Konopná múka má mnoho zdravotných výhod. Zistite, ktoré z nich!

Konopná múka je známa aj ako konopná múka a nemala by sa zamieňať s bežnou. Je to vlastne úžasná prísada do pečiva a v porovnaní s tradičnou viacúčelovou múkou má množstvo zdravotných výhod. Za zmienku tiež stojí, že múka z konopného semena nevykysne, ale je možné ju zmiešať s inými múkami, ktoré kysnú. Zistite viac o konopnej múke jednoduchým posúvaním nadol …

Čo je to konopná múka?

Čo je to konopná múka? Výhody zdravého pečenia múky z konopných semien

Môžete sa dostať z konopnej múky??

Ako sme už uviedli, konopnú múku by ste si nemali mýliť s bežným kanabisom. Vyrába sa z rôznych častí rastliny a zberá sa aj inak. Konopné mäso teda nemožno považovať za psychoaktívnu superpotravinu, pretože neobsahuje THC.

THC je účinná látka v marihuane, vďaka ktorej sa cítite ukameňovaní.

Pečenie s konopným jedlom je celkom zdravé

Čo je to konopná múka? Výhody múky z konopných semien sú bohaté na bielkoviny

Ako vyrobiť konopnú múku

Konopná múka sa vyrába z konopných semien. Tieto musia byť najvyššej kvality, tj. Nesmú byť ošetrené žiadnymi škodlivými chemikáliami ani pesticídmi. Potom sa pomelú, aby sa z nich dala urobiť jemná múka. Konečným výsledkom je stopercentná múčka z konopných semien.

Konopná múka

Čo je to konopná múka Konopná múka prospieva druhom múky

Zdravotné výhody konopnej múky

Vysoký obsah bielkovín

Konopná múčka je skvelým zdrojom bielkovín. Ak žijete vegetariánsky alebo vegánsky spôsob stravovania, musíte do svojho stravovacieho plánu pridať hodnotné zdroje bielkovín. Mnoho vegetariánov a vegánov to robí tak, že denne užíva doplnok stravy. Konopná múka má obsah bielkovín 33 percent a je fantastickou alternatívou k vegánskemu proteínovému prášku, pretože každé 2 polievkové lyžice konopnej múky obsahujú 5 g stráviteľných bielkovín.

Konopné semená neobsahujú THC 

Čo je to konopná múka Konopná múka prospieva nutričným informáciám

Bezlepkový

Nájsť múku, ktorá je bezlepková, môže byť dosť skľučujúca úloha. Našťastie existuje jeden a tým je konopná múka. Ak máte celiakiu alebo neznášanlivosť na lepok, budete radi, že konopné semienka neobsahujú lepok. Sú tiež skvelou voľbou pre ľudí, ktorí chcú schudnúť.

Stojí za zmienku, že iba čistá múčka z konopného semena je bezlepková. Ak sa konopné semená pestujú spoločne s inými rastlinami, môže dôjsť k zmiešaniu. Uistite sa preto, že si kúpite múčku z konopného semena od renomovaného dodávateľa.

Konopná múka nemôže kysnúť. Preto ho na pečenie chleba zmiešate s iným druhom múky 

Čo je to konopná múka? Výhody múky z konopných semien? Pečte chlieb sami

Esenciálne aminokyseliny

Konopná múčka je nabitá esenciálnymi aminokyselinami a mastnými kyselinami. Medzi prítomné aminokyseliny patrí niektoré, ktoré si naše telo nevie vyrobiť samo. Jediným spôsobom, ako využiť tieto aminokyseliny, je ich konzumácia.

Medzi prítomné mastné kyseliny patria omega 3, omega 6 a GLA (kyselina gama linolenová). Podporujú zdravie mozgu a srdca a môžu tiež zmierniť zápal.

Balené s esenciálnymi aminokyselinami

Čo je to konopná múka Konopná múka prospieva zdraviu

Bohaté na vitamíny a minerály

Konopné semená aj konopná múka obsahujú množstvo vitamínov a minerálov, ktoré sa v bielej múke nenachádzajú. Bežná múka je totiž silne spracovaná.

Konopná múka je iná, pretože na jej výrobu nie je potrebné nijako zvlášť spracovávať. To znamená, že si zachováva vitamíny a minerály. Patria sem horčík, vápnik, sodík, draslík, železo, zinok, tiamín a množstvo ďalších prospešných vitamínov a minerálov.

Aj takto môže vyzerať zdravá a výživná porcia

Čo je konopná múka Konopná múka prospieva pečeniu chleba

Viac výživových informácií o konopnej múke

Konopná múka je tiež skvelým zdrojom vlákniny. Tie zaisťujú, aby tráviaci systém fungoval čo najlepšie.

Konopná múka a iné druhy múky

Konopná múka v porovnaní s pšeničnou múkou

Ako sme už uviedli v tomto článku, univerzálna múka je zo zdravotného hľadiska celkom zbytočná. Pšeničná múka je plná lepku a to môže byť celkom problém pre ľudí, ktorí majú intoleranciu na lepok alebo celiatikov. Lepok môže tiež spôsobiť problémy, ako je anémia, plyn a celkový pocit únavy.

Konopnú múku je možné dobre kombinovať s inými druhmi múky

Čo je to konopná múka Miešanie konopnej múky prospieva s inými druhmi múky

Vymiesime a rozvaľkáme cesto

Konopná múka v porovnaní s ovsenou múkou

Ovsené vločky sú celkom zdravé. Nemôže vám však ponúknuť toľko zdravotných výhod. Má vysoký obsah bielkovín a zdravých tukov.

Ovsená múka je tiež bezlepková, čo z nej robí oveľa lepšiu možnosť ako pšeničná múka. Majte však na pamäti, že kontaminácia lepkom môže byť bežnejšia u ovsených vločiek, pretože sa pravdepodobne pestujú z rovnakých dôvodov ako pšenica, jačmeň a raž..

Bohaté na živiny, bezlepkové a zdravé

Aké sú výhody konopnej múky z konopného semena pre zdravie srdca

Konopná múka v porovnaní s cícerovou

Cícerová múka je bezlepkové, protizápalové jedlo s vysokým obsahom vlákniny a bielkovín, ale neponúka vám toľko zdravotných výhod ako konopná múka. Cícerová múka totiž nemá toľko aminokyselín.

Začleňte do svojich receptov na pečenie konopné mäso