Jogging: Úspešné stratégie pre najlepšie výsledky

Úspešné stratégie pre najlepšie výsledky pri behaní

Od tempa po držanie tela a spôsob, akým pohybujeme rukami, to všetko je zásadné pre efektivitu behania. A to nie je všetko. Existuje aj niekoľko úspešných stratégií, ktoré môžu vaše športové výsledky ešte viac zlepšiť.

Tieto sú predmetom tohto článku

Choďte si ráno zabehať na čerstvý vzduch

Behajte pravidelne

Táto pravda môže mnohým ľuďom znieť trochu nepohodlne. Nedá sa to však poprieť: najlepší účinok dosiahnete tým, že si z jogovania urobíte návyk. V ideálnom prípade by ste mali behať asi 30 minút každý deň. Môžeš to urobiť.

ísť behať

Choďte si zabehať Tipy na čerstvý vzduch

Pravidelné behanie nie je také ťažké, ako by ste si mohli myslieť. Na začiatku to nie je také jednoduché. Časom sa z toho stane návyk a vaše telo to berie ako samozrejmosť.

Posilníte svoje telo, výsledky budú udržateľnejšie a takmer určite spotrebujete nadbytočné kalórie, ktoré ste počas dňa skonzumovali..

Vytýčiť ciele

Choďte pravidelne behať, urobte si čerstvý vzduch

Pri behaní si stanovte určité ciele. Na všetky funguje najlepšie niečo iné. Pre niektorých bežcov je super motivácia pokúšať sa znova a znova dostať za sebou určitú bežeckú dĺžku. Iní naopak ľahšie dosiahnu váš cieľ, ak si stanovia cieľ na určitý čas.

Motivácia úspechu

Choďte behať, počúvajte hudbu, nadýchajte sa čerstvého vzduchu

Užívajte si malé úspechy

Behanie nie je žiadna zábava! Je to namáhavý šport, ktorý veľmi zaťažuje vaše vlastné telo. Neobviňujte sa, ak sa vám nepodarí splniť svoje ciele hneď od začiatku. Všimnite si malých pokrokov, ktoré robíte každý deň. Mali by ste z toho mať radosť a byť vďační, že to môžete napraviť.

Uspokojte sa s malým pokrokom, ktorý ste urobili

Choďte si ráno zabehať na čerstvý vzduch a urobte si strečingové cvičenia

Pohybujte rukami

Je veľmi dôležité, aby ste pri behaní držali ruky v pohybe. To vám umožní dosiahnuť väčšiu rýchlosť a lepšie precvičiť hornú časť tela. Pozrite si obrázky a videá, ktoré ukazujú správne umiestnenie rúk.

Užite si cvičenie!

Priatelia si chodia zabehať na pláž, aby sa nadýchali čerstvého vzduchu

Na vašej trase musia byť aj naklonené lietadlá

Naklonené úseky sú dôležité pre úspech. Pre vaše telo je oveľa lepšie, ak niekam vybehnete. Posilníte všetky svaly, spálite veľa kalórií a mimochodom je to oveľa šetrnejšie k kĺbom. Ak pôjdete niekam dole, pre toho druhého je to oveľa namáhavejšie.

Beh na pláži

Choďte si zabehať na čerstvý vzduch na pláž a zašportujte si

Pomôžte si vychádzkovými palicami

V určitých úsekoch by neskúsení bežci rozhodne mali aspoň dočasne používať turistické palice. Okrem iného vám to umožní dosiahnuť vyššiu rýchlosť a samozrejme spálite viac kalórií.

Vykonajte strečingové cvičenia

Choďte si zabehať na pláž, aby ste sa nadýchali čerstvého vzduchu

Nechoďte len behať vpred!

Nebehajte len dopredu. Ide to aj do strán a dozadu. Dávajte si však pozor. Najlepšie je behať vo dvojiciach – jeden vpred, druhý nasleduje. Prípadne si choďte zabehať na bezpečnú trasu – takú, ktorú veľmi dobre poznáte a na ktorej nie je toľko ľudí.

Buďte aktívni v každom veku

Plážoví manželia si ráno idú zabehať na čerstvý vzduch

Chráňte svoje kĺby

Existuje mnoho spôsobov, ako si chrániť kĺby. Urobte to, pretože patria k najcitlivejším oblastiam na vašom tele a behanie môže spôsobiť traumu z nadmerného používania. Zabráňte tomu potrebnými prostriedkami, aby ste potom nemuseli s behaním na nejaký čas prestať.

Pohodlné športové oblečenie je dôležité

Choďte si zabehať na čerstvý vzduch a nasajte joggingové oblečenie

Bežecký outfit

Tipy na behanie Bežecký outfit