Žite bez žiarenia, vyhnite sa elektrosmogu – bolo by to v dnešnej dobe možné?

V našom vysoko rozvinutom technickom a digitálnom svete majú moderné bezdrôtové zariadenia, mobilné telefóny a siete WLAN & Co. sa stala trvalou súčasťou. V tomto ohľade je pre nás dokonca ťažké predstaviť si svoj život bez moderných zariadení, pretože sa od konca 90. rokov presúvajú do všetkých oblastí nášho života. V každodennom živote zároveň narastá stres, hektický zhon a psychický stres. Moderného človeka sužujú bolesti hlavy, nespavosť a mnoho ďalších chorôb. Jeho mozgová výkonnosť a schopnosť koncentrácie sa znižujú. Lekárski špecialisti a lekárski vedci sa zúfalo snažia zistiť príčiny, ktoré k tomu viedli. Poukazujú na to, že na vine je rozhodne náš nezdravý životný štýl a elektromagnetické žiarenie okolo nás. Milióny ľudí na celom svete sú vystavení negatívnemu vplyvu elektrosmogu bez toho, aby o tom vedeli. Kde je potom sen o nerušenom životnom a pracovnom prostredí? Je vôbec v našej súčasnosti možný život bez žiarenia? Tieto otázky nás hýbu a my chceme nájsť odpovede.

 Nezdravý životný štýl a elektromagnetické žiarenie ovplyvňujú naše fyzické a duševné zdravie

rozpoznať skutočné riziko elektrosmogu

Už len fakt, že sa k nám dostanete nepretržite prostredníctvom mobilného telefónu alebo smartfónu, nás dostáva do stresu. To už predstavuje určité zdravotné riziko. Z tohto dôvodu vám v dnešnom článku chceme dať praktické a veľmi užitočné tipy, čo by ste mohli urobiť v záujme svojho zdravia v každodennom živote..

Sme toho názoru, že elektromagnetickému znečisteniu sa dá vyhnúť, eliminovať ho alebo aspoň obmedziť. Toto je jediný spôsob, ako vytvoriť zdravé prostredie s malým stresom. Aby ste mohli urobiť niečo rozumné pre svoje blaho, kým nebude neskoro, stačí si zorganizovať každodenný život podľa nasledujúcich pokynov:

Postupujte podľa našich rád a žite zdravo a bez žiarenia

vyhnite sa elektrosmogu znížením stresu

Správne používajte moderné zariadenia a znižujte žiarenie

Elektrické a magnetické žiarenie sa vytvára vždy, keď sú v prevádzke elektrické stroje alebo zariadenia. Samozrejme to znamená, že žiadne miesto skutočne nie je bez žiarenia. Neviditeľné nebezpečenstvo je všade okolo nás – v domácnosti, v práci, v kancelárii v obchodnom dome a na ulici. Náš obľúbený televízny prijímač, sušič vlasov, varné platne v kuchyni, ale aj prístroje na terapiu magnetickým poľom v medicíne generujú elektrické a magnetické polia. Napriek tomu, že je ich expozícia a intenzita poľa relatívne nízka, nemožno vylúčiť ohrozenie zdravia. Odborníci odporúčajú: Držte sa od týchto zariadení čo najďalej, pretože tu je dôležitý každý centimeter.

 Držte sa ďaleko od elektrických zariadení v domácnosti, v práci alebo v kancelárii

Vyhnite sa riziku elektrosmogu a používajte mobilný telefón menej

Potom je tu samozrejme aj otázka, či sú dlhé mobilné telefóny zdraviu škodlivé. Je vedecky dokázané, že mobilný telefón & Co. generujú vysokofrekvenčné elektromagnetické polia. To znamená, že mobilné zdroje, bezdrôtové telefóny, WLAN a dokonca aj detské telefóny sú všetky zdroje žiarenia, ktoré sú zdraviu škodlivé. Cieľom je udržať žiarenie na najnižšej možnej úrovni. Preto sa už roky vedie spor, kedy a ako často by mal človek tieto zariadenia používať. Naša rada znie: Buďte vopred varovaní a používajte svoje mobilné telefóny a bluetooth múdro. Aby sa znížilo žiarenie pri používaní mobilného telefónu, bolo by vhodné uskutočňovať krátke telefónne hovory, používať náhlavné súpravy tak často, ako je to možné, a dokonca sa vzdať komunikácie v prípade slabého príjmu. Zaistite, aby expozícia žiarením klesala so zvyšujúcou sa vzdialenosťou od zariadenia, preto je lepšie držať si odstup!

Choďte na dovolenku na miesto bez žiarenia

Dovolenka je najobľúbenejším obdobím roka pre všetkých Nemcov, o tom niet pochýb. Náš ďalší tip sa týka presne vašich plánov na dovolenku a cestovanie. Najlepšie by bolo, keby ste si vybrali miesto bez žiarenia a skutočne si tam oddýchli od každodenného stresu. Stále existujú také miesta, kde elektrosmog takmer necítiť. Tie majú ďaleko od rozvinutých priemyselných zón a preplnených miest. Tiché pobrežné pláže, dovolenka v krajine, kempovanie na brehu jazera, výlety na plachetnici vám ponúkajú najlepšie možnosti relaxácie a správneho vypnutia. Zdravé jedlo, veľa čerstvého ovocia a zeleniny, málo mäsa, viac rýb patrí tiež k zlatým pravidlám čistého relaxu na dovolenke. Odporúčame dlhé prechádzky pod holým nebom, dobrodružné lesné túry alebo prechádzky naboso po pláži. „Späť k prírode“ má dnes výraznejší význam ako v časoch Jeana Jacquesa Rousseaua. A to musí byť naším vodítkom, ak chceme žiť skutočne bez žiarenia a mať pracovné a životné prostredie bez stresu.

Veľa pohybu na čerstvom vzduchu vám pomôže odbúrať stres z každodenného života

Znížte riziko elektrosmogu väčším pohybom

Cvičenie, jóga a meditácia vám vrátia vnútornú rovnováhu

Náš tretí tip na život bez žiarenia je zameraný na viac fyzických cvičení a duševnú rovnováhu. Niektorým z týchto rád to môže pripadať trochu divné, ale trváme na tom, že cvičenie, joga a meditácia nám veľmi pomôžu zbaviť sa každodenného stresu, zaradiť nižší prevodový stupeň a obnoviť vnútornú harmóniu. Pri každej fyzickej aktivite úplne zabúdate na moderné zariadenia a dokonca ich vypínate, čo prispieva k prostrediu bez žiarenia. Samozrejme, nemusíte cvičiť hodiny aktívne. Nie, iba polhodina ľahkého cvičenia denne dokáže zázraky!

 Nikdy nie je neskoro začať cvičiť

znížte riziko elektrosmogu cvičením a športom

Naštartuje vaše telo, zníži prejavy stresu a priaznivo pôsobí na telo i dušu. Cvičenie zabráni mnohým moderným chorobám a postará sa o vašu duševnú pohodu. Fit, zdravý a pozitívne naladený je pre moderného človeka prospešný vo všetkých smeroch.

 Meditujeme, aby sme boli pokojnejší a uvoľnenejší

prostredníctvom jogy znížte vplyv elektrosmogu na zdravie

V tichu môžete pri meditácii skutočne prísť k sebe a znova počuť svoj vnútorný hlas

meditáciou znížte efekt elektrosmogu

Žiť bez radiácie znamená žiť zdravo. Cvičiť jogu a / alebo meditovať v miestnosti bez akýchkoľvek elektrických alebo bezdrôtových zariadení – takto si zlepšíte svoje fyzické a duševné zdravie a potom zostanete dlhšie aktívni v živote. Je dokázané, že tieto techniky zmierňujú zápal a symptómy chorôb spôsobených stresom a elektrosmogom. Udržujú telo v najlepšej kondícii a upokojujú vašu myseľ. A to je to, čo dnes chce každý dosiahnuť, nie??

účinky elektrosmogu na únavu zdravia pri práci

Mobilné telefóny sú skutočne nebezpečné

Riziko elektrosmogu je fakt

vyhnite sa riziku elektrosmogu, relaxujte na čerstvom vzduchu v krajine

Vyhnite sa elektrosmogu a rezervujte si dovolenku v krajine