Mala náhrdelník vás podporí na vašej ceste k osvieteniu

Mala reťaz je modlitebný reťazec, ktorý sa používa v meditácii Japa na opakovanie mantier, modlitieb alebo úmyslov / potvrdení. Malé reťaze sa používajú aj na počítanie dychov alebo na meditáciu vďačnosti. Mala je sanskrtské slovo a doslova znamená veniec alebo inými slovami „meditačný veniec“.

Na ceste k osvieteniu

Malý náhrdelník Japa Meditaion počítajúci korálky

Pri meditácii Japa sa určitá mantra vyslovuje nahlas a opakuje sa znova a znova

Mala náhrdelník Japa Mala Budhistické modlitebné korálky

Malas pozostávajú z meditačných korálikov alebo modlitebných korálikov a sú takpovediac starodávnymi „nástrojmi“. Slúžia na sústredenie mysle a ochranu pred myšlienkami. Úplný mala náhrdelník obsahuje 108 korálikov plus jednu guličku guru alebo meru. 108 mala je zvyčajne dostatočne dlhá na to, aby ste ich mohli nosiť ako náhrdelník. Mala je možné navliecť aj ako polovičný mala náhrdelník s 54 perlami. Alebo ďalšou variáciou je náhrdelník mala na zápästí s 27 počítacími perlami. Guľôčka gurua alebo meru je často väčšia ako ostatné guličky mantry a poskytuje počiatočný a koncový bod na počítanie opakovaní mantry. Na koniec guličky gurua / meru je pripevnený strapec a na poslednú je pripojená mala. Dokončiť uzol. Malé reťazce sa nazývajú mantra alebo meditačné reťazce, hinduistický ruženec alebo budhistické modlitebné reťazce.

Cieľom je udržať myseľ sústredenú a bez myšlienok

Malý náhrdelník Tulsi Japa Meditaion

Prečo má mala náhrdelník tradične 108 mala perál??

Číslo 108 má vo vede a spiritualite Indie veľmi silný význam. V sanskrtskej abecede je 108 písmen! Vedickí matematici zmerali priemer Slnka ako 108 -krát väčší ako priemer Zeme. A merali vzdialenosť medzi slnkom a Zemou ako 108 -násobok priemeru slnka. V joge hrá významnú úlohu aj číslo. 108 je posvätný text Upanišád, 108 je tiež posvätné miesto v Indii a na tele je 108 bodov Marma (podobných akupresúre). V tradícii Bhakti jogy sa rozprávajú príbehy o 108 gópoch, ktoré tancujú s Krišnom vo Vrindávane. Bohyňa má tiež 108 mien. V tantrickej joge je v celom tele popísaných 108 energetických línií, ktoré sa všetky zbiehajú a spájajú v srdcovej čakre.

Mala náhrdelník má 108 modlitebných korálkov, guruový korálik a strapec

Malý náhrdelník Japa Meditaion Malý náhrdelník so strapcom

Z čoho je vyrobený náhrdelník mala?

Malé náhrdelníky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Najbežnejšie mala perly sú vyrobené z dreva, semien alebo polodrahokamov. V závislosti od použitého materiálu majú vlastnosti perál určitý energetický účinok. V závislosti od materiálu majú reťazce mala rôzne účinky. V Indii sa malay vyrábajú predovšetkým zo santalového dreva, tulsi a Semená rudrakshy vyrobené. V Nepále a Tibete je väčšina malaí vyrobená zo semien bodhi, lotosových semien a kostí.

Semená rudrakshy symbolizujú Shivovu slzu 

Mala reťaz Japonské modlitebné korálky Buddha

Veľkosť a typ mala perál

Pultové perličky v náhrdelníku Mala majú zvyčajne priemer 6 mm až 10 mm. Najbežnejšie sú tieto s priemerom 8 mm. Väčšie perly sa ľahšie počítajú, ale náhrdelník mala je dlhší a ťažší. Mala náhrdelníky môžu byť vyrobené z jedného materiálu alebo z niekoľkých rôznych typov drevených a kamenných korálkov. Môžu tiež obsahovať tenké kovové dištančné korálky, ktoré sa používajú na ozdobu a nepočítajú sa. Guru guľôčka môže mať rovnakú veľkosť ako proti korálky alebo väčšiu. Guru korálik je zvyčajne vyrobený z rovnakého materiálu ako proti koráliky.

Mala náhrdelník s uzlami medzi drevenými korálkami

Mala reťaz Japa Meditaion Malá modlitebná reťaz so strapcovou modrou

Strapce, uzly a šnúry

Strapec mala je obvykle vyrobený z bavlny alebo hodvábu. Alternatívou by bolo napríklad konope šetrné k životnému prostrediu. Malé modlitebné reťaze sú zvyčajne navlečené bavlnenou alebo nylonovou šnúrou. Malé perly z Indie majú zvyčajne uzly medzi každou perlou, zatiaľ čo malaje z Tibetu, Nepálu a Číny nie sú medzi perlami zauzlené. Niektorí malajci v tibetskom štýle majú na každej strane mala dva ďalšie počítadlá / počítacie perličky. Používajú sa na počítanie početných opakovaní mantier (stovky až tisíce) a podľa potreby sa dajú ľahko pridať alebo odstrániť.

Malá postava Budhu ako guruova perla 

Malý náhrdelník polodrahokamy Japa Meditaion

História reťazca Mala

Mala reťazce sa používajú aj v iných kultúrach a náboženstvách. Ale sú známe pod rôznymi menami, ako sú modlitebné korálky, ružencové korálky a starosti. Viac ako dve tretiny svetovej populácie používa nejaký druh modlitebných korálkov na duchovné rituály. Zdá sa, že používanie perál v modlitbe má svoj pôvod okolo 8. storočia pred n. Mať v Indii.

Modlitebné korálky majú veľmi dlhú históriu

Modlitebné korálky Japa Meditaion s malým reťazcom

Perly samy o sebe majú silný vplyv a veľký význam v histórii ľudstva. Najstaršie doteraz nájdené perly majú vek okolo 42 000 rokov. V našej histórii boli perly používané ako talizmany na ochranu, amulety pre šťastie a symboly stavu pre bohatstvo a autoritu. V minulosti to boli duchovné a náboženské nástroje a slúžili ako forma výmenného obchodu. Význam a používanie perál sa však časom výrazne zmenil. Symbolizujú osobné a kultúrne vzťahy, ako aj fyzické, magické a nadprirodzené sily, ako aj kultúrne svetonázory.

Verí sa, že modlitebné korálky sú talizmany na ochranu a amulety pre šťastie

Malý reťazec santalového dreva Japa Meditaion Mala modlitebné korálky

Ktoré náboženstvá používajú mala náhrdelníky?

Kresťanstvo, islam, budhizmus a hinduizmus všetky používajú nejakú formu modlitebných korálkov. Okolo 17. storočia začali moslimovia používať modlitebné korálky známe ako Subha, Misbaha alebo Tespih. Tieto náhrdelníky majú zvyčajne 99 proti korálikov a predĺžený koncový korálik. Subha korálky sa používajú na precvičovanie Zikra, prednesu 99 atribútov alebo mien Boha.

Malé náhrdelníky sú často súčasťou duchovných rituálov

Malý náhrdelník Japa Meditaion

Írsko je známe ako pôvod kresťanského ruženca v 9. storočí. Ruženec bol katolíckou cirkvou oficiálne uznaný až v 16. storočí, keď pápež Lev X. schválil ruženec. Ruženec obvykle obsahuje 59 perál a používa sa na spočítanie modlitieb vyslovených na počesť Panny Márie.

Korálky Kompoloi alebo starosti sa v gréckej a cyperskej kultúre používajú od polovice 20. storočia. Náhrdelníky Kompoloi majú nepárny počet perál medzi 17 a 23 a nie sú určené na duchovné účely, ale používajú sa ako talizmany alebo amulety na prevenciu smoly, relaxáciu a odbúranie stresu..

Modlitebné reťazce majú dlhú tradíciu a mnoho variantov

Budhistické modlitebné perličky Japa Meditaion s malým reťazcom

Výhody reťazca Mala

Malé náhrdelníky sa už dlho používajú v mnohých rôznych duchovných tradíciách, pretože tieto perly majú mnoho výhod pre telo, myseľ a ducha. Niektoré z nasledujúcich výhod sú univerzálne pre všetky typy modlitebných alebo počítacích reťazcov, ale niektoré sú jedinečné pre malacké reťazce.

  1. Mala reťaz zvyšuje zameranie počas meditácie Japa.
  1. Mala reťazec je účinný a praktický nástroj na počítanie mantier.
  1. Malé náhrdelníky poskytujú ľahký spôsob, ako sledovať počet recitovaných mantier.
  1. Fyzický kontakt s mala perlami prenáša ich súvisiace liečivé sily.
  1. Akonáhle je mala reťazec „nabitý“, môže sa použiť na uzdravenie vás aj ostatných.
  1. Osobný výber a kúpa mala náhrdelníka mala môže pomôcť určiť a dosiahnuť ciele a zámery, ako aj duchovné ciele.
  1. Aj videnie alebo nosenie mala náhrdelníka môže slúžiť ako pripomienka vašich zámerov a cieľov. Dá sa nosiť aj ako odmena alebo ako symbol prekonávania rôznych ťažkostí.

Na hodinu jogy si samozrejme môžete vziať svoju mala 

Mala chain Japa Meditaion Lekcie jogy

Mala je nádherným šperkom a spoločníkom na vašej ceste k pokoju, vyrovnanosti a pozitívnemu životu

Malé retiazkové sandálové drevené korálky Japa Meditaion

Reťazce malla sú teraz v západnom svete veľmi obľúbené

Mala reťaz Modlitebná reťaz Mala Buddha so strapcom

Mala reťaz Japa Meditaion Mala modlitebná reťaz so strapcovými čakrami

Perly absorbujú energiu vášho tela a ukladajú ju v sebe, pričom vám zároveň vydávajú kúsok vlastnej energie

Malý náhrdelník Rudrakscha Mala Japa Meditaion

Z tohto dôvodu je náhrdelník mala veľmi osobným predmetom

Mala reťaz Japa Meditaion Malá modlitebná reťaz so strapcom Malý reťazec Japa Meditaion Malé modlitebné korálky

Ak si netrúfate na japonskú meditáciu, môžete sa samozrejme sústrediť iba na svoj dych

Malý reťazec Japa Meditaion Malé modlitebné korálkyMalý náhrdelník Tulsi oranžový strapec Japa Meditaion

Mala reťazec je viac než len pomoc pri počítaní

Mala reťaz Malaj Budha modlitebná retiazka so strapcovou čiernouMala reťaz Buddhov modlitebná reťaz so strapcom