Posilnite svoje pľúca: 7 spôsobov, ako zlepšiť kapacitu pľúc

Chcete posilniť svoje pľúca a tým zlepšiť aj kapacitu pľúc? Je to však možné. Mali by ste urobiť iba niekoľko krokov, ktoré vám povieme nižšie. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, ako môžu dychové cvičenia, fyzická aktivita a užívanie vitamínu D posilniť váš dýchací systém. A to nie je všetko. Prejdite nadol a získajte o ňom užitočné informácie …

Chcete si posilniť pľúca?

Posilnite pľúca Zlepšite tipy na kapacitu pľúc

Nasledujúcich 7 tipov a trikov vám pomôže posilniť pľúca a zlepšiť kapacitu pľúc

Posilnite pľúca Kapacita pľúc zlepšuje zdravé pľúca

Prestať fajčiť

Fajčenie poškodzuje vaše pľúca a spôsobuje rakovinu pľúc, ako aj všetky ochorenia dýchacích ciest. Ovplyvňuje to aj kapacitu vašich pľúc. Všetci sme videli porovnania medzi zdravými pľúcami a fajčiarskymi pľúcami – podľa NHS sa vaša kapacita pľúc zlepšila najmenej o 10% deväť mesiacov po tom, čo ste s fajčením prestali..

Je čas prestať fajčiť

Posilnite pľúca Zlepšite kapacitu pľúc Prestaňte fajčiť

Vykonajte dychové cvičenia

Zhlboka dýchaj Nie, naozaj, je to také jednoduché. Existuje množstvo dychových cvičení, ktoré môžete urobiť, aby boli vaše pľúca zdravé. Jednou z nich je stáť s vyklenutým chrbtom, nadýchnuť sa a pred výdychom na 10 sekúnd zadržať dych. Môžete nájsť ďalšie dychové cvičenia tu.

Nadýchajte sa čerstvého vzduchu uprostred prírody

Posilnite pľúca Zlepšite kapacitu pľúc

Cvičte rôzne dychové cvičenia

Posilnite pľúca. Zlepšite kapacitu pľúc. Dýchacie cvičenia

Doprajte si dostatok vitamínu D.

Štúdia zverejnená začiatkom tohto roka zistila, že vyššie hladiny vitamínu D súviseli s lepšou funkciou pľúc. V lete môže väčšina ľudí v závislosti od toho, kde žije, získať dostatok vitamínu D zo slnka. Keďže sa blížia zimné mesiace a mizne slnko, oplatí sa investovať do doplnkov vitamínu D. Vitamín D sa nachádza aj v potravinách, ako sú tučné ryby, žĺtky a červené mäso.

Potraviny bohaté na vitamín D.

Posilniť pľúca Kapacita pľúc zlepšuje potraviny s vitamínom D.

Rozmaznávajte svojho vnútorného hudobníka

Ak patríte k mnohým ľuďom, ktorí radi spievajú v sprche, možno budete mať šťastie, pretože sa zdá, že spev zvyšuje kapacitu pľúc..

Ľudia s pľúcnymi chorobami uviedli, že ovládanie dýchania spevom pomáha zvládať ich choroby. Ide však o oblasť, ktorá je stále predmetom skúmania. Štúdia 20 indonézskych študentov publikovaná v roku 2015 zistila, že priemerná kapacita pľúc zborových spevákov bola vyššia ako u nespevákov.

Vedecky dokázané, že spievanie v sprche je zdravé

Posilnite pľúca Zlepšite kapacitu pľúc Spievajte v sprche

Aktivujte sa

Jedným z dôvodov, prečo ľudia chcú zvýšiť svoju kapacitu pľúc, je zlepšiť ich športový výkon. Na tento účel je užitočné pravidelne cvičiť. Ako ste sa mali naučiť na hodine biológie, vaše pľúca privádzajú do tela kyslík a vylučujú oxid uhličitý. Keď cvičíte, proces ide rýchlejšie a postupom času robí vaše pľúca silnejšie a efektívnejšie.

Zostať fit = Zostaň zdravý!

Posilnite pľúca Zlepšite kapacitu pľúc Cvičenie

Pomôžu vám s tým jednoduché cvičenia jogy

Posilnite pľúca Zlepšite kapacitu pľúc Vykonajte dychové cvičenia Cvičte jogu

Opravte držanie tela

Štúdie ukázali, že sklopené sedenie znižuje kapacitu pľúc, pretože poloha vaše pľúca stláča a zmenšuje ich. Rýchlou opravou je teda sadnúť si rovno a dosiahnuť maximálnu možnú kapacitu pľúc. Správne držanie tela môže pomôcť aj pri bolestiach chrbta.

Dávajte pozor na svoje držanie tela!

Posilnite pľúca. Zlepšite kapacitu pľúc. Správne držanie tela

Zlepšite kvalitu vzduchu vo svojom dome

Ak žijete v meste, znečisteniu ovzdušia sa nevyhnete. Aj krátkodobé znečistenie ovzdušia môže ovplyvniť vaše pľúca. Existujú však kroky, ktoré môžete urobiť na zlepšenie kvality vzduchu vo svojom dome. Udržiavanie čistého vzduchu pomáha pravidelne utierať prach. Vnútorné rastliny čistiace vzduch tiež osviežia vzduch v miestnosti. Uistite sa, že otvárate okná v dňoch, keď je znečistenie ovzdušia nízke.

Čistý a čerstvý vzduch dokáže s vašimi pľúcami zázraky

ručne otvorené biele plastové okno z PVC doma