Najlepších 8 liečivých bylín a rastlín, ktoré môžu bojovať proti astme

 Liečivé byliny a rastliny, ktoré podporujú naše zdravie

Astma je ďalšou chorobou, pre ktorú stále nie je známa žiadna cesta k uzdraveniu. Chorí ľudia sú liečení komplexnými prostriedkami a choroba sa vyšetruje znova a znova a nikto nevie, kedy a ako môže znova prepuknúť. Ako by sa mohol človek pred takýmto nebezpečenstvom chrániť a existujú vôbec preventívne prostriedky proti astme? Urobili sme malý prieskum a zistili sme, že existujú dokonca aj prírodné spôsoby, ktoré posilňujú našu obranyschopnosť a robia telo ešte odolnejším. V skratke sme pre vás zhrnuli nasledujúci výsledok a predstavili sme top 8 liečivých bylín, ktoré používajú pacienti s astmatickými záchvatmi a ktoré vykazujú pozitívne výsledky..

Liečivé byliny a rastliny v liečebnej praxi liečivé byliny žijú zdravé sladké drievko z citrónovej trávy

cesnak

Zdravotné vlastnosti cesnaku sú v medicíne a tiež v liečebnej praxi známe už veky. Jeho protizápalové vlastnosti pomáhajú uvoľniť hlien v dýchacích cestách. Cesnak je navyše prírodné antibiotikum, ktoré bojuje proti vírusom a infekciám, ktoré môžu v tele vyvolať astmatické záchvaty.

V neposlednom rade cesnak posilňuje náš imunitný systém.

Cesnak bojuje s infekciami, ktoré spôsobujú astmu

liečivé bylinky žijú zdravý cesnak

zázvor

Ďalšou bylinou, ktorá je nápomocná pri astme, je zázvor. Koreň je tiež protizápalový a pomáha vyčistiť dýchacie cesty. Pri astmatickom záchvate dochádza k kŕčom svalov hrudníka a zúženiu dýchacích ciest. Zázvor pôsobí proti, uvoľňuje a chráni.

Zázvorom sa dýchacie cesty opäť vyčistia (vírusy) 

liečivé bylinky žijú zdravé ginko bilobaGinko biloba

Extrakt z tejto rastliny zabraňuje šíreniu zápalu a uľahčuje dýchanie v prípade astmatického ochorenia.

S ginkom sa dýchanie opäť stáva ľahším 

liečivé bylinky žijú zdravé ginko biloba2

Citrónová tráva

Citrónová tráva je široko používaná v alternatívnych liečebných metódach, najmä pri astme, kašli alebo iných respiračných ochoreniach. Má antibakteriálne, protizápalové a protiplesňové vlastnosti, ktoré môžu zmierniť potenciálny zápal a zastaviť infekciu.

Citrónová tráva zastavuje infekcie a chráni pred zápalom 

liečivé byliny žijú zdravá citrónová trávasladké drievko

Milovaná sladká drievka (organická) môže tiež viesť k zlepšeniu zdravotného stavu. Účinok sladkého drievka je upokojujúci a oslobodzujúci, najmä keď sa vám ťažko dýcha.

Sladké drievko upokojuje a posilňuje 

liečivé byliny žijú zdravé sladké drievko z citrónovej trávyoregano

Táto bylina prináša neuveriteľné výsledky pri použití v alternatívnej liečbe astmy. Okrem svojich protizápalových vlastností obsahuje oregano látky, ktoré prirodzene čistia všetky dýchacie cesty.

Oregano čistí hlien v dýchacích cestách 

liečivé byliny žijú zdravé sladké drievko z citrónovej trávy

liečivé bylinky žijú zdravé citrónová tráva oregano2Červený brest

Ďalšou bežnou bylinou, ktorá dokáže bojovať proti astme, je brest červený. Užívanie červeného brestu uvoľňuje hlieny, ktoré bránia normálnemu vdýchnutiu a výdychu. Vďaka tejto rastline sa hrudník rozširuje, čo nielenže zmierňuje astmu, ale tiež upokojuje nepríjemný kašeľ alebo iné pľúcne choroby.

Červený brest rozširuje hrudník a uľahčuje dýchanie 

liečivé bylinky žijú zdravé ginko červený brest

liečivé byliny žijú zdravé ginko červený brestkurkuma

Kurkuma je už dlho známa svojimi zdravotnými vlastnosťami. Pôsobí preventívne proti astme alebo alergickým reakciám dýchacích ciest. Vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam úspešne bojuje proti symptómom astmy.

Zázračná kurkuma pomáha proti alergiám a astme 

liečivé bylinky žijú zdravé sladké drievko z citrónovej trávy