Prečo je L-prolín prospešný pre naše zdravie? – 4 dôvody

L-prolín je neesenciálna aminokyselina, ktorá má množstvo zdravotných výhod vrátane posilnenia spojivového tkaniva a zdravia pokožky. Je známa ako neesenciálna kyselina, pretože si ju vaše telo dokáže syntetizovať rozkladom L-glutamátu, ďalšej aminokyseliny. Aminokyseliny sú nevyhnutné pre obnovu a obnovu tkanív v tele. Získajte viac informácií o účinkoch L-prolínu a prečo je dôležité užívať ho ako doplnok stravy …

Zostaňte zdraví a užívajte si zdravotné výhody L-prolínu!

Zdravotné výhody svalového tréningu L-prolín

Je to neesenciálna aminokyselina

Zdravotné výhody vzorca L-prolín

Zdravotné výhody L-prolínu

L -prolín je spájaný s mnohými priaznivými účinkami vo vašom tele – od zdravších kĺbov po znížené riziko srdcových chorôb. Nasleduje zoznam najdôležitejších výhod lieku L-Proline.

Posilňuje spojivové tkanivo

Kolagén je flexibilná a hladká forma spojivového tkaniva, ktoré drží vaše kosti pohromade a funguje ako tlmič nárazov aj ako prostriedok znižujúci trenie. Kolagén si vaše telo produkuje pomocou hydroxylyzínu. L-prolín je v skutočnosti prekurzorom hydroxylyzínu, a preto je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu a ďalších tkanív, ako napr. Vaše šľachy, väzy a dokonca aj niektoré svaly vo vašom srdci. Preto L-prolín môže prispieť nielen k zdraviu spojivového tkaniva, ale tiež môže pomôcť pri akútnych poraneniach, ako sú napínanie a vyvrtnutie, a dokonca zlepšiť stavy, ako je artróza..

Je dôležitý pre zdravie kĺbov

Zdravotné výhody spojov L-prolínu

Zaisťuje zdravú a krásnu pokožku

Teraz viete, že L-prolín je dôležitým prvkom pri tvorbe štruktúry spojivového tkaniva (t.j. kolagénu). Ďalšou výhodou kolagénu je zdravšia a omladená pokožka. Rovnako ako vaše kosti a kĺby, aj vaša pokožka obsahuje kolagén, ktorý jej dodáva elastické vlastnosti. Časom obsah kolagénu vo vašej koži klesá, čo spôsobuje stratu pružnosti. Uistením sa, že vo vašom tele je dostatok L-prolínu, je možné vytvoriť viac kolagénu a potenciálne spomaliť niektoré starnúce účinky vašej pokožky..

Táto neesenciálna aminokyselina pomáha vašej pokožke vyzerať mladšie

Zdravotné výhody L-prolínu pre zdravú pokožku

Znižuje riziko srdcových chorôb

Srdcové choroby sú jednou z hlavných príčin úmrtí na celom svete. Jednou z hlavných príčin chorôb koronárnych artérií je artérioskleróza, kde sa na stenách tepien hromadí tuk, ktorý ich robí hrubými a stuhnutými. Tieto tukové usadeniny a stuhnutosť tepien zabraňujú ich správnemu roztiahnutiu, keď vám bije srdce. Pretože tepny sa už nerozťahujú a krv už nemôže prúdiť do orgánov a tkanív, kyslík a ďalšie životne dôležité živiny už nemožno vo vašom tele transportovať. Veľké problémy nastanú, keď tukové usadeniny spôsobia upchatie, ktoré bráni krvi dostať sa do vášho srdca alebo mozgu, čo má za následok srdcový infarkt alebo mozgovú príhodu. L-prolín môže pomôcť uvoľniť niektoré z týchto tukových usadenín späť do krvného obehu, čo pomáha arteriálnym stenám zachovať ich pružnosť a zabrániť vzniku aterosklerózy.

Je tiež dôležitý pre zdravie srdca 

Zdravotné výhody L-prolínu Srdce zdravé

Chráni svalové tkanivo

Vaše svaly potrebujú počas intenzívnych tréningov veľa energie. Táto energia sa primárne získava z glukózy, ktorá je k dispozícii vo vašom krvnom obehu alebo je uložená vo vašich telesných tkanivách. Počas dlhších tréningov sa môže stať, že zásoba glukózy je nedostatočná na splnenie energetických požiadaviek vášho tela. Keď sa tak stane, vaše telo môže rozložiť aminokyseliny a využiť ich ako energiu. Vaše svalové tkanivo sa bohužiaľ skladá z aminokyselín, takže vaše telo môže svaly rozložiť. Doplnením ďalších aminokyselín, ako je L-prolín, môžete zabrániť časti tohto svalového rozpadu.

L-prolín zabraňuje možnému rozpadu svalov

Zdravotné výhody svalovej tkaniva L-prolín

Cvičenie a zdravie idú ruka v ruke

Zdravotné výhody L-prolínu

Konečne

Kolagén je najdôležitejším štrukturálnym proteínom tela, takže má zmysel urobiť všetko pre to, aby sa podporila tvorba kolagénu. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je užívať L-prolín ako doplnok. Denná dávka približne 1 gram denne je viac ako dostatočná na to, aby ste mohli využívať výhody uvedené vyššie. L-prolín posilňuje spojivové tkanivo v spojení s vitamínom C. Preto by ste mali užívať aj tablety s vitamínom C, ak nemáte dostatok jedla.

V kombinácii s vitamínom B je účinok L-prolínu ešte silnejší

Zdravotné výhody L-prolínu a vitamínu C.

L-prolín je dostupný ako doplnok stravy

Zdravotné výhody doplnku L-prolínu