Kedy je spln v septembri 2020 a čo to znamená?

Tvár v splne vždy fascinovala ľudstvo tak záhadne a tajomne. A dokonca ani teraz, keď už máme niekoľko vedeckých vysvetlení pre našu slnečnú sústavu, planéty a mesiac, táto fascinácia neprestáva. Mnohí z nás pravidelne sledujú fázy mesiaca a čakajú, kým sa budúci spln alebo november zúčastnia dôležitých činností alebo začnú niečo nové. Fázy s pribúdajúcim a ubúdajúcim mesiacom majú tiež špeciálny astrologický a duchovný význam a môžu ovplyvniť mnohé rozhodnutia. Práve teraz mesiac opäť rastie a v septembri čakáme na spln. Je to tiež jeden zo štyroch špeciálnych splnov mesiacov v roku a nazýva sa mesiac žatvy. Nižšie sa dozviete, kedy presne je nasledujúci spln, aký je jeho význam a symbolika a ako tento jav ovplyvňuje nás ľudí.

Vychádzajúci mesiac v splne v septembri

spln mesiaca september žatva mesiac

Čo je to vlastne spln?

Za týmto rozprávkovým predstavením nočnej oblohy je jednoduché vedecké vysvetlenie. Pri splne je naša zem presne medzi slnkom a mesiacom. Celá viditeľná strana mesiaca je osvetlená slnkom a my to vidíme. Je to tiež možné, pretože satelit Zeme je mierne nad alebo pod obežnou dráhou Zeme.

Úplne iné s zatmením Mesiaca. V tomto prípade skutočne vidíme iba tieň, ktorý Zem vrhá na Mesiac.

Napriek vede zostáva mesiac v splne taký mystický a fascinujúci

spln mesiaca september význam vďakyvzdania

Spln je v zásade každých 29,5 dňa v roku. Ako bolo uvedené vyššie, existujú štyri špeciálne splny.

 • Super mesiac (9. marca 2020) – potom je mesiac najbližšie k Zemi a vyzerá oveľa väčší ako obvykle.
 • Žatva mesiac (2. septembra 2020) – znamená začiatok jesene.
 • Modrý mesiac (31. októbra 2020) – keď sa druhý mesiac za mesiac objaví spln v mesiaci.
 • Krvavý mesiac (opäť v roku 2022) – keď zatmenie mesiaca vyzerá červeno.

Nasledujúci tohtoročný spln je 2. septembra – zberný mesiac, známy tiež ako jesenný mesiac. Tento rok to bude pod znamením Ryby. Podľa mnohých astrológov by to mohlo u mnohých ľudí viesť k zvýšenej emocionálnosti a slúžiť ako predpoklad pre argumenty. Dobrá rada: snažte sa zostať v tejto fáze uvoľnení, pokiaľ je to možné, dajte si malú prestávku a vyhýbajte sa konfliktným situáciám.

Spln v Rybách by mohol spôsobiť emocionálne turbulencie

spln mesiaca september 2020 ryby

Bez spánku za splnu mesiaca?

V skutočnosti sa veľa ľudí sťažuje na nespavosť alebo skôr na ich zhoršenie počas splnu. Čiastočne to nedávno dokázali niektoré štúdie. Príčina však nie je celkom jasná. Príčinou môže byť nižšia hladina melatonínu, pretože keď je mesiac v splne, vonku je oveľa jasnejšie a mozog uvoľňuje menej tohto hormónu. Ale je tiež celkom možné, že príčiny sú skôr psychologického pôvodu a sú dané individuálnymi predchádzajúcimi predstavami.

Družica má pre nás záhadnú fascináciu

nočná panoráma spln mesiaca september

Vo všeobecnosti však astrológovia a spiritualisti, ako aj niektorí vedci prisahajú, že spln mesiaca má výrazný vplyv na telo, myseľ a dušu. Rovnako ako mesiac ovplyvňuje príliv a odliv na našej planéte, môže tiež ovplyvniť niektoré fyziologické procesy v ľudskom tele. Mesiac v splne môže byť niekedy sám za migrény alebo spôsobiť zmeny nálad a úzkosť. Často sa odporúča jesť menej a hlavne zdravšie, keď je spln mesiaca. Zvlášť, keď je mesiac v splne, by bolo jednoduchšie zhodiť pár kíl.

V ezoterike sa predpokladá, že spln znamená dokonalosť a celistvosť. Preto je mnoho duchovných rituálov vyhradených špeciálne pre túto noc a pomocou vhodnej meditácie pomôžu človeku priblížiť sa k osvieteniu alebo k požadovanému sebarozvoju..

Meditácia za splnu môže viesť k viac duchovným realizáciám

spln mesiaca september význam

Najslávnejšie mýty o splne mesiaca

Nie nadarmo z nevysvetliteľnej príťažlivosti splnu vzniklo nespočetné množstvo mýtov a povier. Niektoré sú v určitých kultúrach stále prítomné dodnes, iné je v niektorých oblastiach Nemecka stále počuť a ​​iné už boli vyvrátené jasnými vedeckými dôkazmi. Tu sú niektoré z najobľúbenejších mýtov o splne mesiaca:

 • Námesačnosť je bežná;
 • Ľudia sa stávajú vlkolakmi;
 • Rany by mali silnejšie krvácať;
 • rodí sa viac detí;
 • Ženy sú potom v ovulácii;
 • Operácie sú rizikovejšie;
 • stáva sa viac zločinov a nehôd.

Lákavá a tajomná – tvár splnu

slávny spln mesiaca september význam

Mýty alebo nie, trocha mágie a nevysvetliteľnej fascinácie nemôže v živote ublížiť. Ale naopak. Znovu a znovu nám pripomínajú rozprávkový svet nášho detstva a aspoň na krátky čas nás unesú. Bez ohľadu na to, či veríte v mesačné sily alebo nie, pozrite sa na spln v septembri, keď je obloha jasná, a pocíťte obrovskú nekonečnosť vesmíru. Ak nie je duchovný, môže to byť aspoň romantické.

Bavte sa a veľký vnútorný zážitok!

fascinujúci spln mesiaca september 2020

Žatevný mesiac sa nezadržateľne blíži

spln mesiaca september rituál vďakyvzdania

Pri mori to vyzerá ešte fascinujúcejšie

september splnu nad morom

Spln mesiaca je ako stvorený na romantickú noc pre dvoch

spln mesiaca september efekt spánok

záznam ďalekohľadu v splne v septembri

september pri splne mesiaca

spln mesiaca september

september v splne sa týči nad morom