Guarana prášok-zdravé vyzdvihnutie v Amazónii

guarana prášok zdravá vysoká energia

Zaujímavosti o prášku z guarany

Guarana je exotická popínavá rastlina, ktorá je považovaná za druh liany a pochádza hlavne z amazonských oblastí. Názov rastliny pochádza z indického kmeňa Guarani, ktorý rastlinu pestuje po stáročia a používa ju najmä v ľudovom liečiteľstve. Rastlina guarany tiež voľne rastie v prírode na vyšších stromoch a môže dosahovať výšky až 12 metrov.

Ich listy sú svieže, zelené a svieže. Plody sú mäsité a úžasne pripomínajú oči, pretože červené šupky sa po dozretí rozpadnú. Samotný prášok z guarany je vyrobený presne z týchto plodov. Zrelé ovocie, ktoré vyzerá ako lieskové oriešky, sa suší a melie.

Zrelé plody guarany sa otvárajú jeden za druhým ako malé zvedavé oči

energia prášky z guarany Južná Amerika

Miestni prežúvajú kúsky sušeného ovocia alebo prášok rozpustia vo vode a tekutinu pijú namiesto kávy. Guarana má silné energizujúce vlastnosti a zrelé ovocie obsahuje päťkrát viac kofeínu ako kávové zrná rovnakej veľkosti. Rastlina tiež podporuje koncentráciu a pamäť.

 Botanický názov guarany je Paullinia cupana, pomenovaná podľa nemeckého vedca C.F. Paullini, ktorý ako prvý objavil rastlinu a kmeň Guarani v 18. storočí. Až neskôr bola rastlina dovezená do Európy a v dnešnej dobe je veľmi dobre distribuovaná. Prášok z guarany sa nepridáva len do mnohých nápojov, ale aj do niektorých fitness produktov a doplnkov stravy, pretože podporuje fyzický výkon a má aj zoštíhľujúci účinok. Mimochodom, to sa stáva, pretože guarana potláča hlad a smäd.

Zber guarany vyžaduje veľa času a vytrvalosti

prášok z guarany zber zrelých ovocných rastlín

 Čo vlastne guarana obsahuje a čím je taká výnimočná? Mylne sa verí, že látka nazývaná garantin existuje. To nie je pravda. Rastlina a presnejšie jej zrelé plody obsahujú hlavne triesloviny (viac ako 12%), z toho asi 10%proanthokyanidínov, kofeín (4–6%), teofylín (0–0,25%), teobromín (0,02–0,04%) ), (+) – katechín (6%), ( -) – epikatechín (3%), saponíny, škrob, minerály (3–4%) a voda (6–8%).

V dnešnej dobe sa rastlina guarany pestuje v mnohých oblastiach Venezuely a Peru

rastliny guarany z plangege brazílie

 V Nemecku je guarana známa nielen vo forme prášku a kapsúl, ale aj v povzbudzujúcich nápojoch, ako je Kicos® z. B. ako aj v čokoláde, gumových medvedíkoch a žuvačkách. Tieto výrobky nájdete predovšetkým na ekologických trhoch, ale aj v lekárňach či iných špecializovaných obchodoch. Odporúčame predovšetkým chutnú mliečnu čokoládu s Guarana z Gepa Ochutnať. Ovocné gumy power guarana od El Puente sú tiež skvelou voľbou. Oba výrobky sú nielen chutné, ale sú tiež stopercentne férové ​​a šetrné k životnému prostrediu.

Sušené ovocie vyzerá ako lieskové oriešky alebo malé gaštany

guarana prášok zber ovocia gaštany

 S Guaranou máte šikovnú a jemnú alternatívu ku káve. Samozrejme by ste si mali dávať pozor, aby ste to neprehnali. Nadmerná konzumácia guarany môže viesť k nežiaducim vedľajším účinkom, ako sú: B. nespavosť, búšenie srdca, chvenie alebo vnútorný nepokoj. Odrádzajú najmä tehotné ženy a ľudia s vysokým krvným tlakom.

Buďte teda rozumní a užívajte si “kávu liana” s mierou. Začnite deň teplou šálkou guarany s medom alebo lahodným studeným nápojom so sójovým mliekom a zostaňte plní energie a radosti zo života po celý deň!

Môžete si tiež urobiť nejaký druh guarana smoothie

prášok z guarany studené nápoje letná čerstvá mäta

Rešpektujte prácu ostatných a vyberajte si férové ​​výrobky s guaranou

energia zberu prášku z guarany

Zvláštne ovocie na očiach vás povzbudí

guarana prášok zber ovocnej kôry v tvare oka

Takto vyzerajú lúpané plody guarany

prášok z guarany zozbieraný ošúpané zrelé ovocie

Veľkolepý prírodný výtvor s veľkým potenciálom

guarana prášok paullinia cupana rastlina zrelé plody červené šupky

Zrelé plody vyzerajú veľmi vtipne vo veľkých strapcoch

ovocie guarany v prášku

Divoká alebo kultivovaná táto rastlina vás určite osvieži a inšpiruje

prášok z guarany červené šupky vysádzajú zrelé plody