Práca z domu: S týmito tipmi si na domácu kanceláriu rýchlo zvyknete

V minulosti mnohí možnosť práce z domu nekompromisne odmietli. „Nie som na to stvorený?“, „Sebadisciplínu považujem za ťažkú.“ Alebo „Potrebujem svoje sociálne kontakty!“ A ďalšie podobné vyhlásenia boli obvyklým vysvetlením. Teraz sme však vo výnimočnej situácii, v ktorej je prakticky každý nútený pracovať doma. Musíte byť dostatočne usilovní, aby ste neprišli o prácu. Dostávame sa do svojich hraníc a musíme byť nútení ich prekonať. Vnímajte to ako príležitosť! Túto výzvu zvládnete a potom budete kvalifikovanejší a nezávislejší. Tu sú naše tipy na to!

So správnym zmýšľaním sa rýchlo prispôsobíte práci z domu

Práca z domu práca v kancelárii

Plán práce z domu, ktorý je skutočne zábavný

Veľa ludí bývajú melancholickí, ak musíte dlhodobo obmedzovať svoje sociálne kontakty. Tlak práce, ktorú treba vykonať, to ešte nezlepšuje. Určite potrebujete činnosti, ktoré vás bavia. Musíte si naplánovať niekoľko prestávok a prípadne si preddefinovať činnosti v nich.

Nehovoríme o veľkých zábavných projektoch, ale existujú drobnosti, ktoré vás úplne rozveselia. Tu je niekoľko obzvlášť dôležitých príkladov:

  • piť kávu,
  • piť čaj,
  • Pripravte si malé zdravé jedlá,
  • Strávte pár minút na terase,
  • Rozhovor s dobrými priateľmi po telefóne,
  • Vypočujte si obľúbenú pieseň,
  • Vykonajte krátke meditácie.

Robte si pravidelne krátke prestávky

Práca z domu, tvorba s deťmi

Prečo začíname s témou „prestávok“? Kvalitatívne prerušenia zaručujú koncentráciu a motiváciu. Ak sa len budete snažiť a nebudete sa baviť, veľmi pravdepodobne stratíte alebo znížite svoju schopnosť pracovať dlhodobo. Prestávky teda nie sú také dôležité ako sústredená práca. Vy ste na to požiadavka!

Zlaďte svoj rytmus s týmto členom rodiny

Tipy na prácu z rodiny pre rodinu

Rovnováha s fyzickými cvičeniami

Možno nie si športový typ. Veľa ľudí by to povedalo. Ale pravdou je, že všetci môžeme byť viac -menej tým, ak si chceme dlhodobo udržať svoje duševné a fyzické zdravie. Zvlášť, ak ste celý deň zatvorení doma, môžete si rýchlo zvyknúť na málo využívanú fyzickú kapacitu svojho tela. To má mnoho krátkodobých a dlhodobých negatívnych dôsledkov. Z dlhodobého hľadiska sa cítime slabí a demotivovaní. Kvalita našej práce ustupuje. Bohužiaľ, z dlhodobého hľadiska to môže viesť k veľmi vážnym chorobám. Ak trávite dlhý čas za počítačom a väčšinu času, keď pracujete doma, musíte si zacvičiť..

Môžete mať niekoľko rôznych zamestnaní

Tipy na zdravý život pri práci z domova

Stačilo by 10 minút niekoľkokrát denne. Máte široké možnosti aktivácie rôznych svalových skupín. Môžete si vybrať veci, ktoré sa vám ľahko robia. Ak máte radi jogu alebo tanec, na internete je ich veľa. Takéto fyzické cvičenia sú pri práci doma nevyhnutné.

Niekedy môžete pracovať na podlahe alebo pohovke

Práca s nápadmi z domácej domácej kancelárie

Zosúlaďte svoj rytmus s rytmom ostatných ľudí v domácnosti

Máš veľkú rodinu? Teraz máte šancu naučiť sa, ako spolu skutočne žiť. Každý má svoj vlastný rytmus a je aktívny alebo pasívny v rôznych častiach dňa. Deti sa musia dozvedieť o digitálnych médiách. V určitých momentoch by ale mali aj hrať. Prestávky a pracovný čas môžete prispôsobiť tak, aby sa dali kombinovať s prestávkami ostatných členov rodiny. Je to veľká výzva, ale úspech privedie celý rodinný život na úplne novú, pravdepodobne lepšiu úroveň. Jedna z prestávok by mohla byť napríklad venovaná hre s deťmi. S varením a upratovaním vám môžu pomôcť aj tí najmenší. Vďaka tomu sú angažovaní a unavení zároveň. Potom budete mať viac pokoja!

Pri práci z domu máte tiež slobodu obliekania

Nápady na prácu z domáceho interiéru

Práca z domu by mohla byť zábavnejšia so zmenou polohy

Práca v kancelárii má jednu zásadnú nevýhodu, a to, že často sedíte iba v rovnakej polohe. Môžete to uvoľniť v domácej kancelárii. Mnoho ľudí má tendenciu sedieť za stolom na to určeným. Ale medzitým môžete pracovať aj pri pulte v kuchyni, na sedačke a prečo nie aj na vankúši na podlahe. Vyskúšajte, v ktorej polohe sa cítite najpohodlnejšie. V rôzne dni to môže byť iné. Odroda je pre väčšinu ľudí najzdravšia. Skoro ráno by ste si mohli robiť malé práce zo sedačky alebo dokonca z postele. Potom by ste mohli počítač zobrať k baru a namiesto sedenia tam stáť. Ak ste v domácej kancelárii, môžete medzi nimi vymeniť stoličku za fitnes loptu. Pre niektorých je to dokonca práca zábavou a dobrodružstvom!

Cvičte, aby ste boli zdraví

Práca z domu Práca na diaľku

Starať sa o domácnosť!

Najväčšia nevýhoda práce z domu už bola spomenutá. Teraz k výhode číslo 1: Medzitým sa môžete starať o vlastnú domácnosť. Aj tak potrebujú vopred určené prestávky, o ktorých sme sa práve zmienili. Počas tejto doby môžete niečo uvariť, vyčistiť kuchyňu alebo kúpeľňu. Dosiahnete tým dve veci: Na jednej strane ste fyzicky zaneprázdnení a na strane druhej zostane dom alebo byt pekne uprataný a čistý. Atmosféra je príjemná a je to ešte zábavnejšie!

Nájdite si čas na prispôsobenie sa novej situácii 

Práca so zariadením domácej kancelárie

Prečítajte si viac o tom, ako zmeniť myslenie

Zmeny sú pre nás ľudí ťažké, aj keď sú dobré. To je náš charakter – radšej cestujeme rovnakým vlakom. Je normálne, že je ťažké vykonať takú radikálnu zmenu. Prečítajte si informácie alebo si pozrite videá, ako skutočne zmeniť svoj pevný postoj. Internet je navyše plný užitočných informácií z dobrých zdrojov.

Mnoho pracovníkov dobre kombinuje svoju prácu s rodinným životom

Tipy na prácu z domácnosti

Ak vás nebaví riešiť niečo také, potom sú tu ďalšie možnosti. Mohlo by vám chvíľu trvať, kým využijete svoju intuíciu na to, aby ste zistili, čo vám pomôže s touto veľkou transformáciou. Hrabajte sa v spomienkach a hľadajte situácie, v ktorých ste museli urobiť radikálnu zmenu. Na papier si napíšte, čo vám v takýchto chvíľach obzvlášť pomohlo. Skúste tento zážitok prispôsobiť aktuálnej situácii.

Cez prestávky môžete urobiť niečo pre domácnosť alebo pre svoje deti

Založenie vlastného domova Práca z domu

Áno, všetko to znie trochu filozoficky a abstraktne. Pravdou však je, že súčasná situácia vo svete nás pravdepodobne vyzve, aby sme lepšie porozumeli sebe a boli menej povrchní..

Skúste sa riadiť našimi radami! Ktovie, možno sa z tejto transformácie pre vás čoskoro stane absolútny dar z nebies!

Organizácia v domácej kancelárii je dôležitejšia, ako keď ste v kancelárii

Zriadenie kancelárie Práca z domu

Pre mnohých je motivujúce, ak majú pracovisko blízko prirodzeného svetla

Tipy pre domácu kanceláriu Práca z domu

Rovnako tak, keď budete mať doma upratané, budete sa cítiť viac motivovaní pracovať

Nápady na zdravý život pracujúce z domu

Pre mnohých je práca z domu lepšou voľbou 

Práca z domu Práca z domu