Dormice odíďte jednoduchými, prírodnými prostriedkami bez poškodenia zvierat

Rovnako ako veveričky a hraboše, aj dormice sú super roztomilé a rozkošné. Ich veľké výrazné oči a huňaté chvosty dodávajú zvieratám neskutočne roztomilý vzhľad. Akonáhle sa presunú pod vašu strechu, hravé hlodavce vám budú poriadne liezť na nervy. Hlavne kvôli dosť nepríjemným zvukom, ktoré je možné počuť v noci, zo všetkých miest. Dormice sú aktívne hlavne v noci, keď hľadajú svoje jedlo. Často sa môže stať, že sa pohádajú kvôli jedlu a vydávajú špecifické nepríjemné zvuky. Navyše postupom času okrem zvyškov jedla zbierate aj všetky zvyšky, ktoré vytvárajú nepríjemný zápach a zlú hygienu a nie sú v skutočnosti zdravé a prospešné. Čo teda robiť??

Plch odháňa jednoduchými, prírodnými prostriedkami

tipy na odohnanie plchy

Okrem toho, že plchy sú neskutočne roztomilé, rozhodne by ste sa nemali pokúšať zvieratá zabíjať, pretože sú chránené. Pokuty za porušenie zákona dosahujú výšku 50 000 eur. Takže nanajvýš je dovolené odchytiť hlodavce pomocou živých pascí a premiestniť ich na miesto, ktoré im dobre vyhovuje.

Extra tip: Pri premiestňovaní by ste mali mať na pamäti, že plch má mimoriadne silný pocit domova a svoje hniezda môže opäť ľahko nájsť. Mali by ste ich preto premiestniť čo najďalej, najmenej 25 kilometrov od vášho domova.

Dormice sa tiež rady sťahujú do letných domov a stodôl

vyhnať plch zo záhradnej kôlne

Plch odháňajte prírodnými prostriedkami

Tieto pozoruhodné hlodavce majú výnimočné zmysly sluchu a čuchu. Môžete sa preto pokúsiť odohnať koľaj pravidelnými a silnými zvukmi. Podobne ako napríklad pri odháňaní krtkov. Čo by bolo ešte účinnejšie, sú rôzne, silne zapáchajúce látky a bylinky, ktoré sú pre nás ľudí v skutočnosti veľmi prospešné. Jedným z najlepších a najefektívnejších prostriedkov proti plsti je kadidlo. Jeho kryštály sú zapálené v malých miskách a miestnosti pod strechou alebo v záhradnej kôlni sú zadymené dymom. Malé hlodavce tento zápach nevydržia a v mnohých prípadoch čoskoro utečú.

Spojte kadidlo s levanduľou

Odháňanie kadidla a levandule od plcha

Vôňa mäty je u plchov tiež nepopulárna. Čerstvé lístky mäty môžete rozhádzať po celom podkroví alebo použité vrecúška čaju položiť k dieram pod škridly. Mätový olej zriedený vodou možno tiež častejšie vypúšťať do vzduchu pomocou sprejových fliaš, aby zvieratá intenzívne cítili zápach a utiekli.

Okrem mäty môžete skúsiť aj rozmarínový alebo čierny olej

Plch odháňajte mätou

Pravidelne tiež zapaľujte vonné tyčinky s levanduľou alebo santalovým drevom. Môžete tiež experimentovať s inými príchuťami, ako je Palo Santo, atď. Okrem plchov, väčšina hmyzu, ako sú pavúky a komáre, tieto pachy vôbec neodkladá. Takýmto spôsobom sa zbavíte aj takýchto škodcov. Skvelý vedľajší účinok!

Vonné tyčinky vytvárajú v miestnosti meditatívnu a uvoľnenú atmosféru

vyhnať vonné tyčinky do plcha

Extra tip: Psy a mačky v dome alebo v záhrade môžu urobiť veľa, aby zahnali plzeň.

Odhoďte pleseň jednoduchými domácimi prostriedkami

Okrem vyššie uvedených prírodných liekov môžete úspešne použiť aj niektoré domáce lieky na dormice. Napríklad zápach konvenčných viacúčelových čistiacich prostriedkov je pre zvieratá dosť urážlivý. Nepáči sa im to a pri ďalšom používaní s najväčšou pravdepodobnosťou utečú.

Takéto čistiace prostriedky by ste preto mali striekať častejšie, aj keď nečistíte

Zaháňajte plsť čistiacimi prostriedkami

Leštidlá na nábytok sú u Siebenschläfer tiež nepopulárne. Ich intenzívny zápach desí hlodavce. Ak teda chcete zahnať plch, mali by ste svoj nábytok pod strechou alebo dokonca drevené trámy prerobiť sami leštidlom alebo ho dokonca impregnovať lakom na drevo.

Leštenie robte tak často, ako môžete

Odpusťte plch s leštidlom na nábytok

Aby ste mali trvalý úspech pri odháňaní hlodavcov, odporúčame vám tieto neškodné metódy kombinovať a používať ich častejšie. Buďte trpezliví a dôslední. Pretože len tak dokážete v konečnom dôsledku odohnať plzeň.

A ak zvieratám skutočne neotravujete, môžete sa s nimi dokonca spriateliť

glis glis dormice predávajú prírodné produkty

  Plch miluje jesť orechy, semená a čerstvé ovocie

plch zahnať glis glis

plch zahnať ovocie a semená

dormice odohnať domáce opravné prostriedky

Dormice odviezť chytiť a presťahovať zaživa

Na jeseň sú pripravení vybrať si miesto na zimný spánok

plch zahnať živé pasce

Potom spíte nepretržite asi sedem mesiacov …

plch zahnať zimný spánok

… a nezobuď sa znova až v apríli až máji

Dormice odháňajte iba prírodnými prostriedkami

V lete vychovávate svojich drobcov a opäť dávate slaninu

plch zahnať ochranu prírody