Kreatívne navrhnite obedové boxy pre deti: Tipy na zdravú výživu dieťaťa

Je ťažké potešiť deti, najmä pokiaľ ide o jedlo. Ich chuťové poháriky sú oveľa výraznejšie ako u dospelých a ak tí malí neradi niečo jedia, je pre nás, rodičov, takmer nemožné ich k tomu prinútiť. Dospelí zároveň musia svojim potomkom zabezpečiť vyváženú stravu. To sa však ukáže ako ťažká úloha, ak dieťa odmieta konzumáciu zdravých potravín, ako je ovocie a zelenina, a namiesto toho rád papá sladkosti. Zabalenie perfektného obedového balíčka pre vaše dieťa je preto pravdepodobne jednou z najnáročnejších úloh. To by však nemal byť dôvod na zúfalstvo.

Môžete si tiež navrhnúť kreatívny a zvodný obedový box, a tak zaistiť, aby si váš malý vychutnal zdravý obed v škôlke alebo v škole. Stačí sa inšpirovať a naučiť sa ponúkať zdravé jedlá, zábavu a chuť. Nasledujúce tipy a bohaté obrázky vám pomôžu …

Obedový box pre deti: zaistite, aby vaše dieťa jedlo zdravé jedlo

Obedový box detský zdravý obed obedový batoh

Čo by mal obsahovať obedár??

Hillary Wright, odborníčka na výživu so sídlom v Bostone a matka troch chlapcov, odporúča, aby detský obedový box obsahoval najmenej tri skupiny potravín. Pretože obedár je väčšinou tvorený škrobovými potravinami, určite zahrňte ovocie a zeleninu.

Čo znamená vyvážená strava?

Obedové recepty recepty na zdravé stravovanie v škôlke

Je tiež dôležité rešpektovať vkus a preferencie dieťaťa. Jeho stravovacie návyky by ste preto mali skutočne veľmi dobre poznať. Vašou úlohou ako rodičov je prezentovať nudné, ale zdravé jedlá pre dieťa chutným a príjemným spôsobom, aby ste u dieťaťa stimulovali predstavivosť a chuť do jedla..

Choďte do školy s obedovým boxom

Obedové recepty Recept na obed Škôlka do škôlky so sebou

Kto by mal zabaliť obedár??

Odborníci na výživu súhlasia: deti by si mali zabaliť vlastný obed.

Nechajte teda svoje dieťa vybrať si a pripraviť si vlastné jedlo. Dieťa si tak môže vybudovať hlbší záujem o jedlo a čoraz častejšie si pomáhať s varením. Nielenže vám to uľahčí prácu, ale budete mať tiež istotu, že všetko jedlo v obedovom balíčku je podľa chuti vášho dieťaťa. Nedajte mu však slobodu prehľadávať špajzu; začnite s obmedzenými možnosťami, ktoré zahŕňajú obľúbené jedlo vášho dieťaťa.

Pripravte detský obedár spolu s dieťaťom

Obedový box na prípravu zdravého obedového boxu pre deti s delením

Je vhodné uchovávať určité množstvo potravín v špajzi, chladničke alebo mrazničke. Cieľom je mať vždy po ruke zásobu jedla a s minimálnym úsilím navrhnúť zdravý obedový box.

Jedlo by v žiadnom prípade nemalo byť prezentované nudným spôsobom

Obedové krabice recepty Obedný box v škôlke zdravý obed

Môžete sa však báť, že si vaše dieťa bude vyberať stále tie isté jedlá alebo sa uchýli k tým nezdravým. Potom vytvorte dieťaťu niekoľko pravidiel, ktoré bude dodržiavať. Napríklad akékoľvek konkrétne jedlo sa musí jesť maximálne dvakrát týždenne a potom ho nahradiť novým.

Nezabudnite na fľašu vody!

Obedové recepty recepty materská škola zdravé jedlo piť vodu

Záujem o jedlo je pre deti úžasný spôsob, ako sa dozvedieť o zdraví a výžive. Varenie doma je prvým krokom k zdravej strave. Deti pri varení cítia podporu a sú veľmi hrdé na hotové jedlá, ktoré pripravujú samy alebo s malou pomocou. Jedenie je navyše vynikajúcim spôsobom, ako sa dozvedieť o svete okolo vás – odkiaľ pochádzajú ingrediencie, ako sa stravovať v rôznych kultúrach atď..

Otvorte obedový box v škôlke a vychutnajte si zdravé jedlo s priateľmi

Obedový box s priehradkami na jedenie recepty recepty Škatuľa na obed spoločne

Čo sa zmestí do obedového boxu?

Pomôžte svojmu dieťaťu zabaliť zdravý obed vytvorením menu s výberom pre každú kategóriu potravín. Vytlačte fotografiu obedového boxu dieťaťa a napíšte štyri možnosti pre každú skupinu potravín.

Rodičia môžu napríklad uviesť kešu oriešky, hummus alebo proteínové tyčinky na bielkoviny. V prípade obilnín môžu rodičia ľahko navrhnúť celozrnné krekry, tortillu, buchty alebo vdolky atď..

Čím viac detí bude v kuchyni cítiť podporu, tým väčšiu zábavu si užijú

Obed box deti zdravé stravovanie prstové jedlá špajdle ovocie

Kedy je najlepší čas na prípravu obeda??

Najprv si povieme, kedy je to najnevhodnejšie – pár minút predtým, ako ráno idete do práce alebo do školy. Obedový box na obed nasledujúci deň by mal byť zabalený večer bezprostredne po večeri. Napríklad zvyšky jedla môžu byť skvelým doplnkom obedového boxu.

Ráno môžete ohriať polievky, dusené mäso, cestoviny a kastróly. Praženú zeleninu, šaláty (bez dresingu, aby ste sa vyhli vlhkosti), cereálie a párky môžete pridať priamo do obedového balíčka, čím zaistíte vyvážené jedlo pre vás a vaše dieťa.

Je dôležité, aby bol obed interaktívnejší

Obedový box s priehradkami Recepty Obedový box pre materskú školu Syry vykrojené hviezdičky

Ako to urobiť ešte jednoduchším a zábavnejším

Ak chcete zvýšiť faktor zábavy, môžete urobiť obed interaktívnym. Aj týmto spôsobom povzbudíte svoje dieťa, aby bolo kreatívne.

Nechajte svoje dieťa vytvoriť zábavný sendvič a experimentujte s čo najväčším počtom jedla. Použite farebný obedár s niekoľkými malými oddeleniami a nechajte malého zorganizovať si vlastné jedlo.

Kľúčom k vareniu s batoľatami alebo príprave obedového boxu je byť kreatívny a len sa pri tom zabaviť.

Nikdy nie je priskoro variť s batoľatami a kreatívne navrhovať obedový box

Obedový box pre deti, zdravý jedálniček, kreatívny dizajn, kuracie sendviče

Nasledujúce kreatívne príklady vás môžu inšpirovať!

Obedový box s priehradkami Recepty Obedná škôlka obedový box jablká avokádo

Obedový box s priehradkami Recepty Obed box pre materské školy jednohubky

Obed krabice recepty Škôlka obed box zdravá strava Obed krabice recepty Škôlka obed box jesť zdravo Obed box recepty škôlka zdravé stravovanie obed box Obedové recepty recepty materská škola zdravé stravovanie prstové jedlá Obedový box s priehradkami Recepty Obedný box pre materskú školu

Obedový box s priehradkami Recepty Obedný box pre materskú školu sendvič mačka a myš

Obedový box s priehradkami recepty škôlka obedový box deti Obedový box s priehradkami recepty nápady školský obedový box Obedový box s priehradkami Recepty Materská škola obedový box banán Obedový box s priehradkami Obedový box pre materskú školu Obedový box pre deti s deliacim obedovým boxom Obedový box pre deti s deleným obedovým boxom varené vajíčka Obedový box pre deti s delením obedový box s vyváženou stravou Obedový box pre deti s delením na zdravý obedový box Obed box deti s delením zdravý obed box vyvážená strava Obedový box pre deti s delením na obed so zdravou výživou Obedový box pre deti s delením na zdravú vyváženú stravu Obedový box pre deti s delenou vyváženou stravou Obedový box Kreatívny obedový tanier pre deti Obedový box pre deti, kreatívny obed, sendvič s hviezdicovým syrom Obedový box pre deti Kreatívna obedová škôlka Občerstvenie pre deti v škôlke Lunchbox s kreatívnym dizajnom Obedový box pre deti, zdravý obed, jedlo z grapefruitu, kreatívne prevedenie Obed pre deti zdravé stravovanie Sabdwich kreatívne navrhnuté Obed box deti zdravé stravovanie obed box nápady Obed box deti zdravé stravovanie obed box prstové jedlá Obed pre deti zdravé stravovanie kreatívne navrhnuté prasiatko Obedový box deti nápady pre zdravé jedlo materská škola Obedový box deti zdravé stravovanie prstové jedlá obedový balíček Obedový box pre deti, ktorý organizuje zdravé stravovanie, obed s občerstvením Obedový balíček pre deti kupuje obedový balíček so zdravou výživou Obedový balíček pre deti, zdravé stravovanie, finger food, kreatívny dizajn Obedový box, nápady na zdravé jedlo pre deti, zdravé stravovanie Obedový box deti zdravé stravovanie jednohubky Obedové deti jedia zdravú ovocnú šťavu v materskej škole Obedový box nerezový obedový box do škôlky Superman

Obed v materskej škole pripravuje deťom zdravé jedlo

Obed v materskej škole, zdravé jedlo pre deti

Obedový box do škôlky detská polievka so zdravou výživou Obedný box do škôlky deti zdravé stravovanie špajle syr slanina saláma Obed v materskej škole, kreatívna sendvičová žaba so zdravým jedlom Obed pre deti v škôlke kreatívny dizajn zdravé jedlo