Prijmite striedanie ročných období (leto-jeseň) uvoľnene

Polovica roka je už za nami a my opäť stojíme pred zmenou ročných období. Obvykle to spôsobuje určitú melanchóliu. V kombinácii so súčasnými ťažkosťami po celom svete sa cítime neistí. Naša psychika tým trpí, ale nemusí. So správnymi tipmi by sme určite mohli zaujať čo najpozitívnejší postoj k striedaniu ročných období. V nasledujúcich riadkoch vám radi povieme, ako na to!

Prijmite jeseň v dobrej nálade!

zdravé jablko nápady

Tipy na jemné striedanie ročných období

Užite si posledné letné dni naplno

Môžete sa unaviť čímkoľvek! Aj z letných dní! Nájdite si príležitosti, aby ste strávili čo najviac času na čerstvom vzduchu.

Cvičte vonku a choďte na prechádzku. Jedzte na terase, v záhrade alebo na balkóne. Choďte do práce pešo, ak môžete. Ak dlhodobo využívate verejnú dopravu, môžete vystúpiť o niekoľko zastávok skôr. Cez víkend by ste mali ísť na turistiku alebo inak tráviť viac času obklopení prírodou. Ak si leto skutočne užívate, zažite na jeseň malý relax.

Každé ročné obdobie má svoju krásu! Naučte sa ich rozpoznávať a užívať si ich!

zdravý životný štýl - skvelý nápad na zmenu ročných období

Zdravá výživa

Zdravá strava je obzvlášť dôležitá pre vaše duševné zdravie, najmä počas striedania ročných období. Leto ponúka sezónnu zeleninu a ovocie. Je dokázané, že posilňujú náš imunitný systém. Vďaka tomu sa budete cítiť energickejšie, a teda aj pozitívnejšie naladení. Súvislosť medzi správnou výživou a zdravým duševným stavom je už niekoľkokrát dokázaná.

Zostaňte uvoľnení, pretože sa menia ročné obdobia. Ste teda aj zdravší

zdravý život skvelé jesenné obrázky

Plánovanie voľného času

Plánovanie voľného času je v lete jednoduchšie ako v iných ročných obdobiach. Keď je dobré počasie, môžete sa vybrať na spontánnu prechádzku do parku. Cítite sa dobre, slobodne a častejšie sa stretávate s priateľmi a známymi. V zásade to nevyžaduje toľko úsilia, aby ste si hodiny po práci mohli naplno užiť. Po zmene ročného obdobia z leta na jeseň sa kvôli chladnejším teplotám cítite depresívnejšie. Neradi chodíte von a to sa hneď odzrkadlí na vašej nálade. Letnú spontánnosť by malo nahradiť dobré plánovanie voľného času. Do kalendára by ste mali vložiť dostatok malých i veľkých udalostí. To vás zamestná a zabráni vám upadnúť do zimnej melanchólie.

Kreatívne aktivity nám robia na jeseň väčšiu radosť

Tipy a trendy na jeseň zanecháva krajinu

Kúpte si niečo nové na zimu

Zmena ročných období si vyžaduje zmeny v šatníku. Vytiahnite teplé oblečenie zo skrine. Vytrieďte všetko, čo už nebudete nosiť. Zistite, čo nové potrebujete. Potrebujete na prechodnú sezónu nové topánky alebo bundu? Kúpte si tieto oblečenie včas. Sami o sebe sú dôvodom, prečo sa tešiť na prichádzajúcu zimu.

Nájdite si príležitosti na trávenie viac času vonku

intenzívne ročné obdobia meniace život

Jesenná výzdoba a kutilské umenie

Umenie má liečebný účinok a všetci sme schopní krásnych diel. DIY nápady na jesenné dekorácie majú viacnásobné využitie. ona upokojiť našu psychiku a zmysel pre dlhé hodiny doma v zlom počasí. Sú tiež príležitosťou pre konštruktívnu komunikáciu. Ak žijete sami, môžete si DIY umelecké diela predstaviť na internete. Môžete ich dokonca predať a niečo zarobiť! V kontexte rodiny alebo komunity, kde žijeme, je to bežná aktivita, ktorá nás spája. To všetko by mal sprevádzať výber skvelých doplnkov na dekoráciu jeseň-zima. Škandinávsky štýl a hygge sú obzvlášť vhodné na vytvorenie útulnej atmosféry uprostred zimy.

Spojte prechádzky s čítaním alebo počúvaním kníh alebo meditácií

Jazero na jeseň zdravý život

Audioknihy, čítanie a hudba

Na jeseň sa často cítime osamelo. To je obzvlášť výrazné v časoch Corony. Problémy s čítaním a koncentráciou – zvukové knihy, meditácie, hudba – to všetko sú zázračné lieky na vnútornú rovnováhu. Zo všetkých relaxačných metód by ste si mali vybrať tie, ktoré sú pre vás dobré. Ak vás baví sledovanie televízie, najlepšie je zamerať sa na to, čo dáva zmysel. Všetko, čo nás núti premýšľať a dotýka sa nás to vo vnútri, je dobré pre naše sebapoznanie a následne – blaženosť.

Melanchólia vás nesmie premôcť pri zmene ročných období!

slnečná cesta tendencie nápady trendy

Trávte čo najviac času vonku

Koniec koncov, po zmene ročných období by ste v žiadnom prípade nemali nechávať svoj voľný čas na čerstvom vzduchu. Aj keď je zima silná, mnohí chodia behať alebo plávať. To závisí od vášho postoja! Návštevy kúpaliska boli do značnej miery povolené aj počas opatrení Corony. Štadióny a parky sú stále prístupné. Dobre sa oblečte a zostaňte vonku čo najdlhšie.

Zmena ročných období je výzvou pre našu psychiku. Ak ich však zvládnete, prídete na vyššiu úroveň svojho sebarozvoja. Prostredníctvom kutilského umenia objavujete nové talenty alebo staré rozvíjate ďalej. Osviežite svoj šatník, vzdelávate sa prostredníctvom kníh a trénujete svoju vytrvalosť prostredníctvom outdoorových športov. Celé to znie vzrušujúco, nie? Tak vitajte, farebná jeseň!

Robte ručné práce s jesenným lístím. Na jeseň sa teda musíte cítiť lepšie!

Zmena ročných období - skvelé jesenné dekorácie

Dobrá nálada v období zmeny ročných období je celkom možná!

Zmena ročných období, aby ste žili zdravo