Preto by ste mali mať šungitové drahokamy v kancelárii aj doma

Vzácny skalný šungit, známy tiež ako šungitové uhlie, už nie je len opradený legendami, ale po mnohých vedeckých výskumoch sa definitívne ukázal ako užitočný a zároveň lacný prostriedok proti škodlivému elektrosmogu. Z tohto dôvodu sa predovšetkým oplatí mať šungit vo svojom dome a hlavne vo svojej kancelárii. Zvlášť ak veľa pracujete na počítači a s mobilným telefónom, určite by malo veľký zmysel mať na pracovnom stole a v blízkosti bezdrôtového smerovača pyramídu vyrobenú zo šungitu alebo kamennú dosku z mobilného telefónu. Existujú aj malé okrúhle disky zo šungitu, ktoré je možné prilepiť priamo na smartfón.

Proti elektrosmogu použite ochranný a liečivý kamenný šungit

šungit proti esmogu zdravé účinky

Táto pozoruhodná skala je už od staroveku uctievaná ako liečivý kameň a talizman. A je to správne. Pretože jeho vplyv na ľudské zdravie je taký rozmanitý, že drahokam je možné použiť prakticky vo všetkých oblastiach života. Viac sa o tom dozviete v nasledujúcich riadkoch. A teraz sa pozrime bližšie na to, čo to vlastne šungit je a aké účinky má táto zázračná skala.

Staroveká skala s liečivými a mystickými vlastnosťami

šungitový efekt proti elektromagnetickému smogu

Pôvod a príroda

Podľa najnovšieho biogeologického výskumu je šungit starý viac ako 2 miliardy rokov a pozostáva takmer výlučne z uhlíka. Nová teória dokonca tvrdí, že tento klenot pochádzal z planéty Phaeton, ktorá mala v našej slnečnej sústave existovať už skôr. Šungit bol pomenovaný podľa dediny Shun’ga, ktorá sa nachádza pri jazere Onega v dnešnom Rusku. Skutočný šungit sa našiel iba tam, alebo tam bol prvýkrát.

Skutočný šungit z ruskej časti Karélie

šungitový drahokam zdravý účinok

Molekuly tohto drahokamu sú tvorené atómami uhlíka a nazývajú sa fullerény. Tieto boli vytvorené prirodzene dlhým procesom fosilizácie vyhynutých prvokov. Šungit týmto prírodným molekulám skutočne vďačí za svoj silný zdraviu prospešný a čistiaci účinok, na ktorý všetci znalci a vedeckí odborníci prisahajú..

Drahokam má jemný kovový lesk a je zvyčajne sklovito čierny. V závislosti od obsahu uhlíka sa líši aj farba a kvalita šungitu.

Kameň sa spracováva v rôznych formách

šungitový drahokam proti esmogu zdravý

Aký vplyv má drahý kameň??

Alebo skôr: efekty! Pretože, ako už bolo uvedené vyššie, šungit je drahý kameň s mnohými pozitívnymi účinkami na naše zdravie a životné prostredie. Táto zázračná hornina sa používa nielen proti škodlivému elektromagnetickému žiareniu, ale má aj cennú vlastnosť čistenia a mineralizácie pitnej vody. Šungit stimuluje imunitný systém a má preukázaný antibakteriálny a antivírusový účinok a tiež závideniahodnú schopnosť viesť elektrický prúd. Skala môže tiež viazať voľné radikály a reštrukturalizovať molekuly vody.

Niektorí tiež nazývajú šungit katalyzátorom. V skutočnosti skala zosilňuje účinok iných drahokamov a nikdy sa nenabije negatívne. Vo svojej knihe „Šungit“ to autorka a geobiologička Regina Martino dokonca nazýva „Kameň životnej energie‘. Je presvedčená, že tento drahokam stimuluje prvú čakru, stále známu ako „koreňová čakra“, a tým otvára prístup pre životnú energiu.

Nie nadarmo je drahokam často preferovaný pri meditáciách, ako aj vo Feng Shui

šungit drahokam bambus zdravý účinok

Šungit môže dokonca zmierniť bolesť a má vlastnosti, ktoré spomaľujú starnutie. To je spôsobené tým, že prírodné fullerény, ktoré tvoria horninu, podporujú aktivitu enzýmov a odolnosť buniek tela a súčasne stimulujú regeneračnú kapacitu tkaniva..

Ako vodný roztok, šungit so svojimi prírodnými fullerénmi je jedným z najsilnejších antioxidantov zo všetkých, ako už zistil výskumný tím vedený prof. Andrievskym. Okrem toho je tu aj jeho detoxikačný účinok. Molekuly hornín majú vlastnosť neutralizovať toxíny v tele a podporovať ich elimináciu z našich orgánov. Navyše, šungit je už známy svojimi antihistaminickými účinkami a dokonca sa používa aj v experimentálnej medicíne ako pomoc pri výmene neurotransmiterov v mozgu.

Je preto vhodné častejšie piť vodu mineralizovanú šungitom

príprava zdravého účinku šungitovej vody

A ako sa vysvetľuje jeho pozitívny účinok proti elektrosmogu? Veľmi ľahko. Elektromagnetické žiarenie, ktoré je produkované hlavne našimi mobilnými telefónmi a počítačmi a je extrémne škodlivé pre telo a psychiku, pozostáva z takzvaných ľavotočivých torzínových polí. Tieto majú veľmi negatívny vplyv na našu bioenergetickú rovnováhu, čo znamená, že je ohrozená naša fyzická, emocionálna, energetická, psychologická a dokonca aj duchovná rovnováha. Šungit robí to, že tieto ľavotočivé torzné polia premení na pravotočivé. Tieto pre nás už nie sú škodlivé, naopak. Dokonca sa tvrdí, že samotný drahokam posilňuje energetické vitálne pole človeka a týmto spôsobom ho chráni pred negatívnymi vplyvmi prostredia. Z tohto dôvodu sa šungit často nazýva „ochranný kameň“.

Šungitovú pyramídu môžete dokonca umiestniť na bezdrôtový smerovač

šungit proti elektromagnetickému žiareniu wlan

Všestranné využitie pre telo i myseľ

  • Ako doska pyramídy a mobilného telefónu sa silný drahý kameň používa predovšetkým proti elektrosmogu. Vďaka hladkému, čiernemu povrchu a jemnému kovovému lesku vyzerá veľmi štýlovo a luxusne a hodí sa prakticky do každého štýlu v kancelárii alebo vo vlastných štyroch stenách..
  • Šungit je tiež veľmi často preferovaný ako krásne šperky alebo originálna dekorácia. Krásne náramky alebo náhrdelníky, náušnice alebo prstene, malé figúrky Budhu alebo slony – zoznam je skutočne dlhý..
  • Primárna hornina je už známa ako čistiaca, mineralizujúca voda a mnohí ju pravidelne pijú.
  • Šungit je tiež na vrchole zoznamu meditácií a liečebných masáží a vítajú ho jogíni a alternatívni praktici.
  • Drahokam krája jemnú postavu aj ako prírodné hnojivo pre vaše rastliny

Šungitové platne neutralizujú elektrosmog

mobilný telefón na drahokame zo šungitovej dosky

Alebo dávate prednosť menším verziám?

šungit proti esmogu na mobile

Ako krásne, okrúhle perly pre zdravé šperky so štýlom

prírodné šungitové perly ako šperky

Pokiaľ je to možné, doprajte si relaxačnú masáž šungitovými kameňmi

horúce šungitové drahokamy zdravá masáž

Krásne šperky zo šungitu sú úspešným nápadom na darček pre neho aj pre ňu

šungitové šperky na doske drahokamu zdravý účinok bižutérne náramky zo šungitu zdravé

Alebo skôr ako klasickú pyramídu do kancelárie alebo doma?

Šungitová pyramída proti esmogu

Môžete sa rozhodnúť pre rôzne veľkosti, v závislosti od vašich potrieb 

Šungitová pyramída rôznych veľkostí

Štýlová šungitová pyramída so zdravým účinkom na telo i myseľ

Šungitový pyramídový efekt v kancelárii