Nové korenie – kde, kedy a ako toto nové korenie použijeme?

Nové korenie

Nové korenie – nález Columbusa

Toto korenie prvýkrát objavil a popísal Krištof Kolumbus. Podobnosť s čiernym korením a jeho poloha viedli Columbusa k pomenovaniu korenia jamajské korenie. Columbus vzal korenie so sebou do Španielska a dal mu názov „Pimienta“, čo v španielčine znamená jednoducho korenie.

Pimienta sa nazývala celozrnná, pretože je veľmi podobná paprike

Nové korenie zavrieť

Dôležitá zložka zmesi korení počas adventu

Korenie muffiny

Plody nového korenia sú zelené, nezrelé a okrúhle, a keď uschnú, získajú tmavohnedú farbu, čím sa ešte viac podobajú na čierne korenie, ktoré poznáme. Pimento guličky sú len väčšie a jeho chuť je ešte intenzívnejšia. Vôňa nového korenia je mätúca a pripomína klinček, niekedy škoricu, niekedy muškátový oriešok. V niektorých oblastiach je korenie stále známe ako klinčekové korenie a je nepostrádateľnou súčasťou adventnej zmesi. V indickej a arabskej kuchyni je nové korenie primiešané do zmesi kari. V kombinácii s borievkou a bobkovými listami urobí nové korenie ešte kyslejšiu kapustnicu alebo iné jedlá.

Bobule rastú na strome nazývanom paprika myrta

Nové korenie zelené

S týmto aromatickým zázrakom sa dochucuje ryba a mäso, pripravujú sa marinády a omáčky k divine a rafinujú sa rôzne kompóty. Dobrý nápad je dať pár zrniek do adventného punču alebo do ovocného punču. Obyčajnému varenému vínu môžete dať veľmi zvláštnu a individuálnu arómu.

Vďaka svojej vôni, ktorá pripomína škoricu a klinček, je jamajské korenie stále nazývané korením.

Korenie veľké dobré gule

Toto zázračné korenie obsahujú aj milované perníčky

Nové perníkové hviezdy

Korenie môžete kombinovať s čiernym korením, bobkovým listom, zelerovou vňaťou alebo cesnakom. Aromatické bobule by ste nemali preháňať. Použite asi 2-3 zrná na 4 porcie, aby ste sa vyhli predávkovaniu. V skutočnosti je ťažké ochutnať korenie v jedle a kvôli mnohým asociáciám s chuťou sa plody papriky myrty stále nazývajú nové korenie alebo nové korenie..

Múka zmiešaná s aromatickým korením nadobúda pre zmysly úplne iný význam

Nové korenie v múke

Pokiaľ vám Vianoce trvajú príliš dlho, môžete si v Helloweene upiecť aj koláčiky

Korenie helloween cookies

Niektoré z nich určite vydržia do prvého adventu

Nové korenie rôzne

Bobule nového korenia sa úmyselne zbierajú nezrelé kvôli vysokému obsahu eugenolu – hlavnej zložky silíc v novom korení, ktorá je prítomná aj v klinčekoch.

Na Jamajke, odkiaľ pochádza myrta paprika, sa ako prírodné liečivo používajú zrnká nového korenia a oleje, ktoré obsahujú. Jamajčania z neho pripravujú aromatické a liečivé čaje.

Aromatické korenie mení charakter akéhokoľvek konvenčného nápoja alebo jedla

Čaj z nového korenia

Kávové vence sú tiež zábavnejšie s exotickou zmesou korenia

Korenie nové korenie kardamóm

S niekoľkými zrnami nového korenia môžete veľa zmeniť

Pim ent mini

V prípade vážnych chorôb, pravidelných liekov, tehotenstva a dojčenia by bolo vhodné pred konzumáciou nového korenia vyhľadať odbornú radu..

Vôňa pečiva zostane vo vzduchotesnej plechovke dlho

Pi ment plechovka

A keď ich zjete dosť, môžete zrná vždy použiť na iné účely

Pim ent rôzne reťazce