Prečo by ste si mali namáčať oriešky?

Čo pre vás znamená zdravé stravovanie a ako často môžete pripravovať zdravé jedlá pre seba a svojich blízkych? Je to dostatočne zdravé, ak nakupujeme iba na týždennom trhu a v obchodoch so zdravou výživou? Naša udržateľná spotreba podporuje regionálne hospodárstvo, čo je veľmi chvályhodné. Ako si však pripravíme biopotraviny a koľkí z nás vedia, že napríklad orechy treba pred konzumáciou namočiť? Často míňame veľa peňazí na dobré jedlo, ale len málokedy vieme, ako z neho dokážeme vyťažiť maximum.

Vedomá výživa hovorí, že orechy by ste mali pred konzumáciou namočiť

namáčanie orechov zdravá výživa aktivované jedlo

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že všetky orechy sú zdravé. Je len potrebné vedieť, v akom množstve a v akej forme sú orechy prospešné pre naše zdravie a celkovú pohodu. V malých jadrách je toľko dobrej energie a chce to byť implementovaná správne. Teraz by sme chceli pokračovať a povedať vám, ako namočiť známe aj neznáme jadrá a orechy a prečo je to dôležitý akt.

Využite výhody tejto superpotraviny a naučte sa, ako najlepšie jesť orechy

namočte orechy tekvicové jadrá

 Namáčanie orechov – prečo je to také dôležité?

Všetci vieme, aké zdravé sú surové orechy. Naplnia vás a obsahujú „dobré tuky“, o ktoré sa snažíme každý deň, keď si vyberáme diétu. Koľkí z nás si pred konzumáciou namočili orechy? Mnoho zŕn alebo strukovín je pred varením z pochopiteľných dôvodov namočených. Podporuje trávenie a zvyšuje pôžitok z jedla. Čo však so surovými orechmi a prečo by mali chvíľu ležať vo vode, aj keď s nimi nevaríte žiadne skutočné jedlá?

Aktivujte jadro a vezmite si dobrú a zdravú záťaž

Namočte orechy, aby sa mandle zdravo aktivovali

Orechy, jadrá, strukoviny a obilniny obsahujú okrem zdraviu prospešných látok aj mnoho toxických látok. Toxíny chránia jadro pred škodcami a zvyšujú šance na prežitie príslušnej rastliny. To, čo orieškom pomáha, je pre naše telo škodlivé. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo by ste mali orechy pred konzumáciou namočiť do čistej vody. Ich obyčajné umytie nestačí na prípravu orechov na správnu konzumáciu. Orechy sa navyše líšia nielen chuťou, ale aj dobou namáčania.

Namočené a sušené orechy sú oveľa jednoduchšie na trávenie a chutia ešte chrumkavejšie 

namočte orechy mandle zdravé0

Ako správne namáčať orechy??

Čoraz viac ľudí objavuje dobré veci v oblasti surových potravín. Niektorí prehodia svoje stravovacie návyky úplne na vegánsku stravu. Honba za niečím zdravým už dávno nie je trendom, ale spôsobom života, ktorý sa medzičasom stal normálnym. Práve preto je o to dôležitejšie vedieť, ako prostredníctvom svojho jedla dokážeme pre svoje telo dostať to najlepšie.

Okrem orechov môžete namočiť zrná, strukoviny a semená

Namočte orechy vlašský orech

Štipka kvalitnej soli a trochu octu vo vode urobia orechy ešte jemnejšie 

Výhody namáčania orechov0

Bez ohľadu na to, či chcete orechy jesť surové alebo si k nim pripraviť lahodné dezerty, pred konzumáciou by ste mali oriešky namočiť na niekoľko hodín do vody. Okrem toho, že sa v orechu uvoľňujú toxíny a vyplavuje ich voda, deje sa počas namáčania ešte niečo, čo by nás malo zaujímať. Keď príde do kontaktu s vodou, jadro začne správne žiť. Dokonca sa hovorí, že orechy alebo jadrá sú „aktivované“.

O semenách chia, dule a ľane sa hovorí, že pri namáčaní „vylučujú hlien“

Namáčanie orechov a orechov zdravé0

Orechy sa najskôr umyjú a až potom namočia do čistej vody

Namočte orechy Namočte vlašské orechy0

Namočte orechy – poďme!

Naplánujte si v priemere pol dňa vopred, ak máte niečo konkrétne súvisiace s orieškami. Vezmite požadované množstvo orechov a na namáčanie použite veľkú sklenenú alebo keramickú nádobu. Orechy dobre opláchnite pod tečúcou vodou! Vložte orechy do nádoby a potom ju naplňte čistou vodou. Aby ste dosiahli ešte lepšie výsledky, môžete do vody pridať štipku kvalitnej soli a trochu jablčného octu. Po uplynutí času namáčania orechy niekoľkokrát umyte a potom si pochutnajte.

Orechy plánujte jesť asi 1 deň vopred

Namočte orechy vlašské orechy slnečnicové semienka

Oveľa viac minerálov pre naše telo

Ak orechy pred konzumáciou namočíte, získate oveľa viac z ich zdravých vlastností. Dôležité minerály, ako je horčík, železo, vápnik alebo zinok, teraz telo dokáže absorbovať. Ak orechy nenamočíte a nezjete, stane sa toto: Kyselina fytová (ktorá je pre orechy dobrá, ale pre nás zlá) chráni jadro, ale bráni absorpcii vyššie uvedených minerálov a ich vylučovaniu. telo nepoužité.

Namočte požadované množstvo orechov a nechajte ich vo vode tak dlho, ako je uvedené 

Namočte orechy do pohára

Čas namáčania pre rôzne druhy orechov

Čím častejšie jete orechy, tým opatrnejšie by ste ich mali pripraviť na konzumáciu. Ak si na orieškoch pochutnáte len sporadicky, namáčanie môžete pokojne zanedbať. „Samotná dávka znamená, že vec nie je jed“

Orechy a jadrá majú rôznu tvrdosť a vyžadujú rôzne doby namáčania. Napríklad madelnu alebo lieskovým orieškom namočí dlhšie ako kešu alebo vlašské orechy.

Po čase namáčania nechajte orechy uschnúť na vzduchu

namáčanie orechov zdravé jedlo sušenie

Pri exotických sladkostiach môžete namočiť všetky orechy a sušené ovocie dohromady 

oriešky namočte sušené

Pre lepší prehľad uvádzame v krátkosti zoznam rôznych orechov a jadier a ich zodpovedajúce doby namáčania:

Mandle 8-12 hodín

Lieskové oriešky 6-8 hodín

Vlašské orechy 6-8 hodín

Pekanové orechy 6-8 hodín

Makadamiové orechy 8-12 hodín

Kešu oriešky 4-6 hodín

Pistácie 8 hod

Tekvicové semiačka 6-8 hodín

Slnečnicové semienka 2-6 hodín

ľanové semienko 8-12 hodín

Chia semená 8-12 hodín

sezam 4-6 hodín

Kožu mandlí je možné odlúpnuť, aby mala jemnejšiu chuť 

namáčanie orechov zdravé jedlo mandle0

Namočené vlašské orechy je možné spracovať na orientálne pochúťky 

namočte orechy vlašské orechy

Je lepšie držať sa uvedených časov. Ak necháte jadrá a orechy vo vode trochu dlhšie, môže sa stať, že niektoré z nich už klíčia a je väčšia pravdepodobnosť, že sa budú konzumovať ako klíčky..

Príliš dlhé namáčanie vedie k naklíčeniu a potom si môžete pripraviť chutný šalát s klíčkami 

Klíčky orechov namočte0

Všetky zrná a semená dôkladne opláchnite a podľa možnosti namočte 

namáčanie orechov zdravé stravovanie proso0

Nabudúce sa naučíte, ako pripraviť vegánske orieškové mlieko a maslo a ktoré cenné nutričné ​​hodnoty môže naše telo absorbovať.

Do tej doby všetko najlepšie a uvidíme sa čoskoro!

Lahodné mlieko môžete pripraviť z orechov a jadier

Kešu oriešky namočíme

Mandľové mlieko si môžete pripraviť aj sami a recept čoskoro príde

namočte orechy mandľové mlieko

namočte orechy, urobte si mendelové mlieko sami0

Namočte orechy, urobte si vlastné orechové maslo0