Máte vždy studené ruky? Príčiny a čo proti tomu pomáha!

Vedeli ste, že môžete mať studené ruky z rôznych dôvodov? Často je to príznak gastrointestinálnych problémov. Keď teplota v týchto orgánoch stúpa, nohy a ruky sa zvyčajne ochladia. Studené ruky sú niekedy tiež dôsledkom iných chorôb. Nižšie o tom budeme informovať viac a tiež vám dáme tipy, ako regulovať teplotu vo vlastnom tele.

Na reguláciu teploty si dajte niečo teplé

Neustále studené ruky Tipy na zdravý život

Viac o studených rukách a telesnej teplote

Ľudia reagujú na vonkajšie teploty veľmi odlišne. V rovnakom čase a teplote môžu byť niektoré studené a iné teplé. Existujú však metódy, ako ich môžete prispôsobiť a regulovať tak, aby ste sa cítili pohodlnejšie. Z viditeľných častí nášho tela sa ruky a nohy najrýchlejšie ochladzujú.

Z vnútorných orgánov najviac tepla potrebujú obličky a pečeň. Na oplátku sú črevá a žalúdok schopné veľmi ľahko regulovať svoju teplotu. Akonáhle má naše telo konštantnú teplotu, sme tiež menej náchylní na zápaly a rôzne choroby. Naše ruky zostanú v teple.

Studené ruky sú často výsledkom vnútorných teplotných výkyvov

Neustále studené ruky. Ľadovo studené ruky

Teplota gastrointestinálneho traktu

Ako som už povedal, studené ruky často súvisia s problémami v zažívacom trakte. Keď sú tieto orgány stresované nesprávnou výživou, potrebujú viac energie na spracovanie jedla. V tomto prípade žalúdok oddelí veľa kyseliny, aby bolo možné jedlo spracovať. To zase vedie k zvýšeniu telesnej teploty. Črevný systém funguje na podobnom princípe. Črevá musia urobiť skvelú prácu, aby dokázali spracovať výdatné jedlá, dokonca aj vo veľkých množstvách. To tiež zvyšuje ich teplotu.

Žalúdok a črevá majú často najvyššiu teplotu v tele 

Krém na ruky na studené ruky

Pravidlá regulácie teploty

Ako teda môžete regulovať telesnú teplotu a vyhnúť sa tak studeným rukám? Existujú jednoduché metódy, ktoré každý zvládne celkom jednoducho sám.

  • Môžete si vziať horúci kúpeľ;
  • Zakryte studené ruky a nohy prírodnými teplými tkaninami;
  • Krémovanie s výrobkami na kožu s otepľovacími vlastnosťami;
  • masáž.

Masáž pomáha pri studených rukách a nohách

Studené ruky domáce opravné prostriedky zdravé

Studené ruky a správna výživa

Ak studené ruky súvisia so správnou diétou, je samozrejmé, že dodržiavanie určitých pravidiel pre vašu diétu pomôže. Jedzte zdravo a v množstvách, ktoré nezaťažujú váš žalúdok. Je obzvlášť dôležité, aby ste jedli pomaly a pokojne. Niektoré dni sú naše žalúdky z rôznych príčin podráždenejšie než ostatné. V prípade pochybností sa vyhýbajte fazuli a mliečnym výrobkom. Robte si dlhšie prestávky medzi jedlami. Každý z nich musí byť spracovaný dobre predtým, ako sa nové jedlo dostane do žalúdka. Cez deň jedzte viac a večer menej. Ak ste v minulosti diagnostikovali problémy so žalúdkom, musíte ich udržať pod kontrolou pomocou čo najprirodzenejších prostriedkov. Ďalej je potrebná dostatočná vzdialenosť medzi jedlami, ale aj medzi týmito a telesnými cvičeniami.

Gastrointestinálne problémy môžu viesť k studeným rukám

Studené ruky zdravý život

Vodná terapia pre studené ruky

Voda je dobrým prostriedkom na reguláciu telesnej teploty. Vodnú terapiu je možné vykonávať niekoľkými spôsobmi. Napríklad v sprche by ste mali teplotu vody znižovať pomaly a rovnomerne. Posledná etapa sa netýka iba hlavy, pretože v zime by ste z nej mohli prechladnúť. Je obzvlášť dôležité, aby nám pred sprchou a po nej nebola zima. Nakoniec svoje telo dobre zahrejte županom alebo uterákom.

Studené ruky sú často symptómom vážnejších zdravotných problémov 

Studené ruky zdravý život

Ďalšie možné príčiny studených rúk

Zdravý život a starostlivosť o gastrointestinálny trakt u väčšiny ľudí dosiahne dobrú teplotu rúk a nôh. Niekedy však môžu byť aj iné príčiny. Pred prístupom k opísaným opatreniam by ste ich mali vylúčiť. Niektorí ľudia trpia Dermatoskleróza. Táto choroba znie zle, ale v skutočnosti nie je taká nebezpečná. Ich vyliečenie vyžaduje iba určité účinné opatrenia na predchádzanie nepríjemným symptómom, akými sú studené ruky a nohy. To isté platí pre hypotyreóza. Do určitej miery nie je pre naše zdravie obzvlášť nebezpečný, ale mala by byť diagnostikovaná čo najskôr. Koniec koncov, studené ruky sú niekedy dôsledkom anémie, problémov s obehovým systémom a telesnou hmotnosťou. Všetky tieto podmienky vyžadujú ďalšie stratégie otepľovania rúk a nôh, okrem tých, o ktorých sme hovorili vyššie v našom článku.

Aby ste sa vyhli studeným rukám, v zime sa poriadne oblečte!

Studené ruky, ľadové ruky

Špeciálne tipy na zimu

V zime sú studené ruky a nohy samozrejme oveľa častejšie ako v lete. Je to hlavne preto, že v tomto prípade je oveľa ťažšie dosiahnuť rovnomernú telesnú teplotu. Okrem rád pre zdravý život a vyváženú stravu, ktoré platia pre všetky ročné obdobia, je veľmi dôležité v zime nosiť aj správne oblečenie. Oblasť obličiek a pečene je potrebné udržiavať v teple tým, že si oblečiete hrubé oblečenie. V chladných dňoch myslite aj na klobúk. Ľudské telo stráca neskutočne veľa tepla hlavou. Obuv musí byť vyrobená z materiálov, ktoré udržujú chodidlá v teple, umožňujú dobrú cirkuláciu vzduchu a zadržiavajú vlhkosť v pokožke. To isté platí pre ponožky. Vo veľmi chladných dňoch by ste mali pod vlnené ponožky nosiť aj plastové ponožky.

Cvičenie môže pomôcť vyrovnať teplotu

tipy na zdravý život Studené ruky

Zahrejte svoje telo zvnútra správnymi nápojmi!

nápady na zimu Studené ruky