Liečivé byliny proti bolestiam hlavy – prírodná úľava

Bolesť hlavy, bolesť hlavy, migréna …. Toto sú typické sťažnosti, o ktorých počujete každý deň. Niet divu, že tieto príznaky postihujú milióny ľudí na celom svete. V našom dynamickom každodennom živote sú ľudia neustále v strese, čo môže mať rôzne účinky na ich zdravie. Bolesť hlavy môže byť slabá alebo silná, môže byť veľmi akútna a potom pomaly ustupovať. S bolesťou hlavy cítite nepríjemný a utláčajúci tlak v chrámoch a cítite sa nepríjemne. Jeho koncentrácia klesá a s ňou aj pracovná motivácia. Lekári a praktickí lekári dlhodobo skúmajú dôvody, ktoré spôsobujú bolesti hlavy u ľudí. A hľadať úľavu. Dnes chceme k téme skromne prispieť a odhaliť vám tajomstvá liečivých síl prírody. Namiesto používania osvedčených liekov zmierňujúcich bolesť pri bolestiach hlavy vám teraz ukážeme ďalšie spôsoby, ako proti nepríjemnej bolesti bojovať. V nasledujúcom texte predstavujeme niektoré liečivé byliny a vysvetlíme ich liečivé účinky proti bolestiam hlavy.

Bolesť hlavy znamená ostré bolesti v chrámoch, ktoré spôsobujú nepohodlie

liečivé byliny proti bolesti hlavy prírodné prostriedky proti bolesti hlavy

Príčiny bolestí hlavy sú veľmi rozmanité a presne tak sa dajú vyliečiť. Bolesti hlavy môže spôsobiť napríklad aj príliš dlhé sedenie pred počítačom. K bežným príčinám tejto nevoľnosti patrí vysoká konzumácia alkoholu a cigariet, veľa stresu, málo spánku, nedostatok tekutín, hormonálne zmeny, zlá kvalita vzduchu v interiéri a citlivosť na počasie..

Pri ťažkých a chronických bolestiach hlavy sú potrebné lekárske vyšetrenia, aby sa predpísal adekvátny liek. V takom prípade požiadajte o radu svojho rodinného lekára! Nehovoríme o drogách, ktoré dnes bojujú s bolesťami hlavy. Pozrime sa podrobne na prírodné liečivá, ktoré na tieto choroby pomáhajú. Zázvor, medovka, rozmarín, vanilka a levanduľa rozhodne pomáhajú zmierniť bolesť hlavy. Chceme okamžite informovať o liečivej sile týchto byliniek. Rovnako ako predbežné informácie chceme zdôrazniť, že tieto liečivé rastliny sa väčšinou varia a pijú ako čaj. Príprava čaju je jednoduchá, ale liečebný účinok môže byť veľmi veľký!

Nasledujúce liečivé byliny majú účinok zmierňujúci bolesť hlavy. Z dlhodobého hľadiska vám tieto prostriedky môžu pomôcť úplne sa zbaviť bolesti hlavy.

Zázvor (Zingiber officinale)

Zázvor je od nepamäti známym liečebným prostriedkom, ktorý sa tiež často a široko používa pri príprave mnohých jedál a dezertov. Korene rastlín nájdete na trhu čerstvé alebo sušené. Liečivé vlastnosti bylinky je možné vysledovať už z jej zložiek. Okrem gingerolu, zingiberenu a borneolu obsahujú aj mnoho vitamínov, napríklad vitamín C, horčík, draslík, vápnik, železo, sodík a fosfor. Zázvorový čaj má trochu horkú, ale veľmi príjemnú chuť. Pôsobí proti bolestiam hlavy, ale pomáha aj pri nevoľnosti a vracaní.

  Čerstvý zázvor musíte mať doma stále

liečivé bylinky na bolesti hlavy zázvor v čaji

Levanduľa (Lavandula angustifolia)

Levanduľa je v tejto krajine veľmi rozšírená a v lete ju možno vidieť na mnohých farmách. Jeho purpurové kvety sú okamžite viditeľné a jeho výrazná, príjemná vôňa očarí zmysly. Levanduľová aróma má upokojujúci účinok a zlepšuje náladu. V prírodnej medicíne je jej zmierňujúci účinok na bolesti hlavy dlho známy a je nesporný. Aromatický čaj je možné pripraviť zo sušených levanduľových listov, ktoré majú analgetický účinok na bolesti hlavy. Má tiež antidepresívne a upokojujúce účinky. Levanduľový esenciálny olej je široko používaný v aromaterapii. Získava sa z čerstvých kvetov liečivých byliniek. Množstvo liečivých zložiek a celkové zloženie levanduľového oleja závisí od pôdy a podnebia, t.j. od miesta, kde sa levanduľa pestuje.

Prírodná pomoc proti migréne a bolestiam hlavy

liečivé bylinky na bolesť hlavy levanduľa

Melissa (Melissa officinalis)

Hovorí sa, že listy meduňky voňajú po citróne, a preto sa tejto liečivej rastline stále hovorí citrón. Pôvodne pochádza z južných krajín v oblasti Stredozemného mora. Jeho názov pochádza z gréčtiny a znamená včela medonosná. Dôvodom je to, že jemná vôňa tejto liečivej rastliny priťahuje včely. Liečivé vlastnosti medovky boli známe už v stredoveku, odvtedy až dodnes sa používajú na upokojenie nadmerne stimulovaného nervového systému. Listy liečivej rastliny obsahujú silicu, ktorej zložkami sú citral, linalool a geraniol, kyselina rozmarínová, flavonoidy a kyselina urolová. Toto vynikajúce zloženie upokojuje nahnevané nervy, zmierňuje bolesti hlavy, závraty a zvonenie v ušiach. Upokojujúci účinok meduňky je vždy v popredí používania tejto liečivej bylinky. Liečivý čaj z jeho listov vás večer prinesie k odpočinku a zaručí vám dobrý spánok. Medovka lekárska pomáha aj pri nervovom žalúdku a nedostatku chuti do jedla.

Kresťanská stredoveká hudobníčka Hildegarda von Bingen nazvala balzam prostriedkom, ktorý „robí srdce šťastným“

Bojujte s bolesťami hlavy Melissa officinalis odchádza

Rozmarín (Rosmarinus officinalis)

Náš obľúbený v tomto zozname bylín na bolesti hlavy je rozmarín. Je považovaný za všestranného lekára. Rozmarín tiež pochádza z oblasti Stredomoria. V dnešnej dobe vonia pekne von v nemeckých záhradách alebo aspoň v bylinkovom boxe, často sa používa ako korenie a o jeho liečivých vlastnostiach nie je pochýb. Esenciálne oleje nájdete vo vysokých koncentráciách v rozmaríne. Medzi jeho cenné zložky patria triesloviny, horké látky, flavonoidy a živice. Preto je vôňa rozmarínu veľmi osviežujúca. Ak vás bolí hlava, môžete jemne votrieť pár rozmarínových listov alebo dve kvapky rozmarínového oleja do dlane a vdýchnuť vôňu liečivej bylinky. Bojuje proti bolestiam hlavy, pomáha pri migréne a zmierňuje napätie v chrámoch.

 Grécka bohyňa Afrodita stále oceňovala liečivú silu rozmarínu

liečivé bylinky na bolesť hlavy rozmarínový olej na bolesť hlavy

 Vanilka (Vanilla planifolia alebo Vanilla fragrans)

Jemne voniaca vanilka má mnoho účinkov na naše zdravie. Korenie má pozitívny vplyv na nervový systém. Pred stáročiami sa mu dokonca hovorilo „tonikum pre mozog“. Vanilka bola v starovekom Egypte stále známa ako prostriedok zmierňujúci bolesť hlavy. Lekári a naturopati dnes vedia oveľa viac o upokojujúcich účinkoch vanilky. Kyselina vanilínová zvyšuje hladinu adrenalínu a noradrenalínu a my sa cítime uvoľnene a šťastne. Vanilkový olej sa neustále používa v aromaterapii, zlepšuje náladu a uvoľňuje telo. Je tiež dokázané, že vanilkové lusky je možné použiť na úspešný boj s migrénami a bolesťami hlavy. Vanilkový extrakt obsahuje eugenol, esenciálny olej s analgetickými a antiseptickými vlastnosťami. Aj priložené video ukazuje, že vanilka je skutočný magický elixír.

Vanilka bojuje s bolesťami hlavy a je prospešná pre vašu psychiku

liečivé bylinky na bolesť hlavy Vanilkový fragrans

Naučte sa stále niečo viac o liečivých rastlinách a ich účinkoch a navždy sa zbavte bolestí hlavy!

 Zbavte sa bolesti hlavy prírodnými prostriedkami Rosmarinus officinalis

liečivé bylinky na bolesti hlavy zázvor Zingiber officinale

zmierniť bolesť hlavy bez liekov Lavandula angustifolia

Zbavte bolesti hlavy prírodným rozmarínom

liečivé bylinky proti bolesti hlavy rozmarínová vôňa

bojujte s bolesťou hlavy prírodnými prostriedkami

bolesti hlavy zmierňujú listy Melissa officinalis na čaj