Čo je to mikroihlička, kedy a ako často by sa mala používať?

Myslíte si, že po určitom veku sa musíte pri starostlivosti o pleť spoliehať na invazívne postupy? Mýlite sa a mikroihlička je toho veľmi dôležitým príkladom. Vďaka pokročilým metódam, ako sú tieto, môžete pôsobiť proti nedokonalostiam a zároveň pôsobiť mladšie. Široká škála účinkov a vysoká účinnosť vďaka inováciám robia túto kozmetickú službu stále obľúbenejšou. Tu sa odporúča veľká opatrnosť, pretože v rukách neskúseného človeka môže táto metóda tiež spôsobiť veľké škody. Než sa k tomu uchýlite, mali by ste byť o postupe dobre informovaní. Toto je účel tohto článku.

Mikrojehličkovanie dokáže veľa vecí, ale môže spôsobiť škodu v rukách zlých kozmetičiek

Trendy starostlivosti o tvár, nápady starostlivosti o krásu

Získajte prehľad o mikroihličkových zariadeniach

Predtým, ako podrobne napíšeme o účinku tohto kozmetického postupu, chceli by sme ísť do zariadení, ktoré sa na to používajú. Pretože práve ich kvalita spolu s profesionalitou kozmetičiek je tým rozhodujúcim faktorom, či si nimi zničíte alebo skrášlite pokožku..

Na trhu sú v súčasnej dobe najmenej tri rôzne typy zariadení a sú to tieto:

  • Dermapen

Pre toto zariadenie existuje niekoľko synonymných výrazov a všetky sa končia slovom „pero“. V zásade máte na mysli to isté. Jedná sa o elektrické náradie s hlavou ihly. S ním sa veľmi presne urobia vpichy do kože. Toto je menej invazívna, modernejšia a bezpečnejšia verzia dermarollera.

  • Dermaroller

Dermaroller bol typickejší pre začiatok postupu mikroihličkovania. Ale stále sa používa sem a tam. Hlavným rozdielom medzi inovatívnejším Dermapenom je to, že pomocou Dermarollera natiahnete ihly na kožu. Existuje preto väčšie riziko, že pri tom vzniknú nežiaduce praskliny. Ďalej sa zápal a nečistoty môžu prenášať z jednej miestnej oblasti do druhej.

  • Dermastamp

Dermastamp, známy tiež ako Dermastamp, funguje na podobnom princípe ako Dermapen. To však môže pokrývať väčšiu plochu naraz. Je to tiež moderné riešenie, ale nemusí byť nevyhnutne najpresnejšie.

Z toho, čo bolo práve povedané, by sa dalo usúdiť, že s Dermapenom je na bezpečnej strane. V tomto prípade sa ihly pohybujú hore a dole. Ošetrujete menšie plochy jednu po druhej s maximálnou presnosťou. Takýmto prístupom sa dosahujú najlepšie výsledky a znižuje riziko vzniku trhlín a prenosu nečistôt na minimum.

Kvalitatívne ošetrenie pôsobí proti nečistotám pokožky a procesom starnutia

Mikroihličkové trendy v starostlivosti o krásu

Čo môžete dosiahnuť pomocou mikroihly??

V najlepšom prípade by ste mohli dosiahnuť najžiadanejšie kozmetické efekty na koži pomocou mikroihličkovania naraz. Preto je každé mikroihličkové zariadenie také obľúbené a kupuje sa aj na použitie doma. Osvedčené úžasné výsledky používania tejto metódy od deväťdesiatych rokov túto tendenciu posilňujú.

Mikrojehličkovanie vo všeobecnosti pomáha pokožke regenerovať, a preto môže natrvalo odstrániť nedokonalosti pokožky. U staršej pokožky dochádza k viditeľnému zmenšeniu vrások. Tento postup má uťahujúci účinok na všetky ženy. Pokožka sa stáva pružnejšou, pri spätnom pohľade vyzerá oveľa zdravšie a prejavuje sa dokonca rovnomerne.

Vďaka mikroihličkám môže byť používanie invazívnych kozmických postupov v starobe nadbytočné

Krása starostlivosť o zdravie starostlivosť o pleť

Koľko času uvidíte výsledky a koľko procedúr je potrebných?

Položením tejto otázky svojmu estetikovi môžete zistiť veľa o ich schopnostiach. Dobrý profesionál by vám podrobne povedal o svojich skúsenostiach. Zdôraznil by tiež, že všetko je veľmi individuálne. Regeneračné procesy prebiehajú v každom veku a u každého človeka iné. To závisí aj od hĺbky hlavného problému. U niektorých ľudí môže jeden postup priniesť neuveriteľne dobré výsledky. Ostatní budú musieť čakať dlhšie a možno tento postup niekoľkokrát zopakujú. Isté však je, že efekt sa bude po čase pomaly odvíjať. Po niekoľkých týždňoch uvidíte výsledky.

Môžete použiť Dermaroller, Dermapen alebo Dermastamp

Trendy v nápadoch na mikroihličky v starostlivosti o krásu

Ako často sa môže procedúra mikroihiel opakovať??

Platí pravidlo, že čím dlhšie sú ihly používané, tým väčšia je vzdialenosť medzi rôznymi aplikáciami. Hĺbka zásahu zasa závisí od stupňa náročnosti problému. Povedali by sme, že tento postup nemôžete opakovať viac ako raz za mesiac. Ak vám bude ponúknuté niečo iné, buďte skeptickí.

Dermapen je najhorúcejšie zariadenie na mcroneedling

Beauty Care Microneedling Výhody Nevýhody

Riziká

Vo všeobecnosti by sme neodporúčali používať mikroihličky doma. Môžete si myslieť, že ste tým Kozmetička-Chcete uložiť návštevy? Nemýľte sa: škoda, ktorú môžete v tomto procese spôsobiť, je príliš veľká. Oprava by tiež stála veľa času a peňazí. Najlepšie urobíte, ak vynaložíte určité úsilie a čas na nájdenie skutočne dobrého profesionála. V ideálnom prípade by ste sa mali spoľahnúť na niekoho, koho baví vynikajúci imidž na internete a s bývalými zákazníkmi. Keď získate podrobné informácie, mali by ste si počas úvodnej konzultácie položiť kritické otázky. Skúste zistiť, či kozmetička sama pozná riziká a prínosy metódy. Položením kritických otázok by ste mali zhodnotiť úroveň jeho kompetencie. Nepoužívajte túto metódu na tvár, pokiaľ si nie ste úplne istí, že máte do činenia s niekým, komu dôverujete.

Varovanie: čím sú ihly dlhšie, tým je väčšie riziko problémov 

Nápady na mikroihličkovanie v starostlivosti o krásu

Variácie

Postup má mnoho variácií a súvisí s účelom aplikácie. Tieto postupy majú tiež rôzne názvy na marketingové účely. Existuje napríklad takzvaná metóda BB na dosiahnutie rovnomerného znečistenia. Pri tomto zákroku sa vďaka ihličkám do pokožky zapracujú určité látky, ktoré dosahujú tento efekt. Pri iných prístupoch s mikroihličkami je možné kyselinu hyalurónovú alebo vitamín C zaviesť hlboko do štruktúry pokožky. Vďaka tomu budú mladšie, pevnejšie a zdravšie. Tento liečebný prístup je veľmi obľúbený najmä v neskorom lete.

Môžete sa tiež stretnúť s výrazom „lekárske ihly“. Pod týmto pojmom sa jednoducho rozumie procedúra, pri ktorej sa vyliečia kožné defekty a vážne kožné problémy.

Akné a zápal kože

Okrem kožných kazov sa dá pomocou mikroihličiek liečiť aj zápal a akné. Len málokto to však zvláda dobre. Úlohou je spracovať štruktúru pokožky v jej hĺbke bez distribúcie baktérií do zvyšku pokožky. Je tu potrebná veľmi presná, hygienicky čistá a profesionálna práca. Pri takýchto postupoch dôverujte iba veľmi skúseným kozmetičkám, ktoré môžu ukázať dokonalé a spoľahlivé referencie o svojej práci.

Dermaroller sa stále používa, ale je lepšie použiť dermapen alebo derma pečiatku 

Výhody mikroihličkovej starostlivosti o krásu

Mikroihličkovanie sa preto všeobecne odporúča?

Kozmetické procedúry, ako je mikroihličkovanie, sú samy o sebe receptami pre mladú, čistú pokožku orientované na budúcnosť. Ak sa vykonávajú s vysokou presnosťou a profesionalitou, invazívnejšie postupy napínania pokožky budú potrebné len od veľmi neskorého veku. Pre niektorých ľudí môžu byť dokonca nadbytočné. Je to predsa metóda, ktorá pracuje s vašou pokožkou do hĺbky, takže si musíte dávať pozor. Je lepšie používať taký postup menej často a uistiť sa, že ste vybrali veľmi dobrú profesionálnu kozmetičku.

Prajeme vám veľa zábavy na ceste za dokonalou pleťou!

V najlepšom prípade zlepšíte farbu pokožky mnohými spôsobmi 

Trendy v starostlivosti o krásu v mikroihličkách

Pokiaľ ide o mikroihličky, dôverujte iba tým najlepším kozmopolitným

Skvelá starostlivosť o krásu tváre