Hormonálna joga pomáha ženám v menopauze regulovať ich endokrinný systém

Menopauza je kontroverzný problém. Pre mnohé ženy je to vnímané ako fáza straty ženskosti a „začiatok starnutia“. Je však veľmi dôležité byť informovaný, pretože ide len o fázu s nízkymi hormónmi.

Hormonálna joga vyrovnáva ženské hormóny a zmierňuje príznaky starnutia

Hormonálna jogová terapia zdravie žien menopauza

Hormonálna rovnováha úzko súvisí so zdravím žien 

Hormonálna jogová terapia Dinah Rodrigues Jógové cvičenia Sluch

Štatisticky do 35 rokov začína hladina estrogénu klesať a môžu sa objaviť príznaky ako návaly horúčavy, suché sliznice, únava, úzkosť, depresia, vypadávanie vlasov, suchá koža a znížené libido. Tieto príznaky sa môžu objaviť roky pred menopauzou a pretrvávajú ešte niekoľko rokov, ak z nejakého dôvodu dôjde k poklesu hormónov.

Hormonálna jógová terapia

Účinok hormonálnej jogovej terapie na ženy Hormene

Zostaňte zdraví a vitálni vďaka joge

Hormonálna joga cvičí lieky na zdravie žien

Hormonálna jogová terapia (HYT)

Hormonálnu jogovú terapiu (HYT) predstavila extravagantná Brazílčanka zhruba pred 20 rokmi Dinah Rodrigues vyvinuté. Rodrigues je praktizujúci jogín so silným zázemím vo fyziológii a zdraví. Pochádza z rodiny mnohých generácií lekárov a je psychologičkou, učiteľkou jogy a sama terapeutkou. Od mladosti bola fyzicky aktívna a pravidelne cvičila hatha jogu. Začiatkom šesťdesiatych rokov minulého storočia vynašla hormonálnu jogovú terapiu (HYT), ktorá pomáha miliónom žien na celom svete zvládať príznaky starnutia..

Podrobné informácie o tomto štýle jogy nájdete v knihe Dinah Rodrigues

Kniha Hormonálna jogová terapia Zdravie žien Menopauza

Kniha je preložená aj do nemčiny

Hormonálna jogová terapia Dinah Rodrigues Kniha Zdravie žien

Ako sama Dinah Rodrigues hovorí, na nápravu hormonálnej nerovnováhy nestačí meditácia a pozitívne myslenie. Dinah spojila svoje rozsiahle znalosti o fyziológii žien s jej jogínskymi skúsenosťami. S podporou svojho guru upravila klasické polohy jogy, aby boli pre ženské telo ešte efektívnejšie. Pridala dynamické dychové cvičenia (bhastrika) a na konci série cvičení predstavila jogu Nidra.

Dinah Rodrigues vyvinula terapiu hormonálnou jogou

Hormonálna jogová terapia Cvičenia jogy Dinah Rodrigues

Efekt hormonálnej jogy

Sekvencia hormonálnej jogy pozostáva zo 14 cvičení. Stimulujú a masírujú vaječníky, štítnu žľazu, prištítne telieska a hypofýzu a prirodzene zvyšujú produkciu hormónov v týchto žľazách. Cvičenia na hormonálnu jogu sú veľmi dynamické a vykonávajú sa v konkrétnom poradí. Ak budete cvičiť hormonálnu jogu pravidelne (3 krát týždenne) počas obdobia 2-4 mesiacov, môžete dosiahnuť veľmi pozitívny efekt. Ak si myslíte, že ste príliš zaneprázdnení pravidelným cvičením hormonálnej jogy, nechajte sa presvedčiť o nasledujúcich výhodách hormonálnej jogovej terapie pre zdravie:

  • zmierňuje príznaky menopauzy
  • zmierňuje predmenštruačný syndróm a bolestivé menštruácie
  • zbaví vás výkyvov nálad spôsobených hormonálnou nerovnováhou
  • bojuje s neplodnosťou kvôli nízkym hladinám hormónov
  • oslobodzuje od nízkeho libida

Užívajte si život aj počas menopauzy

Hormonálny efekt jogy u žien ženskosť

Hormonálna joga je terapeutická a vychádza z fyziológie

Cvičenia na hormonálnu jogu Výhody Zdravá podložka na jogu

Cvičenie hormonálnej jogy nie je ťažké vykonávať a má rýchly vplyv na naše zdravie. Výsledky sú povzbudzujúce, pretože hormonálna joga zvyšuje hladinu hormónov a odstraňuje symptómy menopauzy (ako aj príznaky cukrovky, PMS, hypotyreózy, neplodnosti atď.). Hormonálna jógová terapia skutočne prináša veľmi pozitívne výsledky. Cvičenia reaktivujú produkciu hormónov, a preto mnoho symptómov s nimi spojených odznie.

Hormonálna rovnováha počas menopauzy

Hormonálne cvičenia jogy pôsobia na zdravie ženy v menopauze

Zdravý v každom veku

Hormonálna jógová terapia ovplyvňuje zdravie žien

Rozdiel medzi hatha a hormonálnou jogou

Hatha joga je komplexný systém ásan (postojov) a pránájámy (dychové cvičenia), ktoré stimulujú celé telo a majú mnoho zdravotných výhod pre telo i myseľ. Hormonálna joga je terapeutická a vychádza z fyziológie. Ásany sú dynamické a dychové cvičenia sú zvýraznené, takže žľazy sú masírované a reaktivované. Pozitívne výsledky hormonálnej jogy sú posilnené tibetskou energetickou technológiou.

Cvičenie jogy môže mať pozitívny vplyv na vaše zdravie

Hormonálna joga cvičí zdravie žien v menopauze

V akom veku sa odporúča začať s hormonálnou jogou?

Pre všetky ženy, ktoré sú vo všeobecnosti zdravé a nemajú žiadne príznaky, je 35 rokov vhodný vek na začatie hormonálnej jogy. Každá žena s PMS alebo inými hormonálnymi problémami môže začať v každom veku. Tento druh jogy je vhodný aj pre tínedžerov s hormonálnymi problémami. Skutočne nepotrebujete žiadne skúsenosti s jogou, ale trocha disciplíny a pravidelné cvičenie pomôže.

Ženy všetkých vekových skupín môžu cvičiť hormonálnu jogu

Cvičenia hormonálnej jogy prospievajú zdraviu

Užívajte si život naplno v každom veku

Cvičenie hormonálnej jogy prospieva zdraviu žien

Hormonálnu jogu si môžete zacvičiť aj podľa Dinah Rodrigues v Nemecku