Oslava Silvestra doma – 8 tipov, ako vítať Nový rok v dobrej nálade

Áno, priznajme si! Prelom roka dokonca oslavujeme inak. Ale oveľa dôležitejšie je, aby sa to konečne uskutočnilo. Lúčime sa s týmto kontroverzným a ťažkým rokom a dúfame v nový, veselý a šťastnejší rok 2021. Napriek obmedzeniam kontaktu a vychádzaniu, ako aj akýmkoľvek iným zákazom z dôvodu pandémie koróny, by sme nemali zúfať a v najbezpečnejšom prípade oslavovať Silvester doma. Je dovolené pozvať iba niekoľko ľudí, ale Nový rok môžeme vítať uvoľnene v blízkom rodinnom kruhu, s naším najlepším priateľom alebo partnerom. Využime to čo najlepšie a povedzme „Zbohom 2020!“. Tu je pár tipov, ako to najlepšie zvládnuť.

Oslava Silvestra doma

oslava nového roka doma

Skutočné a virtuálne v jednom

Našťastie v týchto dňoch môžeme komunikovať aj s našimi priateľmi a príbuznými online. Prostredníctvom zoomu, skype & Sme schopní hovoriť s niekoľkými ľuďmi súčasne a pozerať sa na seba tak často a tak dlho, ako chceme. V týchto časoch sociálneho odstupu je to skutočné požehnanie.

Využite to naplno a týmto spôsobom pozvite svojich blízkych virtuálne k sebe domov.

Dvaja ľudia sú menej sami!

oslávte Silvester doma so svojim partnerom

Nechajte si vianočnú atmosféru až do Silvestra

oslávte Silvester doma so svojim najlepším priateľom

Zorganizujte tematickú párty na Silvestra

Tematická párty bola vždy skvelý nápad. Teraz vo všetkých prípadoch potrebujete tvorcu nálady ako zábavnú tematickú párty. Dobré na tom je, že ich môžete tiež prakticky organizovať. Doma sa obliekajú a večierok absolvujú iba so štyrmi alebo piatimi ľuďmi. V prestrojení oslavujú aj ďalší priatelia alebo známi a vďaka mobilným telefónom, tabletom a počítačom sú všetci spolu. Vďaka tomu sa budete cítiť bezpečne a zároveň si užijete veľa zábavy na večierku.

Vtipné kostýmy a masky momentálne zvedajú náladu

oslava Silvestra doma tematická párty

Pripravte si silvestrovské menu

Dobré jedlo je samozrejme dôležité pri dôležitej oslave, ako je Silvester. Pohladí zmysly a urobí vás šťastnými. Nestresujte sa však príliš a spoľahnite sa na rýchle a jednoduché recepty, ktoré zvládne každý. Môžete si napríklad pripraviť finger food, šaláty, koláče v pohári, párky v lístkovom cestíčku alebo predjedlá. Skvelý nápad je tiež vybrať si určitú kulinársku tému, ako napríklad orientálnu, indickú alebo stredomorskú, v závislosti od vašich osobných preferencií.

Ľahké stredomorské jedlá sú na to ideálne 

Pripravte si silvestrovské menu silvestrovský večer doma

Urobte si silvestrovský punč sami

Bez ohľadu na to, či s alkoholom alebo bez alkoholu, silvestrovský punč tam na prelome rokov jednoducho musí byť. Hlboko zmrazené ovocie, lahodné šťavy, smotana a voňavé korenie sa rýchlo zmiešajú so stojankovým mixérom a trepačkou alebo bez nich a ozdobia sa v pohároch, aby vytvorili príjemnú atmosféru. Hotovo! Môžete tiež použiť špeciálne dierovacie fľaše a chladiace murárske nádoby s držadlami. Obzvlášť efektívne v ňom pôsobia aj celé bobule a plátky limetky.

Samozrejme, zmestilo sa tam aj najobľúbenejšie vianočné korenie

vianočný silvestrovský punč bez alkoholu

Upečte si koláče šťastia

Tieto malé prekvapenia nie sú k dispozícii iba na nákup, ale tiež sa dajú veľmi ľahko upiecť sami. Sušienky môžete ozdobiť potravinárskymi farbivami, čokoládou alebo cukrovými posýpkami, aby vyhovovali vašej nálade. Vymyslite pekné gratulácie alebo si vezmite nádejné a povzbudivé citáty z internetu a napíšte ich na malé papieriky. Potom sa dostanete do koláčikov šťastia a každý si na začiatku roka vytiahne jeden pre seba. To isté môžu urobiť samozrejme aj vaši virtuálni hostia.

Na Silvestra si pripravte personalizované koláčiky šťastia

Vytvorte si koláčiky a oslávte Silvester doma

Nalievanie vosku namiesto liatia olova

Nalievanie olova je jednou z najstarších silvestrovských tradícií. Toto bolo nedávno zakázané, pretože uvoľňuje škodlivé aerosóly. Teraz však môžete namiesto toho naliať vosk. To sa považuje nielen za oveľa zdravšie, ale aj za oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie. V kovovej miske rozpustíte kúsky vosku a hodíte do hrnca plného vody. To vytvára tie najrozmarnejšie figúrky a symboly, ktoré sa v novom roku považujú za talizmany pre šťastie.

Odlievanie voskom je veľmi jednoduché

nápady na Silvestra nalievanie vosku

Crackery a prskavky

Klasické ohňostroje budú tento rok zakázané z mnohých dôvodov, predovšetkým v súvislosti s pandémiou koróny. Nesmiete kupovať ani predávať pyrotechniku ​​a jej používanie sa všeobecne neodporúča. Takže namiesto toho, aby ste sa tlačili spolu s mnohými ďalšími ľuďmi a rýchlo kráčali do mesta, je na Silvestra v ponuke niečo veľmi útulné. Namiesto toho si môžete vyrobiť krekry a konfety sami a poskytnúť prskavky. Kúzelné iskry a trblietky milujú nielen deti, ale aj dospelí.

Silvester bude s prskavkami ešte krajší

Silvester doma s rodinou

Silvestrovské hry pre extra dobrú náladu

Hranie na Silvestra nielen zdvihne náladu, ale dodá každému navyše dávku čerstvej energie. Začnite s tým podvečer, aby ste sa so starým rokom rozlúčili zábavnou formou. „Kto som“, „Charade“ a „Nikdy som …“ je len niekoľko z mnohých hier, ktoré je ideálne hrať na Silvestra. Väčšine z nich stačí papier a perá alebo iné jednoduché pomôcky, ktoré určite nájdete doma. Mnoho silvestrovských hier je možné hrať aj online, napríklad pomocou rozdelenej obrazovky alebo špeciálnych aplikácií. Urobte si preto teraz prieskum a pripravte si zábavné hry na príjemnú silvestrovskú párty doma.

Oslávte Silvester doma a hrajte sa so svojimi blízkymi

oslávte Silvester doma s rodinou a deťmi

Nechajte zátky prasknúť napriek pandémii a vítajte nový rok 2021! Nech je to zdravý a šťastný rok plný nádeje a krásnych chvíľ. Buďte sebavedomí a milujúci. Nezabudnite na svojich blížnych a oslavujte dobro v živote!

Šťastný nový rok!

Silvester 2021 doma

Oslávte Silvester doma v roku 2021

Veterné sviečky oslavujú Silvester doma      oslava nového roka doma s deťmi

oslávte Silvester doma 2021