Nízkokarbohydrátové jedlá – nápady receptov, s ktorými nepriberiete a zostanete sýti

Nízkokarbohydrátové jedlá pre vaše zdravé jedlá

Obmedzenie konzumácie uhľohydrátov vás niekedy môže priviesť až do zúfalstva. Vyzerá to tak, že všetko, čo chutí, neprospieva vlastnému zdraviu ani plánovanému chudnutiu. Cítite to rovnako? Ak je to tak, potom vám tento článok môže priniesť väčšiu nádej. Existuje mnoho chutných jedál s nízkym obsahom sacharidov. Tu je niekoľko nápadov pre vás!

Potraviny s nízkym obsahom sacharidov – tipy na zdravé stravovanie

živé zdravé nízkosacharidové jedlo uprednostňuje uhorkový jogurt

Nízkokarbohydrátové jedlá – nápady pre chutné recepty pre tých, ktorí sú hladní

Varte varené vajcia s nízkym obsahom sacharidov

Jablká a syr

Zdá sa vám táto kombinácia zvláštna? Ale chutí to naozaj dobre! Z toho sa dajú pripraviť chutné jedlá s nízkym obsahom sacharidov a zároveň vám dodajú veľa vitamínov, živín a v konečnom dôsledku aj energie.

Avokádo na chrumkavom chlebe

Upečený chlieb alebo iné chrumkavé pochúťky výborne chutia s avokádovými cestovinami. Aj v takom jedle máme relatívne málo uhľohydrátov. Najlepšie je vybrať si výrobky z celozrnnej múky.

Tipy na zdravé recepty, ktoré tiež výborne chutia

živý zdravý avokádový chlieb s nízkym obsahom sacharidov

Jogurt s uhorkou

Tsatsiki je grécke jedlo a je skvelým spôsobom, ako si vychutnať kombináciu jogurtu a uhorky. Existujú však aj ďalšie chutné recepty s rovnakými výrobkami. Môžete tiež pridať kvark. To sa zmení na druh smotanového šalátu, v ktorom potom môžete ovládať výber produktov a ich obsah tuku a kalórií. Naplní vás, dodá vám veľa energie a chutí naozaj dobre. Takéto jedlo je vhodné najmä na leto.

Pripravte si tzatziki v lete

Nízkokarbohydrátové jedlá Tsatsiki zdravé jedlo

Šalát z kuracích pŕs

Šalát vás zasýti, ako mnohí ľudia zvyčajne očakávajú. Všetko závisí od správnych kombinácií s inými výrobkami. Zelený šalát a všetky ostatné druhy listovej zeleniny vám poskytnú veľa minerálov a vitamínov, a preto vás zasýtia. Ak k tomu pridáte filé z kuracích pŕs, urobili ste lahodné jedlo s veľmi nízkym obsahom sacharidov.

Tvaroh s ovocím

Tvaroh s ovocím je veľmi chutný dezert. Táto kombinácia má veľmi nízky obsah sacharidov a cukru.

Jednoduchý a chutný recept

žiť zdravo zdravo jesť ovocie tvaroh

Zeler s arašidovým maslom

Táto kombinácia znie divne, dokonca až odvážne. Zeler s arašidovým maslom však chutí dobre a mali by ste to vyskúšať! Tiež vám dodá veľa energie a obsahuje málo uhľohydrátov.

Máte radi zeler? A arašidové maslo? Potom skombinujte tieto!

živé zdravé tipy nízkotučný zeler arašidové maslo

Vajcia natvrdo

Lahodné a zdravé jedlo bez uhľohydrátov nemusí byť drahé. Mohlo by to byť niečo ako varené vajcia. Stačí pridať soľ alebo iné korenie! K nej sa môže hodiť akýkoľvek druh zeleniny.

Vajcia sa dajú ľahko kombinovať s mnohými druhmi zeleniny

Vajcia s nízkym obsahom uhľohydrátov varené chutné nápady na recepty

orechy

Orechy môžu byť v zásade zahrnuté do všetkých druhov zdravých receptov, a to z veľmi dobrého dôvodu. Len hrsť orechov vám môže pomôcť získať hodiny energie na prácu. Podporuje sa predovšetkým schopnosť myslieť, ale v skutočnosti môžeme byť telesne dlhší. Obdivuhodné je, že orechy obsahujú málo uhľohydrátov.

Orechy sú zdravé, chutné a majú nízky obsah uhľohydrátov

Nízkosacharidové jedlá Jesť orechy je chutné bez priberania

Edamame

Edamame je japonský názov fazule na konári. To znamená sója. To sa používa na prípravu veľmi exotických jedál na Ďalekom východe. Edamame je skvelá potravina, pokiaľ ide o živiny, ktoré obsahuje. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako ich pripraviť, a na to, aby jedlo chutilo, nepotrebujete veľa korenia. Podiel uhľohydrátov je skutočne malý.

Skúste edamame!

Jedlá s nízkym obsahom sacharidov, recepty na cesnak edamame

Humus s červenou paprikou

Máte radi humus? Na to, aby ste boli plní a plní energie, väčšinou ani nepotrebujete veľa! Kúpte si humus a zjedzte ho s chrumkavými kúskami korenia.

Recept na chutný a nízkosacharidový recept

živá zdravá humusová paprika s nízkym obsahom uhľohydrátov

Paradajky s tuniakom

Paradajky s tuniakom na ďalšie chutné jedlo, ktoré môže byť zdravé iba pre každého. Tento tiež neobsahuje takmer žiadne uhľohydráty.

Tip na recept s nízkym obsahom sacharidov s rybou

Žite zdravé recepty s nízkym obsahom sacharidov

Dúfame, že vám dnešné tipy na potraviny s nízkym obsahom uhľohydrátov dajú príležitosť bez námahy pripraviť lahodné a veľmi zdravé jedlo, ktoré vás nabije energiou, ale nepriberie, už za niekoľko minút..