Prečo by ste mali vstávať skoro: zásada zázračného rána!

Včasné vstávanie vás robí šťastnými a spokojnými? Aspoň to tvrdí mnoho ľudí, ktorí sa narodili v ranom veku, z ktorých veľký počet sú celebrity, vrcholoví manažéri a známi umelci. Človek stále viac hovorí o zázračnom rannom princípe a fascinujúcej sile ranných hodín. V známom výroku „Ráno má zlato v ústach“ musí niečo byť. Dnes si s nami môžete prečítať, o čom je vychvaľovaný princíp ranného vstávania a ako ho môžete jednoduchšie integrovať do svojho každodenného života.

Vstaňte skoro a každý deň budete mať viac času pre seba

piť kávu vstávať skoro

Vstaňte skoro s princípom Zázračného rána

Tento princíp, ktorý sa už stal tak populárnym, podrobne rozpracoval motivačný tréner Hal Elrod vo svojej knihe: „Zázračné ráno: Hodina, ktorá všetko zmení“. Opisuje štruktúrovanú, premyslenú rannú rutinu, ktorá vám môže nadobro zmeniť život.

Výsledkom by malo byť viac energie a pozitívneho prístupu, spokojnosti a úspechu. Rovnako ako ostatné knihy o motivácii a sebarozvoji, nemusíte všetko presne napodobniť. Je to oveľa viac o spoločnom vlákne, než si vytvoríte vlastnú interpretáciu. Tu nie je nič nevyhnutné, len inšpiratívne rady a nápady, ktoré si môže každý zrealizovať podľa svojich vlastných preferencií.

Pozdravte východ slnka každé ráno

vstávať skoro ráno

Základom princípu Miracle Morning je šesť takzvaných S.A.V.E.R.S, ktoré vám pomôžu ľahšie vstať skoro. Čo je za tým?

S. – znamená ticho – je to o tichu vo forme meditácie alebo modlitby

A. – je na potvrdenie – čas na vyhlásenia, ktoré prinášajú pozitívny prístup

V. – znamená vizualizáciu – vizualizujte ciele a priania pomocou vlastnej predstavivosti

E. – skratka pre cvičenia – správne prebudiť telo pohybom

R. – znamená čítanie – čítanie z kníh alebo článkov

S. – je na písanie – písanie denníka, robenie si poznámok, precvičovanie denníka

Šesť pilierov zásady zázračného rána

V zásade ide o to, aby ste každé ráno vstali o hodinu skôr ako obvykle. Táto hodina je potom len pre vás. Nasledujúcich šesť aktivít je dôležitých jednotiek, ktoré trvajú od 5 do 20 minút a dajú sa predĺžiť alebo skrátiť v závislosti od vašich vlastných preferencií. Tu sú uvedené chronologicky a stručne vysvetlené.

# 1 Ticho a meditácia

vstaňte skoro na meditáciu jogy

Podľa zásady Zázračné ráno by ste mali začať byť ticho, hneď ako vstanete. Najlepšie s meditáciou alebo s nejakými pránájámovými cvičeniami, ak ich človek ovláda. Na to stačí asi 5 až 10 minút. Počúvajte seba a užívajte si prvé ranné minúty bez toho, aby ste čokoľvek hodnotili. Nechajte svoje prvé myšlienky prejsť, ako ľahké mraky na oblohe.

# 2 prísť s potvrdeniami

Vstaňte skoro, píšte si motivačný denník

Ďalšia jednotka princípu tiež trvá asi 5 minút. Sú to pozitívne formulácie, ktoré si môžete o sebe myslieť, a ak chcete, dokonca si ich môžete zapísať. Pozitívne presvedčenia môžu byť formulované veľmi konkrétne alebo môžu znieť všeobecnejšie v závislosti od vašich aktuálnych potrieb. Často sú spojené s jasnými cieľmi a ich významom, ako aj s cestami, ktoré k nim vedú. Mali by ste mať na pamäti afirmácie a opakovať ich častejšie, aby boli staré negatívne myšlienkové vzorce oslabené a vymenené za nové, pozitívne..

# 3 Nacvičte si vizualizácie

vstaňte včas a precvičte si vizualizácie

Hneď potom nasledujú takzvané vizualizácie. Tu je potrebná trocha predstavivosti a predstavivosti. Táto fáza princípu opäť nie je dlhšia ako 5 minút. Počas tejto doby si predstavíte, ako už boli vaše ciele splnené. To vám poskytne pozitívny prístup a väčšiu motiváciu. Ak je napríklad cieľom vydať sa na veľkú cestu, môžete si to predstaviť konkrétne, ako keby ste to v danej chvíli prežívali. S takými vizualizáciami, ktoré vás robia šťastnými, mozog naleje viac hormónov šťastia, ako je dopamín a serotonín, a stane sa okamžite čulejším.

Cvičenie # 4 a cvičenie

tipy pre domáce vstávanie

Telo samozrejme hrá pri správnom prebúdzaní mimoriadne dôležitú úlohu. Preto je táto jednotka o niečo dlhšia – asi 20 minút. Tu je dôležité vybrať si vhodnú fyzickú aktivitu, ktorá optimálne vyhovuje vašej životnej situácii a individuálnym preferenciám. Energetický tok jogy, fitnes cvičenie alebo jogging – je to úplne na vás.

# 5 čítajte knihy a články

vstávať skoro, čítať knihy

V tomto kroku je čas na vlastný rozvoj. To znamená získať nové znalosti alebo prečítať si konkrétnu oblasť – knihy, články atď., Podľa toho, čo vás zaujíma. Tento krok môžete použiť napríklad na osvojenie si nového jazyka alebo na jeho zdokonalenie. Opäť je to všetko otázka vášho vlastného blaha a ambícií.

# 6 Veďte si denník alebo denník

nápady na denník vstávajú skoro

Formulujte myšlienky alebo jednoducho slobodne napíšte svoju dušu. To je cieľ záverečnej jednotky zázračného ranného princípu. Predovšetkým je dôležité vyjadriť vďačnosť. Byť vďačný za všetko krásne v živote, za to, že som hore a znova vstávam, že môžem dýchať a vidieť. Tento list má navyše hlboký terapeutický účinok a pomáha nám cítiť sa ľahšie a uvoľnenejšie. Podrobný popis, ako to urobiť, nájdete v našom príspevku o expresívnom písaní.

Inteligentné tipy pre budúcich ranných vtákov

Ranné grouch, pozor! Tu je pár múdrych rád, ktoré vám tiež pomôžu vstať skoro ráno oveľa jednoduchšie.

  • Začnite v malom! Najprv si nastavte budík asi o 10-15 minút skôr a nie o hodinu späť. Zvyšujte sa teda každý deň o niekoľko minút navyše a čoskoro dosiahnete požadovaný čas na vstávanie.
  • Budík si tiež nastavte ďaleko od postele. Nemôžete teda stlačiť tlačidlo odloženého budíka a aj tak ste nútení vstať.

Nezabudnite – budík nie je nepriateľ, je to váš spojenec

vstávajte včasné tipy na budík

  • Zaobstarajte si moderný inteligentný budík, ak chcete – už existujú nejaké s vôňou, svetlom alebo s určitými úlohami, ktoré by ste mali vykonať, aby ste alarm vypli.
  • Dajte si studenú sprchu krátko po prebudení. To skutočne naštartuje váš obeh a veľmi rýchlo sa zobudíte.

vstávajte skoro v studenej sprche, stimulujte krvný obeh

Prekonajte svoje vlastné slabšie ja a naučte sa umeniu vstávať každý deň skoro. Na začiatku to môže byť náročné a bude vás to stáť veľa síl a úsilia. Ale určite to bude stáť za to a prinesie vám to novú energiu a pozitívny vzťah k životu.

Objavte ďalšie nápady a triky, ako ráno ľahko vstať!

tipy vstávať skoro

 Behať pri východe slnka nie je dobré len pre telo, ale aj pre vašu myseľ

vstávať skoro ráno pri východe slnka

Ráno nabite svoje batérie správnymi jogovými ásanami

   ráno vstaňte skoro ráno

Zdravé, výživné raňajky to celé perfektne dopĺňajú

dajte si zdravé raňajky, vstaňte skoro