Nakupujte lacné potraviny – nie je to nemožné!

lacný nákup životného štýlu ovocia a zeleniny

Nakupujte lacné potraviny – Ako lacno nakupovať zdravé potraviny

Zdravo sa stravovať a nakupovať lacno nie je také ťažké, ako si niektorí ľudia určite myslia. V prípade núdze potrebujete dobrého poradcu. Našli sme ich niekoľko, pozorne si ich prečítajte a dnes vám radi ukážeme, čo podľa nás z výsledkov vyplynulo.

Starostlivo vyberajte výrobky pre domácnosť

lacné nákupy tipy na zdravú výživu

Pred výberom správnych produktov strávite niekoľkokrát v supermarkete

lacné nákupy supermarket žena životný štýl zdravý

Ideálne by bolo, keby sme mali vlastný zdroj čerstvých produktov

Začnime otázkou: ako by to bolo najlepšie pre našu zdravú výživu? Potrebujeme čerstvé riečne ryby, čerstvé mäso, ako aj zeleninu a ovocie zozbierané priamo zo záhrady. Napriek tomu je tento ideál zdravého stravovania od dnešných moderných ľudí veľmi vzdialený. Všetci teraz musíme skôr vyvinúť kompetencie na rýchle rozpoznanie pri nákupe, ktoré výrobky sa najviac približujú práve uvedeným vlastnostiam.

Nakupovať lacno a zdravo sa stravovať nie je nemožné

lacné tipy na nákupy supermarket s potravinami

V kuchyni s rodinou je väčšia zábava

lacné potraviny nakupovanie zeleniny nakupovanie otec a syn

Naplánujte si týždenné menu

Aby ste získali väčšiu rozmanitosť v každodennom živote, mali by ste si týždenné menu v ideálnom prípade naplánovať doma. Nakupovať tak môžete len raz týždenne, aby ste mali dostatok jedla. Pomáha to tiež nakupovať zdravé potraviny lacnejšie. Pretože každá návšteva supermarketu je spojená s mnohými pokušeniami. Čím menej často tam chodíte, tým menej míňate.

Zaraďte do svojho týždenného menu aj mäso 

lacné jedlo nakupovanie jesť mäso varenie

Jedzte ryby častejšie

lacné jedlo nakupovanie ryby varenie životný štýl zdravý

Vytvorte si plán týždenného menu

lacné nákupy potravín spoločne jedia veľkú rodinu

Nájdite svoj čerstvý trh

Ak chodíte nakupovať raz týždenne, určite môžete ísť autom na čerstvý trh, kde môžete kúpiť lacné potraviny môcť. Nájdete tu množstvo skvelých jedál, ktoré sú zdravé. Áno, niekedy môžu byť drahšie. Ale znova to zdôrazňujeme – hoci v supermarkete je veľa výhodných obchodov, je tam aj veľa zbytočných pokušení. Miniete rovnaké množstvo peňazí na čerstvom trhu ako v supermarkete, ale investujete svoje peniaze zhruba do toho, čo je oveľa zdravšie a tiež vás to rýchlejšie naplní.

Vyberte si čerstvé ovocie a zeleninu

nakupujte lacné väčšie množstvá raz za týždeň

Lacné nakupovanie

lacné potraviny nakupujúca žena nakupujúca

Spoznajte prírodu okolo seba

Zdá sa, že sme úplne stratili kontakt s prírodou. Zvlášť mladšie generácie často netušia, ktoré druhy ovocia a zeleniny sú v skutočnosti typické pre ich región. Nemala by byť zmienka o ročných obdobiach, v ktorých rastú.

Je lepšie kupovať ovocie a zeleninu, ktoré sú pre daný región typické

lacné nákupy potravín broskyne ženský trh

Prečítajte si o tom viac a nakúpte sezónnejšie produkty. Takýmto spôsobom si prirodzene zaistíte zdravší každodenný život s čerstvými výrobkami.

Mrazené a sušené výrobky

Mrazené a sušené výrobky sú dobrým kompromisom na zimu, keď chcete jesť viac ovocia. Nepochádzajú zďaleka a nie sú vyrábané v umelých podmienkach. V určitom období sa konzervujú čerstvé. Moderné technológie mrazenia a sušenia pomáhajú týmto výrobkom zachovať si svoje vlastnosti.

Nakupovanie s rodinou je príjemnejšie

lacné potraviny nákupy rodinný supermarket ovocie a zelenina

Nakupujte na internete

Nakupovanie na internete je oveľa lacnejšie. Okrem iného si môžete objednať aj zdravé jedlo. Zvlášť to ovplyvňuje prídavné látky v potravinách.