Olej z opuncie – zdravé účinky a metódy aplikácie

Vysoko kvalitný olej zo semien opuncie je jedným z najdrahších olejov zo všetkých. Jeho ťažkopádna extrakcia a pozoruhodné vlastnosti sú toho hlavným dôvodom. Používa sa v mnohých prírodných kozmetických výrobkoch ako zázračná zložka alebo sa v najčistejšej prírodnej variante nanáša priamo na pokožku. Nie nadarmo špičkoví šéfkuchári používajú vzácny olej aj na prípravu vynikajúcich špecialít, ako napríklad na záver. V dnešnom príspevku sa dozviete viac o všetkých najdôležitejších účinkoch oleja z opuncie. Prezradíme vám tiež, ako môžete olej použiť sami a na čo by ste mali pri kúpe prihliadať.

Olej z opuncie – pochúťka pre pokožku

zdravý olejový olej zo semien opuncie

Čo je olej zo semien opuncie?

Tento vzácny olej sa získava zo sušených a za studena lisovaných jadier opuncií. Toto sú pichľavé plody kaktusu Optunia Ficus Indica. Rastlina pôvodne pochádza z Mexika, ale teraz sa pestuje aj v Maroku a Taliansku, ako aj v ďalších juhoeurópskych krajinách.

Môžete jesť opuncie. V skutočnosti sú tieto veľmi zdravé a tiež chutia skvele, podobne ako figy. Nie nadarmo sú spolu s kaktusovými listami obľúbenou súčasťou mnohých mexických jedál.

Plody kaktusu sú červené alebo žlté

Olej z opuncií z opuncií

Na výrobu jedného litra opunciového oleja bežne potrebujete najmenej 1 tonu ovocia. Tieto sa zbierajú raz ročne a sú dosť náročné na prácu, najmä vzhľadom na množstvo tŕňov. Po zbere sa dužina oddelí od semien a tie sa potom sušia. Jadrá sa tradične lisujú za studena a takto sa extrahuje olej.

Opuncie sú široko používaným ovocím púšte

olej zo semien opuncie zdravý pre pokožku

Aké pozitívne účinky má olej??

Celé telo v zásade ťaží z mnohých cenných cenných látok, ktoré sa nachádzajú v oleji zo semien opuncie. Napriek tomu je olej najlepšie známy ako účinný elixír proti starnutiu. Pravidelné používanie by malo vyhladiť svetlé a hlbšie vrásky a nechať pokožku tváre zažiariť sviežim leskom. Pokožka je zároveň celkovo zamatová a jemná. Je tiež dostatočne hydratovaný a omladený. Olej zo semien opuncie je tiež často preferovaný pre starecké škvrny a iné vizuálne poškodenia slnkom alebo akné.

Prírodný olej naneste priamo na pokožku

mladá žena používa olej zo semien opuncie na starostlivosť o pokožku

O všetkých týchto skvelých pozitívnych vlastnostiach budete ešte menej pochybovať, ak sa dôkladne pozriete na zložky tohto oleja. Konkrétne obsahuje:

  • Tokoferol – (zo skupiny vitamínu E)
  • vitamín C
  • sekundárne rastlinné látky (fytosteroly, triterpény, beta karotén, kyselina ferulová atď.)
  • Omega-6 mastné kyseliny
  • Omega-9 mastné kyseliny

Zvlášť z toho môže ťažiť staršia pokožka

olej zo semien opuncie krásna pokožka

Vďaka týmto zložkám olej rozvíja účinok silného antioxidantu, má protizápalové vlastnosti a dodáva pokožke cennú vlhkosť. Všetko v jednom – skutočný dar krásy z púšte.

Ako môžete použiť olej zo semien opuncie??

Olej sa zvyčajne nanáša po kvapkách priamo na očistenú pokožku tváre. Dve alebo tri kvapky by mali stačiť. Potom sa jemne vmasírujú. Ošetriť ním možno nielen tvár, ale aj ostatné časti tela, kde je koža drsná a suchá. Olej môžete pridať aj do iných kozmetických výrobkov, ako sú krémy alebo pleťové masky.

Cenné kvapky pre väčšiu vlhkosť a pohodu

Olej z opuncie, starostlivosť o pleť

Čo by ste mali zvážiť pri nákupe?

Pri výbere dobrého oleja zo semien opuncie nesmiete šetriť na zlej strane. Preto je lepšie vyhnúť sa príliš lacným výrobkom. Mohli byť zriedené alebo doplnené škodlivými prísadami. Na druhej strane uprednostňujte iba organickú kvalitu a 100 -percentnú čistotu. Je tiež mimoriadne dôležité, aby sa olej získaval lisovaním za studena, a nie chemickou destiláciou. Ešte lepšie by bolo, keby váš olej z opuncií mal kratšie prepravné trasy a pochádzal z európskej krajiny alebo aspoň z Maroka. To tiež šetrí životnému prostrediu množstvo emisií CO2.

Vysoko kvalitný olej zo semien opuncie má všetko

olej zo semien opuncie zdravé účinky

Presvedčte sa o tomto prírodnom zdroji krásy!

Z opuncií vyrobte olej zo semien opuncie

Zrelé ovocie je mimochodom veľmi chutné

opunciový olej kaktus červené opuncie

olej zo semien opuncie žlté plody kaktus

Počas masáže zmiešajte niekoľko kvapiek tohto oleja s nosným olejom

masáž olejom zo semien opuncie starostlivosť o pokožku

Tešte sa na čistú a žiarivú pleť! 

krásna koža s olejom zo semien opuncie