere vložené do soľného laku.

Podobne ako pri kyslej kapuste prebieha čistiaci proces, pri ktorom vzniká množstvo dobrých baktérií. Plody sa potom sušia a vložia späť do fermentačného bujónu, ktorý už bol zozbieraný niekoľkými listami shiso. Akonáhle sú umboshi hotové, uchovávajú sa dlho a sú vhodné na dennú konzumáciu. Japonci jedia slané slivky veľmi často a s potešením. Mnohí začínajú deň s umeboshi a zeleným čajom na raňajky.

Japonské slivky chutia dosť kyslo, dokonca aj surovo

surové umeboshi telo detoxikujúce jedlo

Pripravte umeboshi tradičným spôsobom

vložte umeboshi na detoxikáciu tela

Plody získavajú červenkastú farbu z listov Shiso

umeboshi slivkové telo engifte

Aké pozitívne účinky má ovocie ume?

Umeboshi je silne zásaditý a zaisťuje tak lepšiu acidobázickú rovnováhu. Ovocie má navyše výrazný antibakteriálny a protizápalový účinok, ktorý navyše posilňuje telo. Jednou z najdôležitejších úloh japonskej slivky je však detoxikácia. Nakladané ovocie stimuluje obličky a pečeň a tým zintenzívňuje vlastné detoxikačné procesy v tele. To nielenže prinesie viac čerstvej energie, ale aj zdravé chudnutie a krajšiu pleť. Nie nadarmo Japonci považujú umboshi za prírodný omladzujúci prostriedok.

Gastrointestinálny trakt tiež enormne ťaží z ovocia ume. Vďaka baktériám mliečneho kvasenia poskytuje Umeboshi veľkú úľavu nielen pri zápche, ale aj pri mnohých ďalších ochoreniach, ako je zápal žalúdka a strata chuti do jedla. Celkovo tento liek stimuluje trávenie, detoxikuje telo a posilňuje imunitný systém. Čo iné ste mohli čakať od takého malého ovocia??

Pozoruhodné ovocie s rôznymi účinkami

detoxikácia zdravého tela umeboši

A skutočne! Umeboshi dokáže ešte viac. Môžete sa na to napríklad spoľahnúť, ak budete potrebovať pomoc už ráno. Takže keď máte kocovinu, jedna alebo dve slivky umeboshi úplne prirodzeným spôsobom zmierňujú bolesti hlavy a iné ochorenia tým, že dodávajú organizmu potrebné minerály.

Ovocie Ume môže tiež tvrdiť, že je účinným liekom pre ženy. Je to kvôli tomu, že obsahujú veľa železa a majú veľmi pozitívny vplyv na vašu menštruáciu. Vďaka vysokému obsahu živín upravujú aj hormonálnu rovnováhu a sú veľmi prospešné aj počas tehotenstva pre matky a nenarodené deti. Samozrejme, ak máte akékoľvek pochybnosti, musíte sa vopred poradiť s lekárom.

Pôvodný japonský liek pomáha pri mnohých ochoreniach

Kyslá japonská slivka (umeboshi).

Ako je možné konzumovať umeboshi??

Ako už bolo spomenuté, umeboshi je možné dokonca jesť aj priamo na raňajky. Veľmi obľúbené sú však onigiri so slanými slivkami a takzvaným Hinomaru Bentō. Tradičný japonský obedár je naplnený ryžou a ozdobený červeným ovocím ume. Celá vec je symbolická pre japonskú vlajku a je veľmi obľúbená u malých aj veľkých. Zdravé ovocie možno samozrejme pridať aj do mnohých ďalších jedál alebo ho jednoducho ochutiť. Môžete ho použiť buď celý, ako pekný vizuálny prízvuk, alebo nakrájaný na kúsky a zmiešaný so zvyškom ingrediencií.

Onigiri s umeboshi

sushi umeboshi zdravé stravovanie telo detoxikovať

Hinomaru Bentō s prílohou

detox japonskej slivky umeboshi na telo

Japonské ryžové rezance so sezamovými semienkami a umeboshi

jedlá umeboshi pasta zdravé telo detoxikovať

Dôverujte storočným znalostiam z Ďalekého východu!

zásaditá strava umeboši telo detoxikuje

nakladané slivky umeboshi detoxikujú organizmus

telo detoxikačné jedlo umeboshi slivka

umeboshi japonské slivkové telo detoxikuje