Negatívne ióny majú pozitívny vplyv na naše zdravie

Negatívne ióny sú atómy kyslíka nabité ďalším elektrónom. V prírode vznikajú pôsobením vody, vzduchu a slnečného svetla. Negatívne nabité ióny sa najčastejšie vyskytujú vo voľnej prírode, obzvlášť v blízkosti tečúcej vody alebo po búrke.

Možno tiež poznáte ten jedinečný zápach vo vzduchu a ten zvláštny pocit, keď ste na pláži alebo v blízkosti vodopádu. To vlastne znamená, že telo je nasýtené negatívnymi iónmi.

Vychutnajte si čerstvý vzduch plný negatívnych iónov v prírode

Negatívne ióny majú pozitívny vplyv na naše zdravie

Nechceli by ste si vziať tento príjemný pocit so sebou domov a stále si užívať čerstvý vzduch? Je to však možné! Všetko, čo potrebujete, je ionizátor, ktorý generuje negatívne ióny a zaisťuje odstránenie alergénov zo vzduchu vo vašom dome. Ionizátor pre domácnosť má tiež niektoré pozitívne účinky na vaše zdravie.

Ktoré to sú? Zistite nižšie …

Čo robia negatívne ióny?

Keď sú negatívne ióny vysoko koncentrované, sú schopné vyčistiť okolitý vzduch od spór plesní, peľu, pachov, cigaretového dymu, baktérií, vírusov, prachu a iných nebezpečných častíc vzduchu.

Je to možné, pretože negatívne ióny sa kombinujú s pozitívne nabitými suspendovanými časticami tvorenými časticami nečistôt a inými znečisťujúcimi látkami. Vďaka tomu sú choroboplodné zárodky, plesne, peľ a ďalšie alergény príliš ťažké. A padnú na zem alebo sa prichytia o blízky povrch. Tým sa odstránia zo vzduchu v miestnosti a už nemôžu spôsobovať astmu, alergie a napríklad pľúcne choroby.

Negatívne ióny sú atómy kyslíka, ktoré sú nabité ďalším elektrónom

Zdravie ionizátorov negatívnych iónov

V našich domovoch a na pracoviskách bohužiaľ nie je dostatok negatívnych iónov. Aj keď necháte okná otvorené, koncentrácia negatívnych iónov vo vzduchu je príliš nízka. Prispieva k tomu znečistenie ovzdušia vo veľkých mestách a všetky klimatizačné a elektrické zariadenia, ktoré generujú veľa pozitívnych iónov.

Vzduch v meste je bohužiaľ znečistený a bohatý na pozitívne ióny 

Čistič negatívnych iónov čerstvý vzduch

Ako ionizátory fungujú?

Ionizátor už máte doma bez toho, aby ste o tom vedeli. Keď sa sprchujete, prirodzene sa vytvárajú negatívne ióny. To je pravdepodobne dôvod, prečo toľko ľudí potrebuje ráno na prebudenie sprchu.

Teraz poznáme ďalší dôvod, prečo je sprchovanie pre nás také dobré

Pri sprchovaní sa vytvárajú negatívne ióny

Sprcha bohužiaľ nemôže osviežiť vzduch vo vašej spálni alebo obývačke. Našťastie vedci vynašli ďalší, ešte účinnejší spôsob vytvárania negatívne nabitých iónov – konkrétne ionizátor.

Ionizátory a blesky majú niečo do seba

Metóda blesku s ionizátorom negatívnych iónov

Moderné ionizátory používajú metódu, ktorá je v skutočnosti podobná spôsobu, akým sa blesky vyskytujú v prírode. Malé množstvo prúdu prechádza vzduchom medzi dvoma elektrónmi hrotom ihly. Čím bližšie sú elektróny k hrotu ihly, tým bližšie sú k sebe pritlačené. Pretože sa elektróny navzájom prirodzene odpudzujú, sú (keď dosiahnu koniec ihly) zatlačené do najbližšej molekuly vzduchu. Týmto spôsobom sa transformujú na negatívne ióny, ktoré sú vedecky známe aj ako anióny. Aj tieto sa navzájom odpudzujú, takže sa vyrábajú stále viac a uvoľňujú sa ďalej a ďalej do miestnosti. A ako súčasť tohto procesu (nazývaného ionizácia) sa stáva ozónu vyrobené ako vedľajší produkt.

Ionizátor môže mať pozitívny vplyv na vaše zdravie

Ionizátor negatívnych iónov čerstvý vzduch v domácom zdraví

Niektoré zdravotné výhody negatívnych iónov:

Čo pre vás môže iontová terapia s ionizátorom zlepšiť zdravie a pohodu? Nasledujú niektoré zdravotné prínosy negatívnych iónov:

  • Negatívne ióny majú pozitívny vplyv na pohodu. Často sú popisované ako prírodné antidepresíva.
  • Ukázalo sa, že ionizátory čistia vzduch od prachu, peľu, spór plesní a ďalších potenciálnych alergénov.
  • Ionizátory môžu výrazne obmedziť vírusy a baktérie plávajúce vo vzduchu.
  • Riziko respiračných chorôb, ako je nádcha a chrípka, a dokonca aj sennej nádchy a astmy, je výrazne znížené.
  • Pretože sa negatívne ióny absorbujú priamo do krvného obehu, bojujú so škodlivými voľnými radikálmi v tele.
  • Výskum na Kalifornskej univerzite ukazuje, že negatívne ióny normalizujú hladiny serotonínu v mozgu, čo potenciálne zlepšuje pozitívny prístup človeka.
  • Negatívne ióny znižujú bolesti hlavy a choroby. Ionizátory sa používajú v nemocniciach v Európe, pretože majú pozitívny vplyv na zdravie pacienta.
  • „Negatívne ióny zvyšujú tok kyslíka do mozgu; čo vedie k vyššej ostražitosti, zníženej ospalosti a väčšej duševnej energii “, tzv Pierce J. Howard PhD v Centre pre aplikované kognitívne vedy
  • Štúdie ukázali, že záťaž negatívnymi iónmi tiež zlepšuje fyzický výkon.

Trávte viac času v prírode!

Negatívne ióny v prírode prúdia pozitívnou energiou

Ionizátory a negatívne nabité ióny, ktoré vytvárajú, môžu čistiť vzduch, pôsobiť proti ochromujúcim účinkom kladných iónov a znečistenia ovzdušia. A negatívne ióny ponúkajú mnoho zdravotných výhod, ktoré veda len začína objavovať.

S najväčšou pravdepodobnosťou, ak žijete v znečistenom mestskom prostredí a v modernom dome plnom elektrických spotrebičov, zvážte zdravotné výhody negatívnych iónov. Stojí za to použiť ionizátor. Zostať zdravý!