Existujú nejaké prírodné prášky na spanie, ktoré uľahčujú zaspávanie? – 5 tipov pre zdravý spánok

Pretáčať sa tam a späť celú noc je dosť nepríjemné. Nespavosť môže byť bohužiaľ horšia, ako keby ste sa unavili nasledujúci deň. Chronický nedostatok spánku môže ovplyvniť vaše celkové zdravie. Našťastie existujú jednoduché, prírodné pomôcky na spánok, ktoré vám môžu pomôcť vrátiť sa k zdravému spánku. Nasleduje 5 nápadov, ako účinne odstrániť nespavosť. Drž sa toho!

Prírodné tabletky na spanie zaisťujú pokojný spánok

prírodné pomôcky na spánok bojujúce s budíkom so solventnosťou

Zaspať by nemal byť problém

prírodné pomôcky na spánok bojujúce s budíkom so solventnosťou

Zdravý spánok ovplyvňuje celkové zdravie

Trvalý nedostatok spánku môže oslabiť váš imunitný systém a pre vaše telo je ťažšie bojovať s infekciami. Môže to spôsobiť zmeny nálady, ako je podráždenosť, depresia a úzkosť. Štúdie spájajú nedostatočný spánok s priberaním na váhe, zvýšené riziko srdcových chorôb, vysokého krvného tlaku a cukrovky 2. typu a dokonca aj kratšiu dĺžku života.

Ďalšia bezsenná noc?

prírodné spánkové pomôcky na boj proti solventnosti spánku

Dobrý spánkový režim je prospešný aj pre celkové zdravie. Zdravý spánok podporuje pamäť, pretože mozog potrebuje odpočinok, aby si vytvoril nové nervové dráhy a učil sa a uchovával informácie. Dobrý spánok je navyše spojený s duševným zdravím. Je jednoduchšie ovládať emócie, riešiť problémy a rozhodovať sa, keď ste odpočinutí. To znie celkom logicky, nie? Ak teda chcete byť zdraví, potrebujete pokojný a pokojný spánok. Čo by ste však mali urobiť, ak máte nespavosť a nemôžete v noci zaspať? Neužívajte lieky hneď. Skúste najskôr nasledujúce prírodné pomôcky na spánok!

Neužívajte prášky na spanie!

Melatonínové tabletky na spanie prírodná pomoc pri spánku

Nechajte sa relaxovať a pripravte svoje telo na pokojný spánok!

prírodné prostriedky na spanie na boj proti solventnosti pri kúpeli

Päť prírodných pomôcok na spánok – Tieto tipy a triky vám pomôžu zaspať rýchlejšie a jednoduchšie

Pite viac tekutín

Nie, nepite alkohol! To môže ovplyvniť spánok. Na druhej strane je vhodné piť teplé mlieko, harmančekový čaj a višňovú šťavu. Aj keď neexistuje žiadny vedecký dôkaz, že tieto nápoje zmierňujú problémy so spánkom, nemôže byť na škodu ich vyskúšať.

Pitie čaju je zdravý zvyk

Pitie čaju, prírodné prostriedky na spanie, bojuje proti solventnosti spánku

Dlho sa verilo, že teplé mlieko je spojené s chemikáliami, ktoré simulujú účinky tryptofánu na mozog. Toto je chemický stavebný blok látky serotonín, ktorá sa podieľa na prechode medzi spánkom a bdením.

Chemické reakcie v mozgu sú zodpovedné za zdravý spánok

prírodné pomôcky na spánok bojujúce proti solventnosti spánku tryptofánu

Pomôcť môže aj harmančekový čaj. Verí sa, že obsahuje flavonoidy, ktoré môžu interagovať s benzodiazepínovými receptormi v mozgu, ktoré sa tiež podieľajú na prechode spánok-bdenie. Harmančekový čaj navyše neobsahuje kofeín, na rozdiel od zeleného čaju alebo Earl Gray. Nakoniec by šťava z višní mohla pomôcť produkcii melatonínu a podporiť zdravý spánkový cyklus.

Harmančekový čaj má upokojujúce účinky 

Pitie harmančekového čaju, prírodné prostriedky na spanie, bojuje proti solventnosti spánku

Višňová šťava tiež pomáha pri nespavosti

prírodná pomôcka na spánok riešenie na spánok piť višňovú šťavu

Cvičenie je dôležité, ale nie tesne pred spaním

Cvičenie môže zlepšiť spánok, aj keď to ešte nebolo vedecky dokázané. Je však známe, že mierne aeróbne cvičenie podporuje hlboký spánok.

Buďte aktívni, ale doprajte telu pred spánkom viac odpočinku

prírodné spánkové pomôcky pomáhajú bojovať proti aeróbnym cvičeniam

Nemusíte však cvičiť presne pred spaním. Aeróbne cvičenia uvoľňujú endorfíny. Ide o chemikálie, ktoré ľuďom nedávajú spať. Preto sa po behu cítite tak energicky.

Môže tiež zvýšiť telesnú teplotu. Telu to signalizuje, že je načase vstať a začať. Ak máte problémy so spánkom, vyhnite sa cvičeniu do dvoch hodín pred spaním.

Prírodné pomôcky na spánok sú tiež cvičením jogy 

prírodné pomôcky na spánok v boji proti cvičeniu jogy o solventnosti spánku

Používajte výrobky z melatonínu

Melatonín je hormón, ktorý sa prirodzene uvoľňuje v mozgu štyri hodiny predtým, ako sa cítite ospalý. Je to spôsobené reakciou tela na znížené vystavenie svetlu, čo by sa samozrejme malo stať v noci.

Dôležitú úlohu v tom zohráva hormón melatonín

Melatonín prírodná pomoc pri spánku Nedostatok spánku

V dnešnej dobe je však veľa svetla, keď je vonku tma – či už z telefónu, prenosného počítača alebo televízora. Tieto neprirodzené zdroje svetla zabraňujú uvoľňovaniu melatonínu, ktorý môže sťažovať zaspávanie. Našťastie je melatonín vo vašej lekárni dostupný vo forme tabliet ako voľne predajný výrobok.

Uistite sa, že kupujete stále rovnakú značku a nekupujte ho online z neznámeho zdroja.

Vykonajte spánkové rituály, ktoré vám uľahčia zaspávanie?

prírodné prostriedky na spanie riešenie na spánok piť viac tekutín

Pri nízkych teplotách lepšie spíte

Ideálna teplota pre váš termostat je medzi 18 a 22 stupňami Celzia. Ženy, ktoré sú v menopauze a majú návaly horúčavy, by mali miestnosť čo najviac chladiť a v posteli nosiť bavlnené alebo priedušné textílie.

Teplota v miestnosti by mala byť relatívne nízka

prírodné prostriedky na spanie, svetelné zdroje bojovej lampy na boj proti solventnosti

Nezapínajte lampu!

Je známe, že svetlo zo smartfónu narúša spánok. Čo však so svetlom vo vašej kúpeľni? Ak máte nutkanie ísť v noci na toaletu, nezapaľujte svetlá. Najnovšie šialenstvo (ak to tak môžeme nazvať) používa baterku, keď musíte v noci vstať. A pamätajte si, že ak sa zobudíte na prestávku v kúpeľni, môže trvať až 30 minút, kým sa vrátite spať. Je to úplne normálne.

Prajeme vám „dobrú noc!“.

Užite si pokojný spánok a zostaňte zdraví!

prírodné prostriedky na spanie bojujú proti solventnosti spánku