Jógové dychové cvičenia pre deti: Pomáhajte deťom lepšie ovládať svoje emócie

Mali ste niekedy ťažkú ​​prácu upokojiť dieťa? Alebo by ste mali upokojiť celú skupinu detí? Potom asi viete, aké to môže byť náročné. A aj keď to robíte dobre, mali by ste byť energickí a bystrí zároveň, nie? Ak by ste chceli mať v takýchto situáciách eso v rukáve, zoznámte sa s niekoľkými jogovými dychovými cvičeniami pre deti. Predstavujeme vám 4 užitočné dýchacie techniky nižšie …

Jógové dychové cvičenia pre deti pomáhajú v stresových situáciách

Jógové dychové cvičenia pre deti bojujú proti hnevu, strachu a smútku dýchaním

Udržať pokoj je niekedy náročné pre deti aj pre rodičov

Dychové cvičenia pre deti pre deti upokojujú plačúce deti

Pre deti je ťažké ovládať svoje emócie a často prepuknú v násilný plač. Aby sme im ako rodičom a dospelým skutočne mohli pomôcť, mali by sme lepšie poznať ich pocity a pozrieť sa za povrch. Musíme byť všímaví a trpezliví a prísni, ale zároveň flexibilní a nežní. To môže byť pre nás dospelých ťažké, ale je v našich rukách naučiť naše deti uvedomovať si svoje pocity.

Môžete vyriešiť konflikty pomocou jednoduchých dychových cvičení??

Jógové dychové cvičenia pre deti na riešenie konfliktov

Keď nastanú „veľké pocity“, ako je hnev, frustrácia alebo napríklad smútok, môže byť zážitok pre dieťa zdrvujúci. V strese sa telo dostalo do takzvaného režimu „bojuj, uteč alebo zmraz“. Bez ohľadu na hrozbu (skutočnú alebo imaginárnu), srdce začne biť rýchlejšie a dych sa stáva plytkým. To sa deje tak, aby ste mohli čeliť výzve, ktorá je pred vami, a bolo to užitočné, keď skutočne musíte uniknúť levovi. V bežnom živote deti reagujú rovnako, aj keď sa musia deliť o hračku, ak sa cítia byť vylúčené alebo jednoducho niečomu nerozumejú a pod..

Ako reaguje naše telo na stres?

Jógové dychové cvičenia pre deti na zdieľanie hračiek s pocitmi hnevu

Ako však môžeme dať dieťaťu príležitosť upokojiť sa a situáciu psychicky zvládnuť? Prvým krokom je naučiť dieťa, ako sa zastaviť a uvedomiť si svoje pocity. Deti musia najskôr rozpoznať, ako sa v skutočnosti cítia, a potom sa len musia cítiť bez toho, aby reagovali rýchlo. Ak si môžete vybrať jednu odpoveď, máte oveľa viac možností.

Pomôžte dieťaťu uvedomiť si svoje skutočné pocity

Jógové dychové cvičenia pre deti dieťa upokojujú

Aby vaše dieťa získalo nové perspektívy a zmenilo svoj emocionálny stav, sú potrebné vnútorné zdroje, ktoré môže stále rozvíjať. Existujú jednoduché techniky, ktorými môžu deti začať budovať tieto vnútorné zdroje ihneď. Nasledujúce dychové cvičenia by ste mali cvičiť, keď ste uvoľnení a pokojní a až potom ich cvičte v stresových situáciách.

Zistite tiež, prečo deti potrebujú jogu rovnako ako my

Jógové dychové cvičenia pre deti matka matka dieťa jóga

Cvičenia jogy pre dvoch 

Jógové dychové cvičenia pre deti cvičenie jogy pre matku a dieťa

Najrýchlejší spôsob, ako sa vyrovnať so stresovou situáciou, je dýchať pomaly a sústrediť sa na svoj dych. Nasledujúce štyri dychové cvičenia môžu dieťaťu pomôcť získať ľahkosť a jasnosť v akejkoľvek situácii. Dobrou správou je, že tieto starodávne techniky fungujú rovnako dobre vo všetkých vekových kategóriách. Tak sa len zúčastnite!

1. Jógové dychové cvičenia pre deti – púpava

Toto dychové cvičenie použite na posilnenie dôvery a odbúranie úzkosti v nových situáciách.

Ako cvičiť:

Pohodlne sa usaďte a narovnajte chrbticu. Predstavte si púpavu pred sebou. Zhlboka sa nadýchnite a potom pomaly vydýchnite, ako by ste fúkali kvet. Cvičenie zopakujte trikrát.

Cvičenie s púpavou je pre deti veľmi zaujímavé

Dychové cvičenia jogy pre deti cvičenie s púpavou

2. Jógové dychové cvičenia pre deti – počítajte s výdychom

Toto dychové cvičenie je užitočné, ak chcete získať jasnosť vo frustrujúcich situáciách.

Ako cvičiť:

Pohodlne sa usaďte a narovnajte chrbticu. Zhlboka sa nadýchnite a v tichosti napočítajte 1… 2… 3. Potom vydýchnite a potichu znova napočítajte 1… 2… 3. Cvičenie zopakujte trikrát.

3. Jógové dychové cvičenia pre deti – brušné dýchanie

Toto dychové cvičenie môžete urobiť, aby ste sa upokojili a cítili sa pohodlnejšie so smútkom a / alebo zranením.

Ako cvičiť:

Pohodlne si ľahnite na chrbát. Položte jednu ruku na hrudník a druhú na brucho. Zhlboka a pomaly sa nadýchnite a cíťte, ako sa hrudník a žalúdok pohybujú hore a dole, keď vzduch prúdi dovnútra a von z vášho tela. Cvičenie zopakujte trikrát.

Mydlové bubliny sú tiež veľká zábava

Jógové dychové cvičenia pre deti na precvičenie hlbokého dýchania

4. Jógové dychové cvičenia pre deti – balónové dýchanie

Toto dychové cvičenie pomáha upokojiť úzkosť a starosti počas noci.

Ako cvičiť:

Ľahnite si na chrbát s rukami na bokoch, dlane hore. Nadýchnite sa nosom a predstavte si, že vaše telo je naplnené vzduchom ako balón. Potom vydýchnite ústami. Akú farbu má tvoj balón? Cvičenie zopakujte trikrát.

Byť šťastný je pre deti prirodzené

Jógové dychové cvičenia pre deti hojdačka buďte šťastní