Horchata – trend horúcej kávy z Latinskej Ameriky je tu

Stále milujete ryžový nákyp so škoricou? A čo káva s ryžou a škoricou? Nie, to nie je vtip. S Horchatou, trendom chladnej kávy z Latinskej Ameriky, si môžete vychutnať lahodnú šálku kávy na báze ryže bez kravského mlieka. Skvelá správa, nielen pre vegánov a vegetariánov, ale aj pre ľudí s intoleranciou laktózy alebo jednoducho pre tých, ktorí chcú ísť bez mlieka. Nižšie sa dozviete viac o pôvode a zložkách tohto chutného a zdravého nápoja. Nájdete tu tiež veľmi jednoduchý recept, pomocou ktorého si môžete kávu Horchata pripraviť sami.

Pripravujte horchatu s láskou

jednoduchý recept na horchatu bez mlieka

Horchata – trend zdravej kávy s dlhoročnou tradíciou

Okrem Cold Brew, Espresso Tonic, Bulletproof Coffee, Nitro a Dalgona je káva Horchata tiež jedným z najobľúbenejších kofeínových nápojov na celom svete. V Nemecku je Horchata stále menej známa, ale v USA, Kanade a Španielsku je to už nejaký čas absolútny nápoj, ktorý musíte vyskúšať.

Pôvodne mal nápoj pochádzať z Afriky. V tom čase mnohé kmene tradične pripravovali horchatu, aby poskytli telu viac energie. Neskôr, prostredníctvom otroctva a španielskeho výboja, recept na nápoj putoval do Strednej a Južnej Ameriky a postupom času sa stal pôvodom z latinskoamerických krajín, ako je Mexiko. Dokonca aj svetoznáme reťazce kávy nedávno začali ponúkať kávový nápoj It v rôznych variáciách.

V tomto tradičnom nápoji je škorica veľmi dôležitá

horchata shake s mandľovým mliekom

Mimochodom, horchata je vo Valencii tiež veľmi obľúbená a v tejto oblasti sa vyrába z mletých tigrích orechov. Zdravý a chutný nápoj si môžete vychutnať v mnohých reštauráciách a kaviarňach s obľúbeným churros alebo bez neho. Teraz sa samozrejme ponúka aj zmiešaný s kávou. Zvlášť v lete, keď je podávaná s množstvom kociek ľadu, je táto vynikajúca kávová špecialita vynikajúcou alternatívou k ľadovej káve a klasickému frappé.

Chutná voda s osviežujúcim účinkom

Pripravte si trend horchata kávy

Kardamom sa skvele hodí aj k tigrím orieškom a škorici

trend kávy horchata recept

Skvelý recept na horchatu na vyskúšanie

S nasledujúcim základným receptom na kávu Horchata môžete ľubovoľne experimentovať a pripravovať si vlastné špeciality. Veľa zábavy a šťastia!

Ingrediencie:

(na cca 6 porcií)

 •     2 1/2 šálky (17,5 uncí) nevarenej bielej ryže (dlhozrnná ryža)
 •     1 šálka kávových zŕn
 •     1 1/2 šálky (6,5 uncí) blanšírovaných mandlí
 •     3 škoricové tyčinky
 •     1 1/4 šálky hnedého cukru
 •     2 čajové lyžičky vanilkového extraktu
 •     štipka soli
 •     10 pohárov filtrovanej vody

Skvelý nápoj na horúce leto

lahodná horchata s kockami ľadu

Príprava:

 • Do veľkej misky ryže dáme mletú kávu, blanšírované mandle, škoricu, cukor, vanilku a soľ a zalejeme ich filtrovanou vodou. Všetko krátko premiešajte a nechajte lúhovať asi 4-5 hodín. Dá sa to urobiť aj cez noc, prikryté v chladničke.
 • Potom dajte zmes do mixéra alebo kuchynského robota a mixujte na strednej sile asi minútu. Počkajte ďalšiu minútu, aby sa väčšina pevného sedimentu zhromaždila na dne misky a preceďte tekutinu cez sito alebo, ešte lepšie, vrecko na orechové mlieko.
 • Kávová horchata je v zásade pripravená. Môžete ich podávať v pohároch s kockami ľadu a posypať trochou škorice. Hodia sa k nej aj čerstvé lístky mäty, kardamóm a nastrúhaná pomarančová kôra.

Obohaťte svoje horchaty podľa vlastného vkusu

horchata recept trend vegánskej kávy

Extra tip: Ak chcete pripraviť horchatu bez kávy, môžete najskôr na panvici ľahko opiecť časť mandlí bez tuku. To dodáva nápoju ešte lahodnejšiu chuť a nezameniteľnú vôňu.

Horchata je právom jedným z našich najobľúbenejších kávových trendov v tomto roku. Vyskúšajte ich a vychutnajte si dlhoročnú tradíciu a zdravé suroviny v jednom!

Vždy uprednostňujte vysokokvalitnú kávu v bio kvalite a kvalite fair trade

horchata trendová káva vegánska

Výborne s ním chutí aj tmavá čokoláda

Pripravte si horchatu s čokoládou

káva horchata recept

Verzia Horchata bez kofeínu je samozrejme klasická a vrelo sa odporúča

škorica mlieko ryža káva trend horchata       kávový trend horchata recept  namiešajte lahodný nápoj horchata  trend horchata z kávy na báze ryže

letný nápoj káva trend horchata recept