Prečo by ste si mali vybrať čokoládu Fairtrade?

fairtrade čokoládové kakaové bôby férový obchod

Zaujímavosti o čokoláde Fairtrade

 Občerstvenie bez horkosti! Cítite ušľachtilú sladkosť čokolády Fairtrade a zároveň urobte zmenu vo svete. Ak vás pojmy ako sociálna zodpovednosť, ochrana životného prostredia a udržateľnosť nenechajú ľahostajnými, potom ste s výrobkami Fairtrade v dobrých rukách.

Spravodlivým nákupom prispejete nielen k bezpečnejšiemu a lepšiemu životu drobných poľnohospodárov v rastúcich krajinách, ale podporíte aj ekologické poľnohospodárstvo, ktoré súčasne zníži používanie pesticídov a škodlivých látok. Fairtrade zaisťuje výrobcom nielen fixné, primerané ceny. Odstránením sprostredkovateľov sú v tomto konkrétnom prípade dobre udržiavané priame vzťahy medzi farmármi a výrobcami čokolády. Maloobchod tak získava ľudskú a sociálnu tvár. Človek sa stará o skutočné pracovné podmienky a o udržateľnosť družstiev, v ktorých sú drobní majitelia zjednotení.

Ušľachtilá sladkosť a čisté svedomie

Fairtrade čokoládové kakaové bôby

Známe spoločnosti Fairtrade ako GEPA, El Puente alebo dwp tomu pripisujú veľký význam. Všetky výrobky, ktoré uvádzajú na trh, spĺňajú prísne normy a nielenže zaisťujú výrobcom stanovenú minimálnu cenu, ale tiež podporujú početné komunitné projekty a dodávajú ľuďom väčšiu nádej a bezpečnosť do budúcnosti. Kľúčovým bodom Fairtrade je zákaz detskej a nútenej práce – dva strašné javy, ktoré sú bohužiaľ v krajinách tretieho sveta bežné.

Obchod môže fungovať aj inak

Fairtrade čokoládové výrobky z kakaovej kávy

Často si človek myslí, že len jeden nákup, jeden hlas alebo jedna akcia nemôže znamenať rozdiel. Odtrhnite sa od tohto myslenia a naučte sa vážiť si dôležitosť svojich rozhodnutí. Svojou vedomou a zodpovednou spotrebou môžete veľa dosiahnuť. O tom nepochybuj. A keď sa nabudúce čokoládové pokušenie roztopí na jazyku, zapamätajte si to. Vďaka tomu je pôžitok ešte intenzívnejší, pretože za ním stojí čistota sociálnej spravodlivosti a ľudskej etiky.

Ochutnajte šťastný život s každým sústom

Fairtrade čokoládové kakaové bôby suchý zber

Choďte častejšie do svetových obchodov a skúmajte rozmanitý výber produktov spravodlivého obchodu. Nájdete tu nielen prvotriedne čokolády, ale aj kávu a čaj z celého sveta. Čakajú na vás umelecké ručné práce, hodnotný textil, ovocie, nápoje a mnoho ďalšieho.

Nájdete tu všetky druhy čokolády Fairtrade

fairtrade čokoládové kakaovo čokoládové špeciality

Rýchly rozvoj priemyslu spravodlivého obchodu umožnil nakupovať potraviny spravodlivého obchodu v supermarketoch. Napriek tomu, že túto skutočnosť mnohí zanietení obrancovia Fairtrade silne kritizovali, má aj pozitívnu stránku. Propaguje výrobky spravodlivého obchodu a ešte väčšiemu počtu spotrebiteľov dáva možnosť zodpovedného nákupu. Na druhej strane to však vytvára oveľa väčší tlak na skutočne veľkých výrobcov potravín, akými sú Cargill, Nestlé a Mars. Cítite sa povinní vydať sa smerom na Fairtrade. A hoci pečať Fairtrade UTZ používanú týmito spoločnosťami nemožno porovnávať s vyššími štandardmi FLO (Fair Trade International), je to krok vpred.

Pozrite sa na rozprávkový svet produktov Fairtrade

fairtrade čokoláda kakao jedlo banány pomaranče

Náš tip: Dávajte si pozor na pečať Fairtrade od spoločnosti FLO a vždy uprednostňujte tieto výrobky pred všetkými ostatnými, ktoré sú označené inými tesneniami. S touto pečaťou si môžete byť oveľa istejší, že boli dodržané sociálne a ekologické normy. To znamená, že získate nielen prvotriednu kvalitu, ale aj skutočne skutočné produkty fair trade, ktoré si môžete s pokojným svedomím vychutnať.

Nezabudnite – sme jedným!

mapa sveta fairtrade čokoládovej kakaovej kávy

Takto vyzerá radosť zo života

fairtrade čokoláda kakaové bôby kakaové lusky

Žite spokojne a dôstojne

fairtrade čokoládové výrobky z kakaových bôbov drobní farmári

Školské vzdelávanie a šťastné detstvo

Fairtrade čokoládové kakaové výrobky školské vzdelávanie

Dialóg na úrovni očí medzi drobnými majiteľmi a výrobcami

fairtrade čokoláda kakao férové ​​ceny

S každým pohárom priblížite svet

fairtrade čokoládová kakaová káva afrika

Rozdajte lahodnú spravodlivosť

fairtrade čokoládové kakaové pralinky

Pečte poctivo s láskou

fairtrade čokoládový kakaový koláč

FAIR jednoducho chutí lepšie

hodnotné fairtrade čokoládové kakaové bôby