Prestať fajčiť: 10 praktických tipov pre život bez dymu

Opäť vám podrobne vysvetľovať, prečo je fajčenie zdraviu škodlivé, by bolo v skutočnosti úplne zbytočné. Pretože už aj deti o tom vedia. Tu je len asi 10 užitočných rád, ako s fajčením prestať, ktoré vám môžu pomôcť prestať s nezdravým návykom a užívať si život bez fajčenia.

10 rád, ako prestať fajčiť

Skutočná túžba prestať fajčiť je samozrejme základom všetkých ďalších opatrení a prostriedkov, ktoré vedú k úspešnému ukončeniu fajčenia. Hovorí sa aj o „správnom čase“, keď je človek skutočne presvedčený, že odteraz by chcel žiť bez dymu. Pomohlo by tiež, keby ste si vybrali pokojné časové obdobie, v ktorom sa budete cítiť uvoľnenejšie a vitálnejšie – napríklad na dovolenke alebo v lete na predĺžený víkend. Prostriedky ako nikotínové náplasti a žuvačky sa už osvedčili ako podporná nikotínová náhradná terapia, ktorú môžete použiť súčasne s nižšie uvedenými radami.

Účinné tipy na odvykanie od fajčenia

prestať fajčiť tipy prestať fajčiť

Valerián č. 1

Hlavným dôvodom, prečo dokonca začať fajčiť, je nejaká forma stresu. Niekedy je to dokonca v bezvedomí a bezprostredne po fajčení vnímate fajčenie ako potešenie. Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste prestali fajčiť, je zostať v pokoji a relaxovať. Valerián je starodávny liek na vnútorný nepokoj a stres.

Ako kapsuly alebo tinktúra je táto liečivá rastlina veľmi vhodná na užívanie vo vhodných dávkach. Čaj z valeriány večer alebo dokonca počas dňa robí zázraky aj vtedy, ak s fajčením prestanete.

Dôverujte sile prírody, aj keď s fajčením prestanete!

valeriána lekárska tipy, ako prestať fajčiť

Extrakt z hroznových jadierok # 2

Extrakt z hroznových jadier je jedným z najsilnejších antioxidantov, aké existujú. Bohatý na fytochemikálie a minerály dodáva organizmu novú energiu a pomáha prestať s fajčením. Extrakt z hroznových jadierok je pravidelnou konzumáciou, obzvlášť v prvých dňoch a týždňoch po ukončení fajčenia, účinným podporovateľom a má osviežujúci a zdravý účinok na celé telo..

Extrakt z hroznových jadier vám pomôže prekonať nepríjemné príznaky odvykania

extrakt z hroznových jadier prestať fajčiť tipy

# 3 ženšen

Zázračný koreň ženšenu je veľkou oporou, ak ste sa už rozhodli s fajčením prestať. Pridajte asi 1 čajovú lyžičku ženšenového prášku do smoothie alebo müsli a tým sa minimalizuje vaša závislosť na nikotíne. Ženšen ako všeliek posilní váš imunitný systém, reguluje hormonálnu rovnováhu a zvýši vašu koncentráciu. Ženšen navyše podporuje uvoľňovanie dôležitých neurotransmiterov, ako je dopamín, serotonín atď., Čo má veľmi pozitívny vplyv na váš nervový systém.

Panacea – ženšen na odvykanie od fajčenia

korene ženšenu tipy na prestanie fajčiť

# 4 klinčeky

S klinčekmi môžete začať fajčiť skôr, ako s tým skutočne prestanete. Dôvodom je, že znižujú vašu chuť na cigarety. Po cigarete si teda vždy dajte pár klinčekov do úst a držte ich aspoň 2 hodiny. Príjemná vôňa a pikantná chuť vám tiež pomôže po ukončení fajčenia tým, že dodatočne minimalizuje abstinenčné príznaky.

Klinčeky môžete konzumovať aj v práškovej forme

klinčeky ako liek na tipy, ako prestať fajčiť

# 5 Náhrada: škoricové tyčinky

Vždy používajte tie dobré, a to organické cejlónske škoricové tyčinky. Ostatné obsahujú príliš veľa kumarínu. A táto látka je klasifikovaná ako zdraviu škodlivá. A ako používate škoricové tyčinky? Veľmi ľahko. Využite skutočnosť, že sú veľmi podobné cigaretám. Vezmite si škoricu, kedykoľvek pocítite závislosť na nikotíne a budete si chcieť zapáliť cigaretu.

Keď prestanete fajčiť, môžete mať prospech aj zo škoricových tyčiniek

prestaňte fajčiť so škoricovými tyčinkami

# 6 bylinné cigarety

Tento druh cigariet je už dlho obľúbený a široko používaný u fajčiarov, ktorí skutočne chcú s fajčením prestať. Patria tiež medzi náhrady odvykania od fajčenia. V tomto prípade je telo a psychika podvedené tým, že jednoducho pokračujú v fajčení, nielen tabaku, ale sušených bylinkách a rastlinách, ako sú napríklad lupene ruží. Tento prostriedok je však určený len ako krátkodobé riešenie, pretože toxický oxid uhoľnatý, ktorý vzniká pri fajčení, bohužiaľ stále existuje, ako je to v prípade bežných cigariet.

Bylinkové cigarety používajte len veľmi krátko!

bylinné cigarety tipy, ako prestať fajčiť

# 7 žuvačky

Radšej žujte gumu bez cukru. Ešte lepšie je, ak tieto neobsahujú chemické sladidlá ako aspartám. Žuvanie žuvačiek namiesto fajčenia je osvedčenou stratégiou pre oddaných odvykanie od fajčenia. Táto jednoduchá činnosť zaberá ústa a zároveň zlepšuje koncentráciu. To tiež ponecháva menej času na premýšľanie o cigaretách.

Uprednostnite žuvačky s príchuťou čerstvej mäty

žuvačky s mätou na žuvanie tipy prestať fajčiť

# 8 Zelerové alebo mrkvové tyčinky

Chrumkavý zeler a mrkvové tyčinky sú klasikou, pokiaľ ide o zdravé občerstvenie do kancelárie. Môžete ich teda vziať do práce a namiesto toho si vychutnať cigarety. Lahodný nízkosacharidový dip je samozrejme tiež súčasťou.

Výborný zdroj vitamínov a minerálov

zelerové tyčinky prestanú fajčiť

Aromaterapia # 9

Všestranné pozitívne účinky aromaterapie už pravdepodobne poznáte. Prestať fajčiť vám okrem chudnutia môžu pomôcť aj rôzne príchute. Tieto sušené môžete jednoducho položiť v malých dávkach na svoj kancelársky stôl alebo doma na stôl a oňuchať ich v prípade abstinenčných príznakov alebo cigaretových kríz. Aromatické žiarovky alebo vonné sviečky s týmito arómami sa samozrejme dôrazne odporúčajú.

Rastlinná sila proti cigaretám

bylinné kapsuly tipy, ako prestať fajčiť

Najúčinnejšie bylinky a oleje na zmiernenie abstinenčných príznakov a zníženie závislosti na nikotíne sú tieto:

  • Lobelia (indický tabak)
  • Eukalyptový olej
  • Bergamotový olej
  • Šalviový olej
  • Koriandrový olej
  • citrónový olej
  • Majoránový olej

# 10 Expresívne písanie

Nová štúdia Michiganskej štátnej univerzity opäť dokázala, že takzvané expresívne písanie je veľmi prospešné pre myseľ i dušu. Môže vám to pomôcť opäť sa cítiť uvoľnenejšie a vitálnejšie. Aj to, že si napíšete svoje myšlienky a emócie do stresového denníka na 10 minút denne, môže tiež znamenať zázraky s odvykaním od fajčenia. Vyskúšaj to! a tu nájdete pôvodný návod na expresívne písanie podľa Jamesa W. Pennebakera v nemčine.

Expresívne písanie má veľmi pozitívny vplyv na abstinenčné príznaky

prestať fajčiť tipy expresívne písanie

Záver

Odvykanie od fajčenia začína najskôr v hlave. Na to, aby ste úspešne prekonali závislosť na nikotíne, potrebujete rôzne nástroje, ktoré ho môžu úplne vymazať z pamäte závislostí. Týchto 10 rád, ako s fajčením prestať, vás určite podporí a pomôže vám s fajčením nadobro prestať. Prestaňte so škodlivým chemickým kokteilom a užívajte si oveľa slobodnejší a zdravší život bez cigaretového dymu!

Jednoducho povedzte „nie“ fajčeniu!

prestať fajčiť tipy a triky

Prestať fajčiť s elektronickými cigaretami je diskutabilnejší návrh

žena fajčiaca elektrický citrus tipy prestať fajčiť

Najlepšie je zvoliť na to prírodné prostriedky! 

prestať fajčiť tipy na zdravé jedlo a vodu

Športujete pravidelne?

prestať fajčiť tipy fitness

Meditujte pod holým nebom    

meditačná joga tipy, ako prestať fajčiť

Ruky zamestnajte napríklad lanom

striecken prestať fajčiť tipy

Vytvorte si nefajčiarsky kalendár

prestať fajčiť tipy urobiť si kalendár

Nájdite si priateľov s dobrou náladou

Nefajčiari prestávajú fajčiť

Ukončite nebezpečný zvyk a ….

prestať fajčiť tipy žena trhá cigaretu

… ušetrite peniaze za veci, ktoré skutočne milujete!

prasiatko prestať fajčiť tipy