Čo robiť proti chuti do jedla: S týmito 7 tipmi môžete zastaviť akékoľvek prejedanie sa

Kto by ich nepoznal – strašné útoky na jedenie, ktoré vždy len tak z ničoho nič prídu. Sotva vás napadne niečo iné ako lahodná čokoládová tyčinka alebo šťavnatý vanilkový puding s extra krémom. A potom si každý z nás často položil otázku: Čo sa dá robiť proti chuti do jedla? Zvlášť, keď je túžba po jedle sladká alebo tučná. Túžby môžu mať rôzne dôvody. Často to nie sú len fyziologické, ale skôr psychologické, ako stres a frustrácia. V niektorých prípadoch by ste mali vyhľadať radu odborníka a určiť veľmi konkrétne príčiny vašej túžby po jedle. Väčšinou to však nie je také vážne a objavia sa iba z času na čas. V takýchto prípadoch sa môžete pokúsiť oklamať chute sami. Nižšie nájdete našich 7 tipov proti záchvatovému prejedaniu, ktoré môžete vyskúšať.

Čo robiť proti chuti do jedla?

čo robiť proti chuti na sladké

# 1 Jedzte viac vedome a pomaly

Náš prvý tip je veľmi všeobecný, ale nielenže pomáha predchádzať chuti do jedla, ale celkovo vám pomôže aj schudnúť. Pretože ak budete jesť pomalšie a hlavne vedome, jedlo telo oveľa lepšie vstrebe. Je to spôsobené tým, že je podporované trávenie a zrýchlený metabolizmus.

Navyše potom v zásade konzumujete oveľa menšie množstvo jedla, pretože keď jete pomaly a vedome, mozog má dostatok času zareagovať na impulzy žalúdka, aby sa cítil sýty. Vedome jesť znamená automaticky sa spoliehať na zdravé jedlo.

# 2 zázračná droga: horká čokoláda

Priaznivci čokolády pozor! Stále si môžete vychutnať svoju čokoládu, ale v tmavej verzii. Vďaka 70% obsahu kakaa vám čokoláda dokáže úplne neškodne pomôcť, keď máte chuť na sladké. Zvlášť sa odporúča tmavá organická čokoláda so surovým kakaom – nie nadarmo to Mayovia a Aztékovia nazývali „jedlom bohov“. Vďaka vysokému obsahu základných minerálov, ako je horčík, vápnik, železo, fosfor a draslík, surové kakao reguluje krvný tlak, ako aj hladinu cholesterolu a inzulínu. Takúto čokoládu môžete konzumovať s pokojným svedomím a nielen bojovať s chuťou, ale dokonca zdravo schudnúť. Dá sa použiť aj na prípravu vynikajúcich dezertov a občerstvenia, ktoré si môžete vziať dokonca aj do kancelárie.

Tmavá čokoláda pomáha proti chuti do jedla

tmavá čokoláda zdravá, čo robiť proti chuti do jedla

 # 3 Používajte nos chytro

Počuli ste už o tom, že pomocou príchutí môžete zdravo schudnúť? Podľa najnovších štúdií dokonca aj pričuchnutie k niektorým vonným olejom alebo esenciám pomôže zbaviť sa prebytočných kíl na boku. Vône ako karamel, kakao, vanilka a škorica by boli veľmi účinné – všetky nebeské arómy, ktoré obzvlášť milujú tí, ktorí majú chuť na sladké. Ale aj niektoré očarujúce vône, ako sú levanduľa, mäta pieporná, citrón, zázvor a grapefruit, vám pomôžu schudnúť udržateľným spôsobom prostredníctvom pravidelného pachu. Preto sú tieto vône ideálne ako pomoc v boji proti nepríjemnej chuti na jedlo.

# 4 Nájdite správne plnivá

Nabudúce si položíte otázku: „Čo robiť s chuťou do jedla“, možno by ste sa mali pozrieť na svoje denné menu. Aké sú vaše obvyklé plnivá? Možno tieto nie sú pre vás vôbec vhodné. tu nájdete veľmi užitočnú tabuľku sýtosti, ktorá vám môže pomôcť lepšie sa zorientovať. Niektoré z najlepších a najzdravších plnív sú napríklad zemiaky, celozrnné cestoviny a chlieb, chudé ryby, ryža, syr, obyčajný jogurt a vajíčka. Dobré plnivá sú bohaté na bielkoviny a zasýtia vás rýchlo a predovšetkým udržateľne. Hladina cukru v krvi sa zároveň nevyháňa, ale zostáva relatívne konštantná. Akákoľvek chuť na jedlo tu prakticky nemá šancu.

Zdravé jedlo je základom a cieľom trvalo udržateľného chudnutia

prestaňte jesť útoky, čo robiť proti chuti do jedla

# 5 Vychutnajte si lahodné smoothie častejšie

Namiesto toho, aby ste nabudúce, keď budete mať chuť na sladké, rýchlo vypili kolu alebo sladkú limonádu, môžete si pripraviť chutné, zdravé smoothie. Odborníci na výživu odporúčajú pre zdravé smoothie najmä prísady bohaté na minerály, bielkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vlákninu. Špenát, ananás, orechy, chia semienka, banán, avokádo a jablká sú len jeho malou súčasťou. Medový, javorový alebo agávový sirup sú vhodné pre ešte väčšiu sladkosť. Počas diétnej alebo detoxikačnej kúry si zároveň môžete pokojne vychutnať mnohé zo smoothies. Zvlášť tieto, pripravené z chia semienok, ovsených vločiek alebo orieškov, sú perfektné ako plnky a verní spojenci v boji proti chuti do jedla.

Tieto ingrediencie sú ideálne pre vaše zdravé smoothie

zdravé superpotraviny, čo robiť proti chuti do jedla

# 6 Zvýšte svoju vlastnú kvalitu spánku

Na začiatku môže znieť zvláštne, že za chuťou do jedla môže byť spánkový deficit. Je to však fakt, ktorý má svoje veľmi logické, vedecké vysvetlenie. Ak sa dostatočne dlho nevyspíme, naše telo jednoducho vyrobí menej hormónu sýtosti leptínu. Súčasne sa uvoľňuje viac ghrelínu – dôležitého hormónu, ktorý stimuluje chuť do jedla. Túžbám sa tu jednoducho nevyhne. Mali by ste preto venovať väčšiu pozornosť kvalite svojho spánku a v noci spať aspoň 6-7 hodín, v závislosti od vašich osobných potrieb. Mnoho výskumníkov spánku je už istých, že unavení, nie dobre odpočinutí ľudia majú tendenciu mať chuť a v priemere jedia viac ako tí, ktorí nespia. Logické, nie? Keď ste unavení, jednoducho potrebujete viac energie, alebo inými slovami, máte vyššiu energetickú potrebu.

Lepšia kvalita spánku vedie k menšej chuti na jedlo

dizajnové spálne zdravý spánok správny matrac

# 7 znížte stres

Nielenže je dokázaným faktom, ale bohužiaľ pre mnohých z nás osobnou skúsenosťou, že človek trpí stresom z jedla. Zvlášť, keď sa stresové situácie vyskytujú častejšie v každodennom kancelárskom živote, máme tendenciu občerstviť sa nezdravými jedlami na boku. Krehké sušienky, čokoládové tyčinky, chipsy alebo slané krekry – všetky obľúbené jedlá na výkrm, ktoré nás pokúšajú znova a znova, keď máme chuť. A akoby to nestačilo, chceme toho stále viac … Prečo je to tak? Nezdravé sladké, mastné alebo slané pochúťky stimulujú naše centrum odmeňovania a šťastia v mozgu natoľko, že sa nám jednoducho nechce prestať. Kto chce zastaviť nadmerné pocity šťastia??

Náš tip: Prejdite na zdravé dezerty a vo voľnom čase viac športujte alebo si zacvičte relaxačnú techniku ​​podľa vlastného výberu. Na to je samozrejme ideálna jóga a meditácia.

a s týmto diétnym sprievodcom ide na požadovanú hmotnosť!

Ak je to pre teba jednoduchšie, dohodni sa, že si zabehneš s priateľmi

behanie pri mori, čo robiť proti záchvatom hladu

Jedenie s blízkymi nielen podporuje trávenie, ale tiež vám navodí dobrú náladu

zdravé stravovanie, čo robiť proti chuti do jedla

Stavte na zdravé a na bielkoviny bohaté potraviny

lososový olej z avokádových semien, čo robiť proti chuti do jedla

šalát so zdravým jedlom, čo robiť proti chuti do jedla

Diaľný východ a orientálna kuchyňa sú na to celkom dobré

indické jedlo zdravé čo robiť proti chuti do jedla

zdravé stravovanie, čo robiť proti chuti na prejedanie sa

… alebo upečte chutnú nízkokalorickú pizzu z celozrnného cesta

čo robiť proti chute na pizzu zdravé

Celozrnné produkty, špenát a vlašské orechy sú jedny z najlepších potravín na prejedanie sa

celozrnné rezance banány, čo robiť proti chuti do jedla

špenát zdravý, čo robiť proti chuti do jedla

Okusujte vlašské orechy, čo robiť proti chuti do jedla

Rovnako ako čerstvé ovocie a zelenina vo všeobecnosti

superpotravina zdravá ovocná zelenina, čo robiť proti chuti do jedla

To všetko by ste mali zaradiť do svojho denného menu tak často, ako to len bude možné

čo robiť proti hladu hladného ovocia jesť orechy

Napríklad s takými chutnými raňajkami

zdravé raňajky ovocné avokádo, čo robiť proti chuti do jedla

Najlepšie je pripraviť si musli sami a iba z cenných surovín

čo robiť proti chute na zdravé raňajky

A robte bez cukru stále viac a viac …

čo robiť proti chuti na sladké ovocie

Čerstvý, chrumkavý šalát je v kancelárii vždy nápadom na zdravé občerstvenie

zdravý šalát žena v kancelárii, čo sa dá robiť proti chuti

Zabudnite na nezdravé jedlo z pokušenia

nezdravé jedlo v kancelárii, čo robiť proti chuti do jedla

čo robiť proti chuti do jedla jesť rožky

Najlepšie urobíte, ak to vyhodíte z chladničky a domova

čo robiť proti chute ženy chladnička

… tak toto sa tu nestáva …

čo robiť proti útokom na sladkosti

čo robiť proti záchvatom chuti do jedla schudnúť zdravo

Jedzte viac vedome a pomalšie

čo robiť proti chuti na zdravé jedlo

Vyberajte si jedlo múdro

zdravé jedlo, čo robiť proti chuti do jedla

Vyrobte si vlastné sladkosti z vysoko kvalitnej tmavej čokolády

čo robiť proti chute na zdravé sladkosti s horkou čokoládou

Nezabudnite na svoje denné jablko!

jesť jablko, čo robiť proti chuti na prejedanie sa