Opravné prostriedky proti osám: Takto rozhodne odháňate drzých výtržníkov

Vedeli ste, že na osy sa vzťahuje federálny zákon o ochrane prírody? Áno presne. V Nemecku bola nedávno udelená pokuta za bezdôvodné zabíjanie osí. Preto by ste si mali dobre premyslieť, ako odletí lietajúcich škodcov bez toho, aby ste im ublížili. Týchto 5 jednoduchých prostriedkov proti osám je na to ideálnych.

Prečo nie je dovolené bezdôvodne zabíjať osy??

Napriek tomu, že sa osí bojíme alebo sa nimi aspoň obávame, hmyz je v skutočnosti dôležitým prínosom. Prispievajú k ekologickej rovnováhe lovom škodcov, ako sú komáre, vošky a muchy. Osy okrem toho významne prispievajú k opeľovaniu rastlín. Dokonca sa zlepšia aj tým, že budú vonku v daždi.

Okrem hroziacej pokuty je tu ešte jeden dôvod, prečo by ste nemali zabiť čierno -žltých pruhovaných výtržníkov. Totiž: umierajúce osy vylučujú feromóny, ktoré priťahujú viac osí a týmto spôsobom majú tendenciu problém zhoršovať.

Prostriedky proti osám by mali hmyz iba odháňať

prostriedky proti osám tipy osa tvár foto

Niekoľko rád týkajúcich sa správania ako liek na osy

Vopred by ste sa mali bližšie pozrieť na svoje správanie voči osám a prehodnotiť to. Pretože niektoré reakcie z vašej strany vnímajú hmyz ako hrozbu a stávajú sa agresívnymi. Nikdy by ste napríklad nemali osu hekticky trafiť ani do nej fúkať, keď sa priblíži.

Týmto spôsobom spôsobíte viac nepokoja a oxid uhličitý z ľudského dychu funguje ako druh poplašného signálu pre osy, ktorý vedie k pripravenosti zaútočiť. Najlepšie je hmyz veľmi opatrne odtlačiť alebo trpezlivo čakať.

Pri neskorých obedoch alebo obedoch vonku je vhodné jedlo vždy optimálne pokryť a dokonca zriadiť vo vzdialenom rohu záhrady alternatívny bufet, ktorý slúži ako predpokladané miesto na kŕmenie osí. Môžete tam položiť trochu džemu, niekoľko kúskov ovocia a 2-3 malé plátky klobásy. Osy sú dlho šťastné a roztržité.

Vosy milujú jedlá, ktoré sú sladké alebo majú vysoký obsah bielkovín

Jam v miske ako prostriedok proti osám

Vyhýbať by ste sa mali aj jasným farbám pri práci alebo odpočinku v záhrade, pretože tieto magicky priťahujú osy. Sladké parfumy a deodoranty sú tiež veľmi obľúbené u žlto-čierneho hmyzu a dokonca niektoré krémy na opaľovanie a leštidlá na nábytok sú pre nich veľmi atraktívne.

5 opravných prostriedkov proti osám, ktoré odháňajú iba problémov

Zo všetkých druhov osí v tejto krajine je pre nás problematická iba osa nemecká a osa obyčajná. Nie sú vyberaví a milujú všetky sladké a na bielkoviny bohaté jedlá, ktoré tiež radi máme na stole. Do konca júla sú osy príliš zaneprázdnené starostlivosťou o svoje potomstvo a stále nemôže byť reč o osom moru. Od začiatku augusta je však hmyz už v pohybe častejšie a hľadá pre seba vysokokalorické jedlo, osy sú často veľmi otravné a vyrušujú nás, keď jeme vonku. V nasledujúcich riadkoch sa teda naučíte, ako prirodzene odháňať hmyz alebo predchádzať škodcom.

Cola, Fanta a Co. patria k obľúbeným nápojom osí

Vyhnite sa používaniu plechovky s kolou, ktorá sa používa proti osám

# 1 DIY strach z osy

V obchodoch je k dispozícii aj takzvaný osý strach. Ale môžete si to urobiť aj sami rýchlo a jednoducho. Stačí vám jednoduchá kartónová taška, ktorú naplníte papierom. Celé to pokrčte rukami a prilepte na priľahlú stenu, ovocný strom alebo položte na stôl strašidlo od osy. Prichádzajúce osy sú odradené a držte sa bokom.

DIY zdesenie osy je údajné, nepriateľské osie hniezdo pre osy

liek proti osám nápady na kutilstvo osie hniezdo ako osa vystrašiť seba

Takto vyzerajú niektoré veľké osie hniezda

liek proti osím osím hniezdom, v ktorých ste sa báli ako osy

# 2 citrón s klinčekmi

Vosy jednoducho neznesú arómu citrusových plodov a ich esenciálnych olejov. Kombinácia s klinčekmi má na lietajúcich škodcov ešte odstrašujúci účinok. Na to, aby ste osy zahnali zo stola v záhrade alebo na balkóne, môžete jednoducho nakrájať niektoré citróny, oškvariť ich klinčekmi a dať do misy. Takže máte pokoj a príjemnú, osviežujúcu vôňu zároveň.

Namiesto citrónov môžete použiť aj pomaranče alebo limetky

nakrájaný citrón a klinčeky ako prostriedok proti osám nakrájaný citrón a klinčeky

# 3 svetlá alebo mletá káva

Vôňa kávy je u mnohých hmyzu dosť nepopulárna. Môžete ho preto použiť ako účinný prostriedok proti osám. A ako? Veľmi ľahko. 2-3 lyžice kávového prášku alebo suchej kávovej usadeniny dajte do ohňovzdornej plechovky a prášok zapáľte zápalkou. Fajčiarsku dózu potom môžete položiť na stôl alebo na stôl a v pokoji si tak vychutnať jedlo.

Kávová usadenina je tiež veľmi účinná ako liečebný prostriedok pre slimáky 

Kávová usadenina ako prostriedok proti osám

# 4 Liečivé rastliny a korenie

Ak položíte na stôl aromatické alebo liečivé rastliny alebo ich vysadíte okolo záhradnej terasy, už ste po svojom boku našli silného spojenca proti osám. Zvieratá jednoducho neznesú arómy väčšiny týchto rastlín. Ako prostriedok proti osám sa odporúča predovšetkým bazalka, mäta, levanduľa, kadidlo a rozmarín. Čerstvo nazbierané stonky levandule môžete tiež zviazať do zväzkov a zavesiť nad stôl alebo na balkón.

Extra tip: Podobne pôsobia aj čerstvo nakrájané strúčiky cesnaku alebo vonné tyčinky.

Paradajky a bazalku používajte ako prírodné prostriedky proti osám

náprava proti osám paradajok a rastlín baziligumu

# 5 medených mincí na stole

Rovnako ako slimáky, ani vosy nemajú radi meď. Utrite si teda pár centových mincí medzi rukami a potom ich položte na stôl. Mali by osy poriadne odplašiť. Na posilnenie medeného efektu môžete použiť aj ďalšie medené diely, ako sú bytové doplnky alebo dekoračné predmety.

Neexistujú na to žiadne vedecky overené štúdie, ale stojí za to to vyskúšať

Medené mince na stole ako prostriedok proti osám

Extra rady:

  • Sladké nápoje je najlepšie piť slamkou, aby ich vosy neprehltli.
  • Po jedle deťom dôkladne utrite ústa, aby nepriťahovali osy.
  • Pri priblížení sa k osi zostaňte vždy pokojní a v žiadnom prípade na ňu nefúkajte.
  • V záhrade vždy včas zbierajte prezreté alebo zhnité ovocie.

Vyskúšajte tieto jednoduché a prírodné prostriedky proti osám a prispejte k ekologickej rovnováhe. Prajeme vám krásne, pohodové leto!

Vosy môžu opeľovať rastliny aj v daždi

Vosa opeľuje ďatelinu proti osám

Osy preferujú sladké jedlá a prezreté ovocie

náprava proti osám sladkosti lákajú osy

Proti osám použite kávovú usadeninu

prostriedky proti osám nealkoholické nápoje priťahujú osy

liek proti osám med priťahuje osy

prostriedky proti osám Prezreté hrozno vosy priťahuje

náprava proti osám neočakávané priťahuje osy

Ale osy jedia v dennom menu aj tučné a na bielkoviny bohaté jedlá

Kus lososa ako liek na osy

Vosy prežúvajú akúsi papierovú buničinu zo suchého dreva ako stavebný materiál pre svoje hniezda

Hniezdo osy s prostriedkami proti osám proti myšlienkam osy

Dávajte si pozor na prostriedky proti osám v stave osy

       Vždy zostaňte pokojní, keď príde osa

prostriedok proti myšlienkam osy

Existujúce hniezdo by ste mali odstraňovať iba v zime

osy rozptýlili prostriedky proti osím osím hniezdom na streche