Horké látky a ich prínos pre zdravú črevnú flóru – to by ste mali vedieť!

Väčšina ľudí si neuvedomuje dôležitosť zdravia čriev pre ich celkové zdravie! Aj keď existuje veľa skvelých doplnkov a podporných terapií na podporu lepšieho trávenia, naturopati navrhujú ešte jednu alternatívu, ktorú by sme dnes chceli preskúmať. A toto sú horké látky! Čo o tom vieš? Možno nie veľa, však. Ak je to tak, pokračujte v posúvaní. Dnešný príspevok je o tom, čo vlastne horké látky sú a ako dôležité sú pre zdravú črevnú flóru. Zostaň pri tom …

Čo sú horké látky?

Horké látky prospievajú výživovému doplnku zdravej črevnej flóry

Len tak môžete podporiť a posilniť svoj tráviaci systém

Horké látky využívajú výhody výživového doplnku zdravej črevnej flóry

Horké látky sú formou bylinného lieku, ktorý chutí presne tak, ako si ho predstavujete: takže – horký! Byliny, ktoré sa používajú v horkom roztoku, sa líšia svojou horkosťou podľa „horkého princípu“ a sú zaradené do kategórií a spájané ich výraznou horkou chuťou. Čím je horká chuť silnejšia, tým je hodnota horkých látok na váhe vyššia.

Horké látky pre zdravú črevnú flóru

Horké látky majú priaznivý vplyv na trávenie

Urobte dosť pre svoje zdravie čriev?

Horké látky a ich prínos pre zdravú črevnú flóru

Aké sú výhody horkých látok pre zdravie trávenia?

Horká chuť hrá dôležitú úlohu v gastrointestinálnych sekrétoch. Keď zasiahne jazyk, vyšle signál do nášho blúdivého nervu, aby spustil kaskádu tráviacich zmien. Podporuje trávenie nasledujúcimi spôsobmi:

  • Stimuluje chuť do jedla a všetky potrebné gastrointestinálne sekréty (vrátane žalúdočných kyselín a tráviacich enzýmov) z úst, žalúdka, pankreasu, dvanástnika a pečene.
  • Podporuje správny metabolizmus pečene a podporuje lepšiu detoxikáciu.
  • Reguluje hormonálnu funkciu pankreasu, ktorá pomáha vyrovnávať hladinu cukru v krvi.
  • Produkuje žlč a napomáha účinnému uvoľňovaniu žlče, aby žlčník lepšie metabolizoval tuky.
  • Podporuje samoopravné procesy v tráviacom trakte vrátane črevnej výstelky.
  • Podporuje pravidelnosť, zmierňuje plynatosť a nadúvanie a zmierňuje občasné pálenie záhy.
  • Upokojuje centrálny nervový systém, má antimikrobiálne a protizápalové účinky a podporuje zahrievanie alebo chladenie tela.

Profitujte z vlastností vyššie uvedených horkých látok!

Horké látky prospievajú zdravému tráveniu črevnej flóry

Naturopati často predpisujú horké látky, väčšinou na podporu pomalého tráviaceho systému zvýšením žalúdočnej kyseliny. Telo by teda malo prekysliť! Na rozdiel od toho, čo vás možno učili, bežné zažívacie problémy, ako sú poruchy trávenia, plynatosť, grganie, pálenie záhy a reflux, nie sú spôsobené príliš veľkým množstvom kyseliny chlorovodíkovej (HCl), ale jej príliš malým počtom! Naše telá potrebujú kyslé prostredie nielen na aktiváciu enzýmov a zaistenie účinného rozkladu potravy, ale aj na udržanie zdravého mikrobiómu a na to, aby v prípade potreby zostali naše žalúdočné chlopne zatvorené..

Viesť zdravý životný štýl?

Horké látky prospievajú zdravému tráveniu črevnej flóry

Rušný život môže byť hlavným vinníkom zlej produkcie HCI. Stres je hlavným prispievateľom k reakcii na boj alebo let. To odvádza prietok krvi z trávenia v rámci prípravy na skutočnú alebo imaginárnu hrozbu, ktorú naše telo vníma. Výsledkom je slabá produkcia tráviacej šťavy. Skombinujte to s neoptimálnou diétou, nadmernou konzumáciou kofeínu, liekmi, sedavým životným štýlom a prirodzeným procesom starnutia a náš zlý tráviaci systém sa stane nevyváženým.

Niekoľko kvapiek stačí!

Horké látky prospievajú zdravej črevnej flóre

Čo by ste mali vedieť o výživových doplnkoch?

Aj keď dopĺňanie HCl a enzýmov môže nášmu tráviacemu systému trochu pomôcť, vo väčšine prípadov je to len dočasné opatrenie. Horké látky, na druhej strane, môžu ponúknuť ďalekosiahlejšie riešenie, pretože postupom času môžu telo vycvičiť, aby samo produkovalo účinné množstvo HCl (okrem iných tráviacich štiav).

Začleňte horké látky do svojho výživového plánu

Horké látky prospievajú zdravému životnému štýlu črevnej flóry

Existuje mnoho bylín, ktoré sú klasifikované ako horké zlúčeniny, ale niektoré z našich obľúbených sú púpava (Taraxacum officinale), harmanček (Matricaria chamomilla), zázvor (Zingiber officinale), zlatobyľ (Hydrastis), hrozno oregon (Berberis aquifolium) a encián ( Gentiana) lutea). Odporúčame užívať horké látky 15-30 minút pred jedlom a držať sa receptu na dávkovanie, ktoré sa môže pohybovať od niekoľkých 3-5 kvapiek do čajovej lyžičky, v závislosti od sily byliniek. V niektorých prípadoch môžete dokonca zbierať svoje vlastné bylinky!

Horké látky z púpavy

Horké látky prospievajú tráveniu

Horké látky používané ako súčasť liečebného plánu môžu hrať užitočnú úlohu pri zlepšovaní trávenia a následne pri liečbe a prevencii chorôb. Ich ďalekosiahla schopnosť ovplyvňovať bunky nášho tela znamená, že horké látky môžu byť holistickým nástrojom optimálnej funkcie tela! Porozprávajte sa so svojím lekárom, aby ste zistili, či sú horké látky vhodné pre vaše celkové ciele v oblasti zdravia.

Zostať zdravý!

Horké látky prospievajú potravinovému doplnku črevnej flóry Horké látky Výhody zdravej črevnej flóry Doplnky stravy Čo sú horké látky Výhody zdravého trávenia črevnej flóry Horké látky prospievajú zdravej črevnej flóreHorké látky z grapefruitu Výhody zdravého trávenia črevnej flóry (2)