Olej z kamélie pre krásnu pokožku a vlasy – 4 výhody na prvý pohľad

Vedeli ste, že nádherné japonské gejše, známe svojim úžasným vzhľadom, používajú kaméliový olej, aby udržali svoju pokožku bezchybnú a mladistvú a vlasy hodvábne a lesklé?

Výhody kamélie sú v krajine vychádzajúceho slnka cenené už desaťročia. Vďaka svojim pozoruhodným vlastnostiam, ktoré regenerujú pokožku a revitalizujú vlasy, je olej z kamélie jednou z našich obľúbených zložiek v prírodnej kozmetike..

Olej z kamélie – vlastnosti a výhody pre pokožku a vlasy

Olej z kamélie výhody Vlastnosti olej zo semien kamélie

Olej z kamélie získaný lisovaním za studena semien kamélie (Camellia oleifera) – ktorá je v japončine známa aj pod názvom „Ruža zimy“ alebo Tsubaki – je jedným z prírodných kozmetických výrobkov, ktoré môžu obrátiť vašu starostlivosť o krásu hore nohami..

Radi používame olej z kamélie na tvár, vlasy a telo a v nasledujúcom príspevku sme zhrnuli štyri výhody tohto konkrétneho semena.

Pokračujte v čítaní a zistite, ako je možné tento neuveriteľný botanický olej použiť na vylepšenie vašej kozmetickej rutiny!

Olej zo semien kamélie

Olej z kamélie prospieva vlastnostiam semien kamélie červených kvetov

Štyri úžasné výhody oleja z kamélie

  1. Vyživuje vašu pokožku

Prvý a najpozoruhodnejší prínos oleja zo semien kamélie sa týka jeho výnimočných zvlhčujúcich vlastností. Tento olej je bohatý na vitamíny A, B, C, D a E, ktoré vyživujú vašu pokožku a dodávajú jej zamatovo hladký povrch. Olej z kamélie má podobnú molekulárnu štruktúru a hmotnosť ako kožný olej – prírodný olej vašej pokožky. Preto zaisťuje výrazne lepšie a rýchlejšie vstrebávanie do hlbších vrstiev epidermis. Je to obzvlášť dobrá voľba pre aknóznu pleť, pretože jej ľahká textúra neupcháva póry ani nezanecháva mastné zvyšky.

Kambiový olej pri lokálnom použití pomáha vytvárať bariéru, ktorá udržuje pokožku vláčnu a hydratovanú po celý deň.

Biele kvety kamélie

Olej z kamélie prospieva vlastnostiam kvetov

Zrelé semená kamélie

Olej z kamélie prospieva vlastnostiam semien kamélie

  1. Udržuje mladistvú pleť

Ďalšou výhodou kaméliového oleja je, že je bohatý na živiny upravujúce pokožku. Pomáhajú udržiavať mladistvý lesk vašej pokožky a bojovať proti známkam starnutia. Tento olej obsahuje viac ako 98% mastných kyselín s dlhým reťazcom, ako sú Omega 3 a 6, z ktorých 80% tvorí kyselina olejová, ktorá je podobná olejom z olív a makadamových orechov. Je to tiež hlavný zdroj rastlinného kolagénu a skvalénu, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou hydratačných a ochranných systémov pokožky. Produkcia skvalénu má tendenciu klesať s vekom, čo nás robí náchylnejšími na hyperpigmentáciu, podráždenie a ďalšie otravné kožné problémy.

Olej zo semien kamélie chráni a vyživuje pokožku

Olej z kamélie prináša výhody olejom z tmavých kruhov

  1. Stará sa o vaše riasy

Nielen vaša pokožka potrebuje starostlivosť – vaše riasy sú rovnako citlivé na vplyvy prostredia a vyžadujú rovnako veľa TLC. Olej zo semien kamélie je skvelý kondicionér na mihalnice, ktorý preniká hlboko do folikulov, aby ich vyživil a posilnil. Výsledok: krásne, jemné riasy.

O svoje mihalnice sa tak môžete starať prirodzenou cestou

Olej z kamélie výhody Vlastnosti rias Olej zo semien kamélie

  1. Posilňuje vlasy

Padajú vám vlasy alebo pôsobia dosť matne a bez života? Ak vám to znie povedomé, pridajte kaméliový olej do rutiny starostlivosti o vlasy – práve teraz.

Použitie oleja z kamélie na kučery má niekoľko kľúčových výhod. Ako ste už asi zistili, obsahuje základné živiny a mastné kyseliny, ktoré posilňujú a vyživujú vlasové folikuly, vďaka čomu sú nebesky hladké a lesklé. To je dôvod, prečo ho mnohé ženy používajú ako bezoplachový kondicionér pred šampónovaním, samotný alebo v spojení s inými olejmi, ako sú napríklad oleje. B. Kokosový olej.

Odhaľte tajomstvo krásnych vlasov

Olej z kamélie prináša výhody vlastnostiam starostlivosti o vlasy

Výhody oleja zo semien kamélie však pri aplikácii na vlasy siahajú oveľa ďalej. Vytvára ochranný štít proti ultrafialovému žiareniu a zachováva proteínovú štruktúru vašich vlasov, pričom znižuje poškodenie súvisiace s UV žiarením a zabraňuje odparovaniu vody.

Využite množstvo výhod oleja z kamélie

Olej z kamélie Vlastnosti vlasového oleja z kamélie

zhrnutie

Olej zo semien kamélie je prírodný olej na rastlinnej báze s rôznymi kozmetickými procedúrami, od ochrany a výživy pokožky po lesklé vlasy a krásne riasy..

Náš odborný tip je vyskúšať prírodné produkty starostlivosti o pleť a krásu s kaméliovým olejom. Môžete sa teda presvedčiť o výhodách vyššie uvedeného oleja zo semien kamélie!

Čerpajte zdravie a krásu priamo z prírody!

Výhody oleja z kamélie Vlastnosti zrelých semien kamélie

Fľaša esenciálneho oleja kamélie a semená kamélie. Krása, starostlivosť o pleť, wellness Kaméliový olej prospieva pokožke a vlasom Olej z kamélie má vlastnosti starostlivosti o pokožku. Olej zo semien kamélie